Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Wiktor Perliński

Aktualizacja Sello 1.32

Polecane posty

Czy faktycznie będzie dzisiaj wypuszczona ta aktualizacja? Pytam aby jakoś rozsądnie poukładać sobie na ten tydzień robotę w biurze, a sama termin już kilkukrotnie ulegał zmianie. Z góry dziękuję za informację. 

Edytowano przez Wiktor Perliński

Po aktualizacji.... czerwono mi... :)

"Oznaczanie niezwróconych aukcji z konta 'xxx' w serwisie 'Allegro.pl' jako zakończone: "

Edytowano przez Katarzyna Drabik

Czy podczas pobierania aukcji wystąpiły jakieś błędy? Czy jest to powtarzalne i przy każdym pobieraniu trwających aukcji występuje?

W jaki sposób są pobierane dane, ręcznie czy automatycznie i jaki zakres danych jest pobierany (aukcje trwające, ...).

Proszę też spróbować zrestartować Sello, jeśli to nic nie zmieni to serwer SQL (komputer z serwerem).

Dane pobierane automatycznie cyklicznie. Restart serwera z SQL nic nie dał. W załączniku co jest synchronizowane cyklicznie. Przed aktualizacją wszystko było OK.

allegro.jpg

Edytowano przez Katarzyna Drabik

To jest konfiguracja dla ręcznego pobierania danych. Tak czy inaczej, zalecam nie pobierać pełnych danych aukcji za każdym razem.

Ile jest mniej więcej aukcji trwających?

47 minut temu, Katarzyna Drabik napisał:

Przed aktualizacją wszystko było OK.

Dlatego, że funkcja oznaczania aukcji jako zakończone została dodana w 1.32.

Co minutę to dosyć często :).

A czy wyłączając na chwilę automat, pobieranie trwających i zakończonych i wymuszając pobranie tylko trwających ręcznie przez menu Wyślij/Odbierz > serwisy aukcyjne > Odbierz też występuje ten błąd?

U nas po aktualizacji do 1.32 coś nie chciały się importować cenniki ale zautoryzowałem wszystkie konta i teraz bez błędu zaimportowało cennik.

Jest jeszcze jeden problem. Chodzi o grupy transakcji. Są źle nazywane. Wcześniej nic nie ruszaliśmy. Wzór wygląda tak:

Cytat

Grupa transakcji [Podmiot::Licznik::nr_grupy_transakcji]/[Inne::Data | format=`%Y`]

a wygląda tak:

Przechwytywanie.PNG

3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

A zobacz czy masz dodane pole własne podmiotu o nazwie nr_grupy_transakcji.

Nie mam w polach własnych globalnych takiego wpisu, jest on tylko w licznikach.

Jak wchodzę na liczniki i klikam na "nr_grupy_transakcji" i daje popraw lub robię dwuklik żeby edytować to pole to nic się nie dzieje. Na pozostałe liczniki mogę normalnie wejść.

4 godziny temu, Katarzyna Drabik napisał:

Oznaczanie niezwróconych aukcji z konta 'xxx' w serwisie 'Allegro.pl' jako zakończone:

Czy za tą treścią jest jeszcze jakaś informacja w nowej linii odnośnie błędu który wystąpił (w raporcie)?