Skocz do zawartości

Problem z dokumentami, synchronizacją i dearchiwizacją - uszkodzona baza?

Polecane posty

Witam.

Od jakiegoś czasu coś się dzieje z moją baza danych w Sello.

Najpierw były problemy z wystawieniem dokumentów zbiorczo, później ogólnie był problem z wystawianiem dokumentów, po jakimś czasie doszedł jeszcze problem z synchronizacją z Subiektem, pomimo że połączenie jest prawidłowe.

Teraz dzieją się już dziwne rzeczy tj. Sello zamiast tworzyć dokument wstępny to podpina sobie jako ten dokument zupełnie inny np od innej transakcji albo jakiś plik RW, WZ itd, przez co nie można wystawić dokumentu końcowego. Nie można też usunąć powiązania z tym dokumentem. Powoduje to wyłączanie programu.

Dysk, na którym znajduje się baza danych jest po przejściach, więc pomyślałem, że może przez to baza pogubiła dane. Stwierdziłem, że zrobię archiwizację i przeniosę bazę na inny komputer.

Niestety dearchiwizacja tej bazy kończy się niepowodzeniem (screen błędu w załączeniu).

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jak tak dalej pójdzie to stracę kontrolę nad stanami magazynowi, a w najgorszym wypadku stracę wszystkie dane z bazy.

screen.jpg

Link to postu

Możliwości wystąpienia tego błędu są dwie. Na nowym komputerze jest starsza wersja serwera SQL niż wersja, z której pochodzi backup, lub plik bazy jest uszkodzony.

Trzeba najpierw sprawdzić wersje serwerów.

Następnie w programie SQL Serwer Management Studio trzeba sprawdzić bazę wykonując polecenie:

DBCC CHECKDB(nazwa_bazy)

Po zakończeniu procedury pojawi się podsumowanie, w którym będzie informacja czy coś jest nie tak z bazą. Tę samą procedurę przeprowadziłbym również na bazie Subiekta.

Link to postu

Rzeczywiście okazało się, że jeden  sql serwer to 2008 a drugi 2014. Instaluję 2014 na drugim komputerze i sprawdzę czy pójdzie.

 

Wygląda na to, że z bazami jest wszystko w porządku, bo podsumowanie w jednej i drugiej bazie wygląda tak:

CHECKDB found 0 allocation errors and 0 consistency errors in database 'Baza_subiekt'.
DBCC execution completed. If DBCC printed error messages, contact your system administrator.

Jeszcze w sumie jedno mnie zastanawia, bo jak chciałem przejść na nową wersję Sello to konwersja bazy również zakończyła się niepowodzeniem.

No i jeszcze jest problem z samoistnym podpinaniem przypadkowych dokumentów.

Tymczasowo wyłączyłem automatyczne tworzenie ZK, ale to nie jest rozwiązanie, bo po zakupie system nie robi rezerwacji towaru dla klienta.

 

 

Link to postu
1 godzinę temu, Bartek Z Blingart napisał:

Jeszcze w sumie jedno mnie zastanawia, bo jak chciałem przejść na nową wersję Sello to konwersja bazy również zakończyła się niepowodzeniem.

Trzeba podesłać błąd jaki pojawia się w logu konwersji. Uruchamiając Sello jako administrator log zapisze się w folderze instalacyjnym C:\Program Files(x86)\InsERT\Sello\Logs

1 godzinę temu, Bartek Z Blingart napisał:

No i jeszcze jest problem z samoistnym podpinaniem przypadkowych dokumentów.

Jak to dokładnie wygląda? Sello ma funkcję wyszukiwania dokumentów i podpiniania ich przy tworzeniu, jesli poprzednie tworzenie się nie powiodło, ale dotyczy to tylko obsługiwanych typów czyli ZK, PA i FS.

 

Link to postu

Problem aktualizacji do najnowszej wersji rozwiązałem.

Wywaliłem wszystkie aplikacje od sql i zainstalowałem sello na nowo od nowa instalując serwer sql.

 

Z kolei pogłębił się problem z dokumentami, ponieważ teraz już w ogóle nie da się ich wystawiać przez sello.

Klikam dokument końcowy na dole w belce statusu pojawia się, że tworzy dokument i po chwili znika, a dokument nie został utworzony, a w raporcie nie ma żadnego komunikatu błędu.

W zakładce dokumenty jak próbuję utworzyć dokument to pojawia się wykrzyknik i dymek: nieznany błąd.

Dokumenty ZK z kolei tworzy automatycznie i nie ma z tym problemu.

Edytowane przez Bartek Z Blingart
Link to postu
3 godziny temu, Sebastian Kołodziej napisał:

a jak się cofnąć do starszej wersji Sello - pobraliśmy dzisiaj i dopiero po pobraniu i instalacji zauważyliśmy że nie działa na XP.

trzeba odinstalować całkowicie i pobrać wersję 1.29 ? dobrze myśle?

Tak, wystarczy odinstalować i zainstalować 1.29.

Baza pewnie nie została przekonwertowana na wersję 1.30, więc nie będzie problemu z jej przywróceniem.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartek Z Blingart napisał:

a w raporcie nie ma żadnego komunikatu błędu.

A w pełnym logu (przycisk w oknie raportu)?

1 godzinę temu, Bartek Z Blingart napisał:

W zakładce dokumenty jak próbuję utworzyć dokument to pojawia się wykrzyknik i dymek: nieznany błąd.

Jeśli w konfiguracji połączenia z Subiektem jest wszystko w porządku (test przechodzi) to obawiam się, że trzeba będzie podesłać do nas bazy Sello i Subiekta.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.12.2018 o 14:40, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli w konfiguracji połączenia z Subiektem jest wszystko w porządku (test przechodzi) to obawiam się, że trzeba będzie podesłać do nas bazy Sello i Subiekta.

W jaki sposób przesłać bazy danych?

Problem z wystawianiem dokumentów cały czas występuje i powoduje to bałagan w stanach magazynowych.

Link to postu

mam ten sam problem

Dnia 21.12.2018 o 13:26, Bartek Z Blingart napisał:

Z kolei pogłębił się problem z dokumentami, ponieważ teraz już w ogóle nie da się ich wystawiać przez sello.

Klikam dokument końcowy na dole w belce statusu pojawia się, że tworzy dokument i po chwili znika, a dokument nie został utworzony, a w raporcie nie ma żadnego komunikatu błędu.

W zakładce dokumenty jak próbuję utworzyć dokument to pojawia się wykrzyknik i dymek: nieznany błąd.

mam taki sam problem

Link to postu
Dnia 29.12.2018 o 23:07, Bartek Z Blingart napisał:

W jaki sposób przesłać bazy danych?

Problem z wystawianiem dokumentów cały czas występuje i powoduje to bałagan w stanach magazynowych.

Jeśli problem nadal występuje proszę wysłać na adres sello@insert.com.pl  i powołać się na ten wątek. Podamy instrukcję postępowania.

Link to postu

Samochód niestety trzeba odstawić do mechanika aby zdiagnozować problem.

Przy wysyłaniu baz do nas podpisywane są umowy powierzenia nam danych, zgodnie z rozporządzeniem RODO. Z naszej strony dbamy o to aby dane te były wykorzystane tylko do celów diagnostycznych/naprawy, po czym są usuwane z naszych serwerów/komputerów. Ma do nich dostęp tylko niewielka grupa osób związanych bezpośrednio z przesyłaniem/naprawą problemu.

Link to postu

Rozwiązałem problem.

Okazało się, że w zakładce parametry/zewnętrzny system sprzedaży/dokumenty samoczynnie usunęły się powiązania w tabeli dokumenty w zewnętrznym systemie.

W tabeli pojawiał się błąd zamiast sposobu płatności.

Po wprowadzeniu od nowa mogę wystawiać dokumenty końcowe.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...