Skocz do zawartości

Sello 1.30.2 - o.o. w pkt. sprzedawcy CIĄGŁA SYNCHRONIZACJA CENNIKÓW

Polecane posty

Zmieniłem cenniki wstawiając nowy odbiór osobisty (o.o.). Zaktualizowałem aukcje trwające - pojawiła się pomaranczowa synchronizacja. Zmiany zostały wysłane na allegro.

Niestety po ponownym (na próbę, żeby sprawdzić czy niczego nie pominąłem - zmieniałem grupami) wywołaniu zmian zbiorczych - aktualizuj bieżący cennik, zmiany znów się pojawiają do wysłania.

W cennikach w aukcji trwającej są wpisane nowe odbiory, na allegro też się zmieniło, ale nie wiadomo czemu sello nadal nie widzi, że jest ok.

?

Link to postu
11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Hmm, sprawdzimy, może coś nie tak jest z funkcją porównującą dostawy (to ona odpowiedzialna jest za generowanie zmian w tym przypadku).

Podobne coś było w ub. roku ale już nie pamiętam szczegółów... Wówczas zmieniałem cenniki poza Sello i po pobraniu pełnych danych do Sello takie zachowanie się pojawiało. Dopiero jak je wysłałem od nowa (mimo, że cenniki na aukcjach było tożsame z tymi widocznymi w aukcjach trwających) to Sello je zrozumiało. Teraz zmieniałem tylko przez Sello, ale ponowne wysłanie wraz z pobraniem pełnych danych o aukcjach nie pomogło. Ale (co ciekawe) nie dotyczy to wszystkich aukcji...

 

Pewną różnicę widzę w nowym o.o.. Pisaliście żeby nie dodawać sztuk,

image.thumb.png.8e1f242a8f2b46020b94e3db9f8f4887.png

w trwających jest OK:

image.thumb.png.e112425a803ba550c2471bd04f76e3ef.png

ale przy zmianach już inaczej, są wypełnione te pola (może to mieć znaczenie?):

image.thumb.png.163a79074e879553dcff69c0b4c29c1c.png

 

I jak teraz sprawdzić, czy w każdej aukcji jest nowy o.o.?

Link to postu

Podepnę się pod temat... aktualizacja na 1.30.2 zrobiona ale w słownikach dostaw nie widzę nowej opcji "odbiór w punkcie". Są te co były że np odbiór w punkcie allegro inpost czy poczta polska ale nie ma w punkcie sprzedawcy. Nie ma tego w aktualnych cennikach jak daje popraw nie ma także jak chcę zrobić nowy cennik dostaw. Jakaś porada ?

Link to postu
14 minut temu, Katarzyna Drabik napisał:

Podepnę się pod temat... aktualizacja na 1.30.2 zrobiona ale w słownikach dostaw nie widzę nowej opcji "odbiór w punkcie". Są te co były że np odbiór w punkcie allegro inpost czy poczta polska ale nie ma w punkcie sprzedawcy. Nie ma tego w aktualnych cennikach jak daje popraw nie ma także jak chcę zrobić nowy cennik dostaw. Jakaś porada ?

Czy po instalacji pobrałaś parametry z allegro z wymuszeniem?

Link to postu
12 minut temu, Katarzyna Drabik napisał:

Tak, jeżeli mówisz o wyślij/odbierz > odbierz dane z serwisów aukcyjnych to tak zaznaczone wszystkie pola i wykonane.

Nie, pisałem o pobraniu parametrów z wymuszeniem:

sello > narzędzia... > synchronizuj > wymuś... > ok

  • Dziękuję 1
Link to postu
9 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Już dodałem :).

Wiem już o co chodzi ze zmianami. W cenniku zamiast 0 - - wstaw ceny 0 0 1. Mechanizm porównujący uznaje, że cena pusta i 0 to są różne ceny i dlatego też dorzuca aktualizację za każdym razem. Zaraz napiszę o tym również w informacjach.

Spróbowałem na 10 aukcjach - działa bez zastrzeżeń... No to kolejny dzień wysyłek... :D

 

  • Lubię to 1
Link to postu

@Bartosz Rosa przyjrzycie się też czasowi wysyłki. Dzieje się to samo co było powyżej z cennikami. Zawsze jest zaznaczany do synchronizacji - takie samo zachowanie: nawet jesli na allegro już jest 24h to znów każe wysyłać że ma być 24h.

Link to postu
Dnia 1.02.2019 o 12:27, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

przyjrzycie się też czasowi wysyłki.

Zobaczymy.

Dnia 1.02.2019 o 14:16, Katarzyna Drabik napisał:

wpisane mam bez ilości i formularze zostały bez problemu przesłane do allegro i na aukcjach w ofertach jest bez ilości tak samo jak przy dotychczasowej opcji odbioru osobistego. 

Brak wpisanej ilości również zadziała (Sello domyślnie wrzuca tam 1 sztukę), ale problem pojawi się w sytuacji, gdy ponownie zaznaczymy aukcje z nowym odbiorem i damy aktualizację cennika. Wtedy na liście zmian oczekujących pojawi się ponownie wysłanie odbioru osobistego. Zatem pozostawienie pustego miejsca nie jest jakimś wielkim błędem, ale może prowadzić do późniejszych niepotrzebnych aktualizacji aukcji.

13 godzin temu, Anna Smolarska napisał:

Ani na serwerze ani komp końcowym nie wyświetla się lista produktów w zakładce Podstawowe.

Nie wiem czy ja dobrze widzę, ale czy w miejscu listy towarów pojawił się ekran z widocznym forum? Czy da radę wybrać na tej liście z prawego menu Konfigurację listy i tam przywrócić domyślne ustawienia?

Link to postu

Pojawia się w tym miejscu fragment poprzedniego ekranu, tak jakby zapomniał, że ten fragment ma odświeżyć. Sprawdzone na serwerze, stacjonarnym i lapku. Wszędzie to samo. 

Zrobiłam przywróć domyślne i niestety nic nie pomogło. Nie da się zedytować żadnej listy produktów w transakcjach zgrupowanych. 

Przechwytywanie3.JPG

a tu z dedykacją wersja z forum :-D

 

Przechwytywanie2.JPG

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

Ktoś coś?  Tak się nie da pracować....

Wymyśliłam metodę pośrednią, dodaje dowolny towar, wtedy odświeża się zawartość tego okna i mogę w nim poprawić, co chcę, a na koniec usuwam to co dodałam na początku. To takie trochę na okrętkę, ale działa póki mi nie powiecie, jak to naprawić. 

Windows 7, jakby kto pytał. 

Zostaje jeszcze instalka nowej wersji od początku, ale niechętnie. 

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy występuje to na wszystkich transakcjach zgrupowanych i tylko na nich? Która wersja Sello?

Na wszystkich transakcjach zgrupowanych w każdej zakładce, Transakcje/Paczki/Klienci. Otworzenie okna transakcji zgrupowanej tak wygląda.

Transakcje z 1 produktem są ok.

Najnowsze Sello z piątku, 1.30.2

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...