Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam.

Jak ustawić dany rabat dla danego produktu aby system automatycznie liczył wprowadzając cenę katalogową, albo jak ustawić dany rabat dla danego klienta, aby wprowadzając zamówienie do systemu poszczególnych pozycji system automatycznie wyliczał cenę.

np:

produkt A  dla danego klienta -65%

produkt B dla tego samego klienta -60%

lub dla danego klienta rabat -65% na cały asortyment.

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

 

Link to postu
3 minuty temu, Radomił Ząbik napisał:

Polecam zapoznać się z systemem cenników dodatkowych, wraz z kreatorami które tam są :)Cenniki mają bardzo dużo opcji, które mogą wpływać na w/w parametry.

Jest to najlepsze rozwiązanie Pana zagadnienia, Panie Marcinie. Więcej o tym może Pan poczytać w poniższych tematach e-Pomocy technicznej:

Polecam również zapoznać się z alternatywnym rozwiązaniem, wykorzystującym Promocje. Więcej o tym można przeczytać poniżej:

  • Lubię to 1
Link to postu
3 godziny temu, Paweł Socha napisał:

Tylko, że nie ma możliwości przypisania wielu cenników dodatkowych do jednego kontrahenta.

A w jakim celu chciałby Pan przypisać wiele cenników dodatkowych do jednego klienta? Od czego ma zależeć, który cennik ma zostać wzięty pod uwagę podczas sprzedaży?

Jeśli mówimy o ilości i jednostkach miary, to polecam zapoznać się z poniższym tematem e-Pomocy technicznej:

Link to postu
  • 2 lata później...

Cześć kolego.

 

Też prowadzę firmę w branży metalowej. W Nexo masz sporo różnych możliwości kształtowania cenników dla klientów. Kiedy pracowaliśmy na Subiekcie GT mieliśmy cenniki główne i klientowi przypisywaliśmy określony rabat. Niestety to rozwiązanie miało dość poważne ograniczenie.

Ponieważ w naszej branży są różne systemy rabatowania przez producentów, niemożliwe było przypisanie stałego rabatu klientom. Jeżeli na gwoździe masz np. 20% u producenta, na wkręty 30%, a na narzędzia 10% rabatu to absolutnie niewykonalne jest stworzenie dobrze dobranych cen dla klienta. Albo rabat stworzy sytuację, że sprzedajesz poniżej marży, albo cena zaproponowana klientowi będzie mało atrakcyjna.

Myśmy rozwiązali to tworząc trzy cenniki główne :

  • Cennik detaliczny
  • Cennik dla wykonawców
  • Cennik dla sklepów i hurtowni

W każdym z tych cenników wprowadzamy towary z interesującą nas marżą. Różną dla różnych grup towarowych. Wtedy grupom klientów (stolarze, elektrycy, ślusarze, sklepy, hurtownie) przypisujemy konkretny cennik. W związku z tym nigdy nie sprzedamy towaru poniżej ceny zakupu.

 

Możesz też użyć tzw. schematów cenowych. Robisz to z poziomu edycji cenników, a następnie aktualizujesz. Wtedy np. produkty z określonej grupy towarowej (gwoździe, wkręty, kołki) Nexo wylicza zgodnie z zadanymi parametrami.

 

Najlepiej przeszukaj tematy pomocy. Tam wszystko jest zapisane.

Link to postu

Ja akurat prowadzę hurtownie budowlaną / mini market budowlany i rozstrzał narzutów między poszczególnymi grupami i produktami w tych grupach jest tak duży, że taka polityka na dłuższą metę się nie sprawdza, bo trzeba kontrolować aż 3 cenniki, albo tworzyć sporą ilość grup/podgrup. Też mam 3 cenniki z różnymi narzutami, ale wolelibyśmy mieć możliwość przyporządkowania danemu odbiorcy rabatu na np. kilka grup rabatowych (np. dla instalatora na kanalizację i artykuły instalatorskie), a do reszty np. 5% rabatu.

Link to postu
Godzinę temu, Przemysław Werner napisał:

Proszę spróbować z cennikiem dodatkowym z zestawami cenowymi na poszczególne grupy asortymentu.

 

 

A nie prościej by było zarządzać tym z poziomu kartoteki klienta? Dodać asortyment/grupę, rabat i po temacie? Tak jak to jest bodajże w Symfonii Comarchu?

 

Bo jeżeli mam tworzyć cennik dodatkowy z zestawem cenowym, to muszę pod każdego klienta tworzyć nowy cennik dodatkowy z zestawami, które chciałbym mu rabatować i dopiero podpinać. A tak wszystko by było w jednym miejscu - tak jak to powinno być.

 

Poza tym stworzyłem cennik dodatkowy, jak niżej:

 

image.thumb.png.0c79c0d9318c44e756edd0630f4a81f9.png

 

image.thumb.png.a55570a90773e1c76f37edb2c8641f59.png

 

A przy wypisywaniu dokumenty rabat się nie nalicza (klient jest przypisany do tego cennika)

 

image.thumb.png.af4290eb1f8f4e0a826fe31d97531181.png

image.png

Link to postu
22 godziny temu, Marcin Gryska napisał:

A nie prościej by było zarządzać tym z poziomu kartoteki klienta? Dodać asortyment/grupę, rabat i po temacie? Tak jak to jest bodajże w Symfonii Comarchu?

Nie planujemy ustawiania w danych kartoteki klienta.

22 godziny temu, Marcin Gryska napisał:

A przy wypisywaniu dokumenty rabat się nie nalicza (klient jest przypisany do tego cennika)

Proszę zweryfikować, czy do cennika dodatkowego został dodany jakikolwiek asortyment.

Link to postu
30 minut temu, Przemysław Werner napisał:

W porządku, ale co z pozycjami asortymentowymi, o których wspomniałem powyżej?

OK, już teraz rozumiem, czyli trzeba najpierw dodać asortyment w "Podstawowe", a dopiero potem ten sam asortyment dodać jako zestaw cenowy. Tym samym przydałoby się, by pojawiało się pytanie przy dodawaniu zestawu by dodać asortyment do cennika.

 

Tylko jaki to ma sens? Czemu ma to służyć? OK, nie trzeba lecieć pozycja po pozycji, ale podwójna robota tak na prawdę i komplikowanie zamiast prostego rozwiązania które podałem wyżej. 

 

 

Link to postu

Proszę zwrócić uwagę na różnice między cennikiem dodatkowym i cennikiem głównym.

Cennik główny dotyczy całego asortymentu, możliwe jest posiadanie wielu cenników głównych w różnych walutach, przypisanych do różnych klientów, oddziałów i urządzeń. Cennik dodatkowy dotyczy wybranego asortymentu, można go przypisać do cennika głównego, oddziału, klienta lub urządzenia.

 

Jeżeli chodzi o dodawanie asortymentu na cennik, to można dodawać np. grupowo.

image.png.ecc0cc61c5f4881cfc6992755bd1a219.png

Nie musi też Pan klikać każdej pozycji, bo definiując sobie zestaw, program zaproponuje automatyczne przeliczenie.

image.png.abf962cc20b49299dfa399130e897b09.png

Jeżeli zmiany nie zostaną zastosowane, to przy zapisie cennika pojawi się stosowny komunikat. Warunkiem jest oczywiście jakikolwiek asortyment.

image.png.1a17e6ea6a7a8559bc57a03e9464df37.png

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...