Skocz do zawartości

Kurier brak autoryzacji

Polecane posty

8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Moim zdaniem albo paczkomat albo POP,  to są dwie różne rzeczy przecież. Na pewno nie wybrał kuriera z POP?

Też miałem 1 raz taką sytuację, że przyszedł POP. Żeby wysłać smart dzwoniłem do klienta, i podał mi paczkomat do wysyłki.

Link to postu

W mojej ocenie jest to zupełnie pozbawione sensu i nie powinno być to tak zrobione. Ktoś gdzieś poszedł na skróty, nie licząc się z tym, że w świecie IT i automatyzacji takie zagrania są nie na miejscu i obowiązują pewne reguły, których nie można łamać. Ciekawe, że dla InPostu przesyłki SMART należą do zupełnie innego typu wysyłki, pomimo, że dostarczane są identycznie do paczkomatu jak te niesmartowe, natomiast dostawa do POP to jest dokładnie to samo co odbiór w paczkomacie, pomimo tego, że fizyczna maszyna jakim jest paczkomat nie bierze w tym procesie udziału.

Tak czy inaczej, obecnie dla Sello przesyłki paczkomatowe muszą mieć adres paczkomatu a nie POP. Zaraz dojdzie do tego, że przesyłki paczkomatowe będą dostarczane kurierem do domu...

Link to postu
Przed chwilą, Anna Smolarska napisał:

To w takim razie czym dla Inpostu jest POP? Kurierską doręczaną na adres punktu?  To jakiś sklep metalowy był na dokładkę... 

POP - punkt odbioru paczek, można też nadawać w takim miejscu, także przekierowują tam paczki, które się w sezonie nie mieszczą w maszynach...

 

6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak czy inaczej, obecnie dla Sello przesyłki paczkomatowe muszą mieć adres paczkomatu a nie POP. Zaraz dojdzie do tego, że przesyłki paczkomatowe będą dostarczane kurierem do domu...

A możecie jako Sello zgłosić im ten błąd/bug?

 

13 minut temu, Anna Smolarska napisał:

Tak działa wtyczka Inpostu w sklepie internetowym (ShopGold), że wybierając paczkomat można wybrać tez POP. To inpost te wtyczki dostarcza

O ile wiem SG tylko korzysta z przygotowanej przez inpost listy i mapki...

Link to postu
3 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A możecie jako Sello zgłosić im ten błąd/bug?

Raczej uznają to za fajny ficzer niż błąd. No bo przecież paczkomat i sklep mięsny to to samo... Dzień pieszego pasażera po prostu. ?‍♀️

2 minuty temu, Anna Smolarska napisał:

że ST zapomniało o takim tworze jak POP

Nie zapomniało. Po prostu ktoś w InPoście prawdopodobnie stwierdził, że przecież zwiększymy liczbę paczkomatów dodając do nich POPy. Dla klientów to dobra wiadomość. Gorzej dla tych co robią jakiekolwiek integracje z ich API.

Link to postu
  • 1 rok później...

Tylko w tym tygodniu 2 punkty POP i jak je mam obsługiwać? Inpost je traktuje jak paczkomat, wy nie... jak ja mam to nadawać? Przez stronę Inpostu ciągle? Zgłaszałam to w lutym, mamy maj, rok później. 

EDIT: Możliwe, że to błąd Inpostu, pokazuje na widgecie na mapie więcej niż jest widoczne na stronie Inpost. 

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...