Skocz do zawartości

Allegro paczkomaty wydruk etykiety

Polecane posty

W skrócie:

1/ z zakładki DO PACZEK należy utworzyć PACZKI > transakcje znikają z sekcji i pojawiają się w zakładce PACZKI

2/ w trakcie tworzenia paczek przez CTRL+R ustawiasz gabaryt (lub wcześniej przed edycję TRANSAKCJI)

3/ zaznaczasz Paczkomaty w PACZKACH (myszką) i wybieraz WYŚLIJ/ODBIERZ > DOSTAWCY PACZEK

4/ nr paczek z InPostu pojawiają się w Sello (ew. można je zaciągnąć WYŚLIJ/ODBIERZ > DOSTAWCY PACZEK > ODBIERZ

5/ etykiety, lewe menu DRUKI DO PACZEK

 

W efekcie w Man.Inp. powinno być opłacone a w Sello nr paczki, który inpostu już wysłał do allegro.

Co do etykiet SMARTY trzeba drukować oddzielnie od PACZKOMATÓW ALLEGRO, obecnie ręcznie, może w nowej wersji będzie już mechanizm umożliwiający (po zmianach w inposcie) drukowanie zbiorcze dla wszystkich paczkomatów.

Wszystko powinno działać. Dla postpaid będzie faktura, dla prepaid należy doładować konto w MInp.

  • Dziękuję 1
Link to postu

PS

warto zapoznać się w objaśenieniami nowości min. kilka wersji wstecz, wiele pytań może się rozjaśnić / poradnik z forum powstawał dość dawno (jego "pisarz" aktualnie nie jest obecny na forum, jak by był, na pewno by uzupełniał go i aktualizował)

https://www.sello.pl/aktualnosci/

Link to postu

Dzięki! Doładowałem konto na dwie przesyłki, sciagnelo je do wygenerowanych przez sello w managerze i udało się wydrukowac etykiety juz z Sello po opłaceniu. Jutro działam dalej. 

PS Cholera, trzeba z wdzięcznoscią korzystac z Twojej zyczliwosci, bo jak sie zacznie grudniowa nawałnica to będziesz miał co robic w firmie :D

pozdrowienia!

Link to postu

Polecam również w module paczek włączyć kolumnę Status (jeśli nie jest widoczna). Konfigurację widoczności i kolejności kolumn można przeprowadzić w okienku pod skrótem Ctrl+Shift+K. W kolumnie Status będzie informacja o aktualnym statusie przesyłki utworzonej w serwisie kurierskim.

  • Dziękuję 1
Link to postu

W paczkach są dwa pola S i Status. S dotyczy wysyłki numeru przesyłki do Allegro, Status natomiast zawiera informacje w jakim stanie znajduje się przesyłka utworzona np. w serwisie paczkomatów.

Pole status w module paczki

Konfiguracja kolumn zapisywana jest przy zamykaniu programu. Czy program został poprawnie zamknięty? Czasami zdarza się, że po zamknięciu proces sello.exe jeszcze przez jakiś czas pozostaje aktywny (np kończone są synchronizacje), lub też zdarza się sporadycznie na niektórych systemach, że proces utyka (można zobaczyć w menadżerze zadań Windows, czy proces się usuwa po zamknięciu aplikacji).

  • Dziękuję 1
Link to postu

A będziesz uprzejmy powiedzieć mi dlaczego paczki juz zrobione z nr nadania i umieszczone wpaczkomacie nadal wpiszą w zakładce DO WYSŁANIA? Powinny już chyba przeniesc sie do WYSŁANE?

Zmieni na wysłane jak kurier wyciagnie z paczkomatu? :)

dodalem sobie do kolumn STATUS bo domyslnie nie było

Już śmiga po zmianie ustawien, nie wiem o co wczesniej chodzilo jesli problem sie powtorzy bede pisał

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
12 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

O, nie wiedziałem - szkoda, że z automatu nie przenosi po nadaniu w paczkomacie. Ta procedura ręczna tylko dla mojego porządku w Sello?

W zasadzie tak. Dla porządku. Chociaż nie wiem, czy Sello - jeśli paczki będą w tej zakładce - nie będzie sprawdzać w inpoście tych paczek (co może zabierać zasoby...) Tu już musiałby się Bartek wypowiedzieć...

Link to postu

Znacznik wysłana paczka był w paczce od samego początku i jest raczej do zarządzania paczkami wewnątrz firmy. Możemy pomyśleć o tym aby status ten aktualizował się sam w zależności od statusu w API ShipX InPostu, ale nie było jak dotąd zgłoszeń, że taka funkcja jest potrzebna. Paczki można też umieszczać na listach wysyłkowych i wtedy gdy dana pula paczek wyjeżdża z firmy użytkownik może oznaczyć taką listę jako wysłaną - co oznacza, że już poszła. Wtedy też każda paczka wchodząca w skład listy wysyłkowej jest oznaczana jako wysłana.

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Możemy pomyśleć o tym aby status ten aktualizował się sam w zależności od statusu w API ShipX InPostu, ale nie było jak dotąd zgłoszeń, że taka funkcja jest potrzebna.

Ja nie zgłoszę. Dla mnie raczej niepożądana. Po wysyłkach zapisujemy ile czego wysłaliśmy (wg dostawców) i paczki muszą być na swoim miejscu w tym momencie. ?

Oczywiście zawsze może być opcja on/off. ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...