Skocz do zawartości

prośba o pomoc w odzyskaniu danych SUBIEKT- podmiotu

Polecane posty

Witam, proszę o pomoc: niestety komputer firmowy uległ awarii.

Informatyk wyciągnął dysk i wskazał, że po podłączeniu przez adapter i połączeniu usb do innego komp. będą miała dostęp do danych.

Rzeczywiście widzę różne pliki z komp. firmowego, ale nie wiem jak i gdzie z archiwów pozyskać dane, by móc korzystać z programu fakturującego SUBIEKT NEXO ?

Subiekta zainstalowałam z płyty od nowa na nowym kompie- licencja już wykorzystana na starym kompie, więc nie chce mi jej załadować.

 

Czy jest możliwość bym z dysku podłączonego z innego kompa - zaciągnęła (pobrała dane z archiwizacji, czy tp.... - po prostu by stary subiekt był na nowym kompie), gdzie tego szukać?

dodam, iż na starym kompie robiliśmy e-archiwizację

 

 

Link to postu

Obawiam się że po instalacji Subiekta szukanie "kopii zapasowych na serwerze" może się nie udać.

Proszę skorzystać z polecenia "Dearchiwizacja"  i wskazać archiwum ze starego dysku.

Dodatkowym problemem może być też to że wersja zainstalowana z płyty może być starsza niż wersja bazy danych. Wtedy trzeba będzie ściągnąć nowszą wersję nexo z serwerów Insertu.

A tak przy okazji:

5 godzin temu, Hubert HUNEK napisał:

Informatyk wyciągnął dysk i wskazał, że po podłączeniu przez adapter i połączeniu usb do innego komp. będą miała dostęp do danych.

Taki informatyk to skarb. Pokazał że dane są i dalej "zrób to sam". ?

Link to postu

Witam, dziękuje za podpowiedź- szukanie kopii się nie udało rzeczywiście.... a informatyk nie wiem jak to sobie wyobrażał... dziś spróbuje odzyskać stary komp. i jakoś zapisać/ skopiować- przywrócić dane...  Niestety komp. i tak będzie musiał wrócić do naprawy, gdyż co jakiś czas całkowicie się rozłącza... PYTANIE co zrobic- gdyby w przysżłości by ła taka sytaucja- jak zachowywać dane- by móc je w razie czego odtworzyć na innym kompie ( każdego dnia robić jakieś kopie- jak zapisywać, by sytuacja się nie powtórzyła- czy jakiś dysk zew. mieć do programu SUBIEKT NEXO I RACHMISTRZ NEXO PRO)?

 

 

Link to postu

Jeśli korzysta Pan z usługi e-archiwizacji to polecam regularnie robić e-archiwzację. Można stworzyć harmonogram archiwizacji i przechowywać ją w bezpiecznym miejscu, czy to w chmurze, czy też dysku. Przy tworzeniu kopii zapasowej ważne jest, aby folder w którym ma się ona utworzyć posiadał prawa odczytu i zapisu.

Link to postu

TAK, E-ARCHWIZACJA JEST ROBIONA AUTOMATYCZNIE WG. HARMONOGRAMU... WIĘC NIBY MAM  TO WSZYSTKO, ALE PROBLEM Z WCZYTANIEM... PRÓBUJE PRZYWRÓCIC WERSJE Z CHMURY- WIDZĘ JE - POBIERZ I WSKAZUJE PLIK GDZIE MA ZAPISAĆ- CZYLI  SOBIE JAKIŚ TWORZĘ? NP. ARCHIWA NA pulpicie- WYSKAKUJE PODAJ HASŁO... I TU STOJE... NIE WIEM CO MAM WPISAĆ ?! - NIEPRAWIDŁOWY E-MAIL LUB HASŁO- KOMUNIKAT (PROSZE O PODPOWIEDŹ CO TO ZA HASŁO: do konta insert? czy ze starego kompa.... juz wszytsko przemaglowałam

Link to postu

Najczęstszą przyczyną pojawienia się tego komunikatu jest brak uprawnień do katalogu tymczasowego. Katalog ten musi mieć nadane pełne prawa do odczytu i zapisu dla wszystkich użytkowników, zarówno dla użytkownika na komputerze serwerowym, jak i komputerze klienckim (jeśli na nim wykonywane jest przywracanie podmiotu). Sugerowany folder to C:\Archiwum_nexo.

1.png

Link to postu

witam, niby przywraca w programie serwisowym ... ale po otwarciu SUBIEKTA- wdraża jakby nowego Klienta- hasło szefa itp.... potem wczytuje licencje... ale faktur, danych nie widać z archwizacji.....

 

czy  skasować TEAM-BUD i wczytać tak jak Pan napisał InsERT S.A.   itd   ?! i dopiero otworzyć SUBIEKT

2.jpg

Link to postu
15 minut temu, Hubert HUNEK napisał:

witam, niby przywraca w programie serwisowym ... ale po otwarciu SUBIEKTA- wdraża jakby nowego Klienta- hasło szefa itp.... potem wczytuje licencje... ale faktur, danych nie widać z archwizacji.....

Proszę się upewnić, czy dearchiwizacji wybierane jest odpowiednie archiwum.

15 minut temu, Hubert HUNEK napisał:

czy  skasować TEAM-BUD i wczytać tak jak Pan napisał InsERT S.A.   itd   ?! i dopiero otworzyć SUBIEKT

InsERT S.A. to tylko moja nazwa podmiotu.

Edytowane przez Jacek Magiera
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...