Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Piotr Nowakowski (Ł)

Problem po aktualizacji z formularzami zamówień

Polecane posty

witam po nowej aktualizacji mam problem jak sello pobiera zamówienia, kilent zamówił kurierem za pobraniem a wchodzi mi np jako poczta polska oczywiscie świeci sie na czerwono więc wiem ze i w czym jest problem ale tsak być nie moze bo musze zmieniać co jakiś czas cene w zamówieniu, sprawdzałem po aukcji towaru opcje dostawy są wszystkie okej, w szablonie równiez wszystko ustawione okej.... nie mam pojęcia czemu sie tak robi ????????????????

Czy pobrałeś - wg instrukcji instalacji nowej wersji - słowniki dostaw?

Jeżeli tak należy sprawidzić mapowanie dostaw w USTAWIENIACH Sello.

tak zrobiłem wszystko jak trzeba ceny w sello w ustawieniach wszystko sie zgadza na allegro tez patrzylem opcje dostaw i wszystko gra tak mi sie wydaję, teraz mi w chodzi DPD pobranie kurier bez kosztów pobrania czyli zero i formularz sie swieci na czerwono czyli wiem ze cos jest nie tak i ze to pobranie trzeba dopisać ale pozniej przy wydruku listu musze zmieniać kwotę pobrania strasznei męczące to jest i mozna sie pomylic i stracic gotówkę przez błąd,  dodam ze nie wszystkie produkty tak wchodzą ale juz nie rozumiem od czego to jest zależne szukałem i kombinowałem wszyskiego ,  potrzbna mi jest pomoc  

Proszę wejść w słownik cenników w Sello, zaimportować je z Allegro, upewniając się, że proces przebiegł pomyślnie i nie wystąpił żaden błąd. Zignorowanie błędu na tym etapie powoduje problemy na dalszych etapach.

Następnie, jeśli formularze świecą na czerwono, proszę sprawdzić czy ręczne przeniesienie dostawy z formularza do transakcji działa czy pojawia się informacja o braku powiązania dostawy Allegro z dostawą Sello. Jeśli tak będzie, to w słowniku dostaw należy edytować konkretną dostawę Sello dla której brakuje tego powiązania i z listy wybrać odpowiednią dostawę Allegro - wtedy Sello będzie w stanie poprawnie ustawić dostawę sellową na podstawie wybranej dostawy przez kupującego.

zaimportowałem i importowanie bez błedów poszło pomyślnie, ręczne przeniesienie nie działa komunikat o braku powiązania z dostawą, a więc wszedłem słowniki-wysyłka towarów sposoby wysyłki, i widze że jesy powiązanie i raczej wszytsztko ustawione poprawnie dla dpd, więc nie wiem dlaje jak rozwiązać ten problem .. 

Jeśli jest informacja o braku powiązania to na pewno go nie ma. Proszę o zrzut ekranu jak wyglądają dostawy w formularzu w transakcji oraz zrzut ekranu z konfiguracji tej dostawy w słowniku dostaw.

dodam jeszcze teraz ze klienci mi dzis dzwonili ze niemogą kupic za pobraniem wszedłem w ten towar co mi powiedzieli na allegro i w sposobie dostawy jest KURIER POBRANIE, a sprawdziłem w tych co narmalnie jest okej z pobraniem i jest na aukcji allegro w sposobie dostawy KURIER DPD POBRANIE, niby mały szczegół ale pewnie moze mieć wpływ, ale dziwne bo w ustawieniach allegro w cennikach jest ustawione kurier dpd pobranie dla wszystkich  

Proszę jeszcze o zrzut ekranu okna edycji dostawy w Sello, która jest powiązana z Przesyłką kurierską pobraniową Allegro. Tutaj chodzi o powiązanie dostawy Sello z dostawą Allegro - której najwyraźniej brakuje.

1 godzinę temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

to juz sprawdzałem raczej mam dobrze ustawione

No właśnie nie do końca :).

Klient wybrał sposób dostawy o nazwie Przesyłka kurierska pobranie:

image.png.d747bd3d7d88bb223b12f7e0863f49c2.png

Natomiast Dostawa DPD w Sello (pomijam że wskazana jest płatna z góry), ale nie ma powiązania z Przesyłką kurierską tylko z Kurierem DPD.

image.png.3f8707d10e94fcdd227d191de16f78ed.png

To są dwie różne dostawy w Allegro i dlatego Sello nie wie jaką dostawę sellową ma ustawić jeśli klient wybrał Przesyłka kurierska (pobranie). Aby ten typ przesyłki był ustawiany w Sello jako DPD należy go tutaj dodać plusikiem jako inną dostawę Allegro obok Kurier DPD.

I w tym momencie przy próbie skopiowania dostawy ręcznie w formularzu powinna ona ustawić w transakcji DPD. Podobnie przy przenoszeniu automatycznym formularze będą oznaczane na zielono.