Skocz do zawartości

Sello nie kończy aukcji

Polecane posty

Witam, zauważyłam, że od jakiegoś czasu mimo kończenia aukcji przez sello (znikają one z zakładki trwające i trafiają do zakończonych) aukcje nadal trwają. Czy jest to błąd po stronie allegro, czy jednak sello. Jest to dość mocno uciążliwe, bo czasem z jednym towarem mam powiązanych kilkaset aukcji i ciężko mi je kończyć przez allegro.

Link to postu

Zamykanie aukcji może potrwać w Allegro do godziny czasu, bo samo zakończenie jest realizowane przez Allegro. Sello wysyła jedynie zlecenie i ustawia od razu status na zakończona. Jeśli po pobraniu danych i upływie czasu powiedzmy ponad godzinę aukcja nadal trwa i w Sello powraca do trwających, proszę spróbować zakończyć ją z poziomu Allegro. Być może z jakiegoś powodu sam serwis uniemożliwia zakończenie takiej aukcji.

Link to postu

Ja mam taki problem przy większej ilości towarów... 

w raporcie jest taka informacja


Nie można wykonać wiązania w czasie wykonania na pustym odwołaniu.
Zwrócone dane:
{"error":"invalid_token","error_description":"Access token expired: eyJhbGciOiJSUzI1NiIsInR5cCI6IkpX

 

 

co powinnam zrobić aby zakończyć aukcje?

Link to postu
Dnia 26.09.2019 o 10:49, Bartosz Rosa napisał:

Zamykanie aukcji może potrwać w Allegro do godziny czasu, bo samo zakończenie jest realizowane przez Allegro. Sello wysyła jedynie zlecenie i ustawia od razu status na zakończona. Jeśli po pobraniu danych i upływie czasu powiedzmy ponad godzinę aukcja nadal trwa i w Sello powraca do trwających, proszę spróbować zakończyć ją z poziomu Allegro. Być może z jakiegoś powodu sam serwis uniemożliwia zakończenie takiej aukcji.

Ale to jest tak, że ja na drugi dzień dopiero zauważam, że jakaś aukcja się nie skończyła, albo – co gorsza – jak klient kupi rzecz, której nie mamy od dłuższego czasu. U na błędy nie wyskakują, aukcje wg sello kończą się poprawnie, ale w allegro jest inaczej. Dodam, że najczęściej dzieje się tak przy kończeniu większej liczby aukcji.

Link to postu

Sprawdźcie, czy w tych kłopotliwych aukcjach nie jest włączone autowznawianie po zakończeniu sprzedaży.

Dodatkowo włączcie sobie w allegro, żeby przychodziły informacje o zakończeniu aukcji, przynajmniej na jakiś czas, wtedy okaże się czy to operator Sello czegoś nie dopatruje, czy Sello rzeczywiście działa z opóźnieniem.

Link to postu

Co z tego, że po zakończeniu przychodzą maile, jak kończę ok 100 aukcji i te maile nie wiele mi powiedzą. Musiałabym każdy mail po kolei sprawdzać czego dotyczył. W tej sytuacji łatwiej mi by było sprawdzić w zakończonych każdą aukcję czy skończyła się, czy nie. Jakoś aukcje kończone bezpośrednio przez Allegro zawsze są pokończone, a te przez Sello niekoniecznie.
Gdyby jeszcze tam wyskakiwał błąd, że nie udało się zakończyć aukcji, to byłby nieduży problem, bo mogłabym je kończyć ręcznie w takim przypadku, a tak trafiają do zakładki zakończone i nie wiem faktycznie, czy się zakończyły.

Link to postu

PS. Nie mamy ustawionego autowznawiania, gdyż wszystkie aukcje mamy wystawione do wyczerpania i opcja wznawiania nie jest zaznaczana. 
Dodam jeszcze, że w aukcjach, które przeniosły się do zakładki zakończone, a nie zostały zakończone, nie mam maila o zakończeniu sprzedaży. Dopiero pojawił się, jak zakończyłam aukcję przez Allegro.

Link to postu
Dnia 27.09.2019 o 15:48, Barbara Maksym Maksym napisał:

niestety - po autoryzacji problem nadal jest … 

Ale czy dokładnie taki sam błąd jest? Czy może jakiś inny?

Dnia 27.09.2019 o 16:12, Paulina Kuzmierowska napisał:

U na błędy nie wyskakują, aukcje wg sello kończą się poprawnie, ale w allegro jest inaczej.

To nie jest tak. Sello stwierdza, że wysłanie żądania zamknięcia się powiodło - bo taką informację zwróciło Allegro. Natomiast czy Allegro faktycznie zamknie aukcję to już jest kwestia Allegro. Sello niestety nie śledzi obecnie czy wykonanie tego żądania w późniejszym czasie się udało. Proszę zatem w momencie zauważenia, że aukcja się nie zamknęła spróbować zamknąć ją ponownie z Sello, jeśli po godzinie dalej będzie trwająca to spróbować zamknąć ją przez Allegro. Być może pojawi się jakaś informacja, która pozwoli ustalić przyczynę.

1 godzinę temu, Paulina Kuzmierowska napisał:

a tak trafiają do zakładki zakończone i nie wiem faktycznie, czy się zakończyły.

Odebranie aukcji trwających przywróci te, które nie zakończyły się z powrotem do trwających.

3 minuty temu, Barbara Maksym Maksym napisał:

Ja dziś nie dość, że nie mogę zakończyć to nie mogę też wysłać

Proszę sprawdzić czy w opisie aukcji nie ma pustych zdjęć.

Link to postu

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.
Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem (tutaj wysłać aukcję).
W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json.
Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku. Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu

No dobra mogę pobierać aukcje po zakończeniu ich, ale to nie rozwiązuje problemu niekończących się aukcji. Bo pobieranie trwa długo, a czasem potrzebuję szybko pokończyć aukcje z towarem, który schodzi jak woda i tu pojawia się problem z klientami, którzy kupią go w tym czasie. Wiem, że trochę wyolbrzymiam, ale w ostatnim czasie dość często nam się to zdarza, a chce tego uniknąć. Już nie wspominam nawet, że przy pobieraniu sello nie zawsze pobiera wszystkie aukcje ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...