Skocz do zawartości

Sello 1.31 problem z wysyłaniem informacji o przesyłce

Polecane posty

Jeśli nie jest on mocno irytujący to można zaczekać jakiś czas, powinien on sam ustąpić. Inaczej, trzeba by podesłać do nas log z wysyłania danych do Allegro w sytuacji gdy nie ma żadnych paczek do wysłania, wtedy powinno dać się ustalić paczki, których to dotyczy.

Link to postu

Ja się również z tym błędem borykam od bardzo dawna w zasadzie mógłbym tą opcję wyłączyć bo numery listów z InPost i DHL i tak idą do allegro bezpośrednio ze strony DHL oraz InPost ale numery listów z poczty muszą iść, jest jeszcze jeden irytujący problem kiedy np. do jednego klienta są dwa numery listów, przydało by się w Sello dodać więcej niż jedno pole do wpisania numeru.

Mimo tych błędów zawsze numery listów są poprawnie wysyłane ale irytacja zostaje bo jak dziennie mamy z 30 paczek czy więcej to błędów tyle samo :(

wysyłanie nie powiodło się.PNG

wysyłanie numerów przewozowych.PNG

Link to postu

Czyli wysyłanie nr się udaje (lądują w allegro), ale mimo to tworzą się błędy?

Jak rozumiem, codziennie tych błędów przybywa?

Jesteś pewien, że nie dotyczą dawno wysłanych paczek?

Ew. - choć może nie tędy droga - pokaż jak masz ustawione Sello w kwestii wysyłki tych nr do dostawców.

Link to postu
43 minuty temu, Tomasz Urbaniak napisał:

w zasadzie mógłbym tą opcję wyłączyć bo numery listów z InPost i DHL i tak idą do allegro bezpośrednio ze strony DHL oraz InPost

Można wyłączyć wysyłanie numerów w słowniku dostawców.

44 minuty temu, Tomasz Urbaniak napisał:

do jednego klienta są dwa numery listów, przydało by się w Sello dodać więcej niż jedno pole do wpisania numeru

Czy dodanie drugiej paczki nie rozwiązuje problemu?

45 minut temu, Tomasz Urbaniak napisał:

Mimo tych błędów zawsze numery listów są poprawnie wysyłane ale irytacja zostaje bo jak dziennie mamy z 30 paczek czy więcej to błędów tyle samo :(

Trzeba znaleźć te paczki z żółtym statusem i anulować dla nich wysyłanie numerów do Allegro.

 

Link to postu
1 minutę temu, Tomasz Urbaniak napisał:

No niby tak ale ja nie wiem jak magazynierzy to spakowali mam tylko info na zamówieniu od nich że wyszły 2 paczki i tyle. A jak w transakcji mam np. 60 pozycji i zaznaczę że każda sztuka do osobnej paczki to co wyjdzie 60 paczek ?

Przetestuj, ale raczej tak, jeśli nie wywołasz okna i nie skorygujesz ilości.

Jeśli powstanie 60 PACZEK to zawsze można je bez konsekwencji skasować...

Link to postu

Do transakcji można dodać dowolną liczbę paczek, nie trzeba rozdzielać na osobne. Jeśli magazynier tworzy dwie paczki, to może po prostu dodać do transakcji kolejną paczkę i tutaj rozdzielić towary lub nie. Jeśli z pierwszej paczki odejmie jakiś towar (liczbę sztuk) to w drugiej paczce Sello wstawi brakującą liczbę towarów. Ale nawet bez tego można dodać po prostu paczkę i wpisać w niej inny numer. Oba zostaną do Allegro wysłane.

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Ale nawet bez tego można dodać po prostu paczkę i wpisać w niej inny numer. Oba zostaną do Allegro wysłane.

Hmm... Jak to zrobić? Z poziomu DO PACZEK

Bez zaznaczania każda sztuka do oddzielnej paczki?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...