Skocz do zawartości

Ustawienia Sello

Polecane posty

Dzień dobry

Od kilku dni zaczynam zapoznawać się z Sello, w tym celu zainstalowałem wersje testową i połączyłem z Subiektem GT. Sello widzi towary z Subiekta, łączy się z kontem Allegro. Problem pojawia się gdy chcę wystawić aukcję lub stworzyć szablon. Nie mogę wybrać kategorii gdyż lista jest pusta, po ręcznym wpisaniu pojawia się komunikat, że jest to nieprawidłowy numer. Puste są również inne listy tj. kraj, województwo itp. Zapewne czegoś nie ustawiłem prawidłowo lub coś nie jest do końca powiązane. 

Byłbym wdzięczny za podpowiedź jak sobie z tym poradzić, co poprawić.

Dziękuje i pozdrawiam

Link to postu
1 godzinę temu, Jerzy Kron napisał:

Dzień dobry

Od kilku dni zaczynam zapoznawać się z Sello, w tym celu zainstalowałem wersje testową i połączyłem z Subiektem GT. Sello widzi towary z Subiekta, łączy się z kontem Allegro. Problem pojawia się gdy chcę wystawić aukcję lub stworzyć szablon. Nie mogę wybrać kategorii gdyż lista jest pusta, po ręcznym wpisaniu pojawia się komunikat, że jest to nieprawidłowy numer. Puste są również inne listy tj. kraj, województwo itp. Zapewne czegoś nie ustawiłem prawidłowo lub coś nie jest do końca powiązane. 

Byłbym wdzięczny za podpowiedź jak sobie z tym poradzić, co poprawić.

Dziękuje i pozdrawiam

Kliknij w logo SELLO, potem NARZĘDZIA > SYNCHRONIZUJ... > WYMUŚ i OK. Być może nie ma pobranych aktualnych kategorii z Allegro.

Ich pobieranie wraz z 1. startem Sello w danym dniu można odhaczyć w USTAWIENIACH.

 

Wersja testowa to nie przypadkiem dane DEMO? Na takich nie wystawisz aukcji.

Link to postu

Jeśli jest dodane konto ins_demo (założone przy tworzeniu bazy danych jako dane demonstracyjne) to proszę założyć nową bazę. Dane te są wpisywane tylko aby była możliwość uruchomienia programu i "poklikania" po nim. Do pracy z prawdziwymi danymi trzeba założyć bazę bez danych demo.

Przy uruchamianiu programu proszę przytrzymać klawisz Control i wybrać utworzenie nowej bazy danych (podmiotu), podając dane do własnego konta aukcyjnego.

Link to postu

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Po wymuszeniu pobrania kategorii pojawiły się one do wyboru w oknie aukcji. 

Teraz utknąłem na polach "ZWROTY REKLAMACJE GWARANCJE". Na koncie Allegro te parametry są ustawione. Nie mogę jednak ich wybrać w Sello, listy są puste. 

Próbowałem przeszukać bazę w programie serwisowym wg podpowiedzi z wątku https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/11894-zwroty-reklamacje-gwarancje-gdzie-ustawić/&page=0 ale nie nie daje się podpiąć bazy, zgłasza błąd zajęcia przez inny proces.

 

 

Pozdrawiam

 

Link to postu
11 minut temu, Jerzy Kron napisał:

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Po wymuszeniu pobrania kategorii pojawiły się one do wyboru w oknie aukcji. 

Teraz utknąłem na polach "ZWROTY REKLAMACJE GWARANCJE". Na koncie Allegro te parametry są ustawione. Nie mogę jednak ich wybrać w Sello, listy są puste. 

Próbowałem przeszukać bazę w programie serwisowym wg podpowiedzi z wątku https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/11894-zwroty-reklamacje-gwarancje-gdzie-ustawić/&page=0 ale nie nie daje się podpiąć bazy, zgłasza błąd zajęcia przez inny proces.

 

 

Pozdrawiam

 

Po ustawieniu ich na allegro powtórz jeszcze raz wymuszenie kategorii. Wtedy się pobiorą.

Konto musi być autoryzowane na allegro (w zarządzaniu kontamim i licencjami - po prawej u góry).

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...