Skocz do zawartości

Status aukcji - Sello 31.1

Polecane posty

Witam. Sello 31.1

Wysłałem aukcje do Allegro - z powodzeniem (aukcje pojawiły się na Allegro).

Aukcje zniknęły z zakładki - Przygotowane. Ale nie pojawiły się w zakładce "Trwające".

Są w zakładce "Wszystkie" - ale nie ma daty wystawienia tych aukcji.

Wygląda na to, że program "nie zauważył" wysłania aukcji.

Co zrobić, żebym miał te aukcje w zakładce "trwające" - teraz nie mogę modyfikować aukcji, ani ich zakończyć z poziomu Sello.

Piotr

ps. Ewentualne porady sprawdzę dopiero jutro - do bazy sello mam 50 km :) i brak łączności zdalnej.

 

Link to postu
18 godzin temu, Piotr Łapa napisał:

Aukcje zniknęły z zakładki - Przygotowane. Ale nie pojawiły się w zakładce "Trwające". 

Są w zakładce "Wszystkie" - ale nie ma daty wystawienia tych aukcji.

Wygląda na to, że program "nie zauważył" wysłania aukcji.

Aukcje po wysłaniu przechodzą w stan oczekujące na wystawienie - pojawienie się aukcji w Allegro może potrwać do godziny od jej wystawienia. A, że takiej zakładki w Sello nie ma, to widoczne są one tylko we Wszystkich.

W wersji 1.31.2 zrobimy jednak tak jak było w wersjach wcześniejszych, czyli po wysłaniu aukcji do Allegro będzie ona od razu przenoszona do trwających oraz będzie jej przypisywana data wysłania (chyba, że będzie to aukcja zaplanowana, wtedy będzie we Wszystkich do momentu pobrania). Nie jest to jednak zgodne ze stanem faktycznym aukcji w Allegro ale przynajmniej rodzi mniej nieporozumień :)i jest wygodniejsze.

 

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

W wersji 1.31.2 zrobimy jednak tak jak było w wersjach wcześniejszych, czyli po wysłaniu aukcji do Allegro będzie ona od razu przenoszona do trwających

Czy będzie się to działo po zwerryfikowaniu i przyjęciu jej do wystawienia jej przez allegro?

Jakie powstaje ryzyko, że w TRWAJĄCYCH będzie oferta, która ostatecznie nie zostanie wystawiona przez allegro?

Wg mnie obecne działanie Sello dokładnie odzwierciedla rzeczywistość w tej kwestii. Czy mamy się bać błędów na linii api allegro > sello w związku z planowaną zmianą?

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy będzie się to działo po zwerryfikowaniu i przyjęciu jej do wystawienia jej przez allegro?

Na razie nie, będzie to działało tak jak poprzednio - wtedy aukcje również wystawiały się do godziny czasu a były od razu oznaczane jako trwające.

Jeśli jakaś oferta się nie wystawi to przy pobieraniu trwających przeniesie się do zakończonych. W zasadzie jedyne co z tego może wynikać, to fakt, że jakiś towar się nie wystawi. Ale jeśli wystawiasz z TOWARów to przy następnej okazji wpadnie Ci do filtra niewystawionych.

Nie wiem też ile będzie takich sytuacji, bo może się okazać, że będą to sytuacje wyjątkowe, występujące np. podczas awarii serwisu Allegro. W zasadzie aukcja już w procesie wysyłania przechodzi weryfikację czy jest poprawna. Tutaj chodzi tylko o "naciśnięcie" pstryczka pod tytułem Aktywuj aukcję - który wcześniej wciskał się sam przy wysyłaniu aukcji do Allegro.

Link to postu
17 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie wiem też ile będzie takich sytuacji, bo może się okazać, że będą to sytuacje wyjątkowe, występujące np. podczas awarii serwisu Allegro.

Czas pokaże... Może być dobrze.

PS

Teraz tak myślę, że w zasadzie i tak werfyfikuję aukcję sprawdzeniem, czy allegro przysłało mi maila o wystawieniu oferty...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...