Skocz do zawartości

Stany w Sello inne niż w Subiekcie

Polecane posty

 

Dzień Dobry,

u mnie również nie działa aktualizacja stanów. Wykryte wczoraj (24.07) ok godz. 18.00. Stan w Subiekcie jest inny na aukcji jest inny (oczywiście u mnie zaznaczone checkbox - produkty do serwisu aukcyjnego). Nie były prowadzone żadne modyfikacja ani zmiany ustawień zarówno w Subiekcie ani w Sello ... co się stało nie wiem...

Stan zmniejsza się tylko wtedy gdy sprzedaż jest za pośrednictwem serwisu allegro, natomiast jak sprzedamy ten sam produkt na miejscu lub w sklepie internetowym to stan w Subiekcie jest niższy o tą wartość a na aukcjach pozostaje bez zmian. Sello wysyła stan bez błędów i wygląda jakby allegro go przyjęło i naniosło zmianę ilości, jednak nawet po godzinie nic się nie zmienia. Generalnie przyjęcie towaru na magazyn, czyli podniesienie ilości również nie działa czyli sello niby wyśle a w rzeczywistości stan na allegro pozostaje bez zmian.

Operacja "przelicz stany"' nic nie daje ...

image.thumb.png.02573f78b521908fdf2124e35e60d6a1.png

zmiany:

image.thumb.png.d48de45b44b8981f0a36627d7aecc9cc.png

oraz z serwisu:

image.png.8eda70e28616be0f28c08251033a0260.png

proszę o podpowiedzi ... w sumie to nie wiem czy całego tego ambarasu nie zrobiłem sam opcją przelicz stany .... czy to możliwe ?

 

aha wszystko zaczęło się od tego jak na serwerze "wywaliło" Sello - samoczynnie ... po prostu monit że aplikacja przestała działać, jednak po ponownym uruchomieniu było ok  nie zauważyłem niewłaściwego. Transakcje ściąga, listy przewozowe generuje, numery listów wysyła.

Link to postu
55 minut temu, Sławomir Wróbel napisał:

Operacja "przelicz stany"' nic nie daje ...

Operacja ustawi zmianę tylko jeśli występuje różnica w aukcji i w towarze. Proszę odebrać z Allegro aukcje trwające - to spowoduje aktualizację stanu w aukcji zapisanej w Sello. Wtedy ponowić operację przeliczenia stanów i ponownie wysłać zmianę. Prawdopodobnie w Allegro występuje jakiś problem ze zaktualizowaniem stanu tego towaru - proszę zwrócić uwagę, że Sello wysyła Zlecenie zmiany stanu, natomiast sama modyfikacja oferty przez Allegro odbywa się z pewnym opóźnieniem i może się to zakończyć niepowodzeniem.

Póki co, Sello jeszcze nie monitoruje czy to zlecenie się powiodło, ale taka funkcja pojawi się w najbliższych aktualizacjach.

Można ewentualnie sprawdzić, czy z poziomu serwisu MOJE OFERTY da się zmienić stan na wybranych aukcjach wykorzystując mechanizm zbiorczej zmiany. Jest to ten sam mechanizm z którego korzysta Sello. Jeśli w Allegro pojawi się jakiś błąd, proszę o informację jaki.

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź ...

Pobranie aukcji trwające zrobione ... jeszcze wczoraj próbowałem tak zrobić, kolejnym krokiem przeliczyć stany dla wszystkich ofert i wysłać allegro (lub poczekać, aż zrobi to Sello przy synchronizacji automatycznej) i nic to nie dało. Problem jest nadal i się pogłębia bo wraz z biegiem czasu rośnie nam rotacja na produktach i obecnie allegro i subiekt to już dwie różne prawdy.

Problem nie dotyczy tylko jednej aukcja a w zasadzie wszystkich lub większości, których produkty zostały sprzedane w tradycyjny sposób.

Natomiast faktycznie ciekawe jest to, że zmiany zbiorcze nie wchodzą na allegro ani z poziomu allegro.pl ani menagera i nie ważne czy robię to opcją dodaj/odejmij sztuki, czy też na sztywno z podaniem liczby. Zrzut:

image.png.bdbdef016258090a98e3f9b590f0c15a.png

jaki to błąd? to wie (lub nie wie) tylko allegro.pl

 

Proszę o podpowiedź innych forumowiczów  czy to tylko na naszym koncie allegro czy to globalna "awaria" allegro???

Jeżeli Sello obecnie tylko monituje wysłanie zmiany (bez wyniku) to być może niektórzy użytkownicy nawet tego nie zauważyli tego przypadku

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...