Skocz do zawartości

PILNE Brak ściągania pełnych danych z allegro

Polecane posty

Ciągle dostajemy błędy podczas ściągania:
Ostatnia operacja nie powiodła się.
Niepoprawna/niepełna odpowiedź z serwera.
Limit czasu operacji został przekroczony. (12002)

Zwiększyłem limit czasu na 80 - 120 sekund, ale nic to nie dało.

Macie może jakieś rozwiązanie tego tematu ? 

Aktualne ustawienia jakie testuję to:
"SendTimeout"=dword:00000160
"ReceiveTimeout"=dword:00000160
"ConnectionTimeout"=dword:00000160
"AcceptTimeout"=dword:00000160

Link to postu

@Bartosz Rosa Masz jakiś pomysł na to ? Timeouty cały czas występują - zauważyłem że podczas pobierania tylko "problemowych" kont zatrzymują się one na jakimś procencie analizy pełnego dziennika zdarzeń. Dla przykładu dziś mieliśmy jeden timeout i po ponownym pobraniu transakcji tylko dla tego konta od kilku minut siedzi na analizie pełnego dziennika tego konta.

Link to postu

Analiza tego dziennika może trochę potrwać, zwłaszcza jeśli akurat robi ponownie przegląd z kilku dni wstecz (bo jest taki mechanizm) lub analizuje dziennik zdarzeń od początku. Natomiast timeouty nie powinny lecieć szybciej niż ustawiłeś. Czy na pewno są one dobrze ustawione, we właściwym miejscu?

Dziennik zdarzeń może czasami sprawiać wrażenie jakby zawiesił się na 100%. Wynika to z faktu, że Allegro zwraca liczbę zdarzeń max 10000. Podczas gdy w praktyce zdarzeń tych jest dużo więcej niż 10 tys., może być ich np 30 tys. i wtedy pobieranie stoi na 100%. Powinny się jednak pojawiać kropki ( .   ..    ... ) w belce na dole, które sugerują, że operacje się wykonują.

Czy ten problem jesteś w stanie powtórzyć np na nowej świeżej bazie z dodanym problemowym kontem?

Link to postu

@Bartosz Rosa mogę spróbować bo z tego co widzę dotyczy to  2ch kont.

Z tego co dziś zauważyłem: Puściliśmy pobieranie transakcji na podstawie dziennika zdarzeń -> timeout, puściłem pobieranie transakcji TYLKO dla problematycznego konta -> zawisło na analizie pełnego dziennika. Puśiłem pobranie pełnych informacji dla problematycznego konta -> wszystko pobrało bez problemu.

Kolejny problem to pobieranie parametrów -> tutaj też wypada timeout 

Link to postu

Sieć działa na światłowodzie i skrętkach 6 kategorii - wszystkie kompy lecą z prędkością 1gb na sieci, sam internet może nie jest za szybki - synchroniczne 30/30mb ale dajemy radę. Problemy zaczęły się raptem tydzień/2tyg temu więc wykluczam działanie sieci. 
 

Co dziwne założyłem nową bazę i pobieranie kategorii trwa tyle samo co w przypadku starej bazy, ale nie ma informacji o timeoutcie.

Link to postu

Już nie, po kilku dniach się unormowało - zwiększyliśmy limity i jest ok. 

Natomiast nadal nie pobiera wszystkich zamówień - i teraz już nie przez timeouty. Sytuacja z dziś pobraliśmy wszystkie zamówienia ze wszystkich kont - w logach czysto pobrane ok. 700 zamówień, po 1h pobieramy ponownie i widzimy kolejne zamówienia z piątku, soboty, niedzieli kolejne 100 szt... Sello zawsze tak miało że nie zaciągało zamówień ale działo się tak od czasu do czasu i wystarczyło pobrać pełne dane... teraz pełne dane to podstawa do pobrania czegokolwiek bo inaczej nie można być pewnym że wszystkie zamówienia się zaciągnęły - gdyby tak było jeszcze raz na dzień, ale to się powtarza przy każdym ściąganiu. 

Baselinker / easyuploader / iai-shop / x-sale o dziwo nie mają takich problemów

Link to postu

Rozumiem, ale co możemy w tej kwestii zrobić? Do wyboru mamy: porzucić prace nad wersją 1.31 (którą gonią terminy w związku z wyłączeniem części funkcji ze starego API przez Allegro) i zająć się przebudową starego mechanizmu pobierania transakcji, tak aby nie korzystał z tej źle działającej funkcji webAPI Allegro, albo poczekać aż Allegro to naprawi.

Poprzedniego posta napisałem informacyjnie, że wiemy o problemie, sprawdziliśmy go i zgłosiliśmy gdzie trzeba, nie jako rozwiązanie problemu. Jeśli Allegro nic z tym nie zrobi w ciągu najbliższych dni to będziemy zmuszeni się tym zająć i poszukać obejścia.

Link to postu

Witam

My od niedzieli walczymy z Sello i jego pobieraniem transakcji - jest dramat.

Wczoraj od godziny 15 nie pobrał ani jednej transakcji

Na odbieraniu transakcji, klientów, parametrów itp jest błąd

Ostatnia operacja nie powiodła się.
Niepoprawna/niepełna odpowiedź z serwera.
Limit czasu operacji został przekroczony. (12002)

 

Link to postu
3 minuty temu, Anna Karo napisał:

Na najnowszej 1.30.5

Niestety u nas wysyła wszystko (aktualizuje stany, wznawia aukcje itp) natomiast nie pobiera niczego - od dwóch dni ani jednej transakcji, ani jednego klienta... ;(

Jeden z prostszych pomysłów, zresetuj filtry, może coś się "ukryło"?

image.png.b1b1121fbcd1e0b8f50da2ae495a96c4.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...