Skocz do zawartości

Paczkomaty Inpost obsługa przez Sello sposób nadania

Polecane posty

Mam podpisaną umowę postpaid z inpostem, nadaję paczkomaty allegro i chciałbym, żeby przyjechał po nie kurier, żebym nie nadawał ich samodzielnie. Czy z poziomu Sello można to jakoś ustawić? czy coś pominałem? Obsługuję paczki z poziomu Sello, klikam utwórz paczki, drukuje etykiety i tyle. Czy możliwe ze z automatu gdzieś wcześniej zaznaczyłem paczkomat nadawczy i teraz w taki sposób je generuje? Bo w managerze paczek na stronie inpostu widnieje sposob nadania paczkomat i nie mam możliwości kliknięcia ZAMÓW KURIERA - przycisk nieaktywny. Chciałbym moc decydowac jesli mam wiecej niz 5 paczek, zeby wtedy podjechał kurier. :)

Link to postu

Żeby ustawić odbiór przez kuriera, w Sello musi być zaznaczona ta opcja. Kuriera zamawiasz na stronie InPostu.

Żeby nadać w paczkomacie trzeba zmienić ustawienie w Sello.

Albo / albo - nie ma automatu i nie ma opcji zamawiania kuriera z Sello.

34 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

Chciałbym moc decydowac jesli mam wiecej niz 5 paczek, zeby wtedy podjechał kurier.

Musisz to wiedzieć, przed wysyłką pierwszej paczki z Sello w danym dniu. Chyba, że znasz kuriera i jest on do dogadania na telefon...

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Żeby ustawić odbiór przez kuriera, w Sello musi być zaznaczona ta opcja. Kuriera zamawiasz na stronie InPostu.

Żeby nadać w paczkomacie trzeba zmienić ustawienie w Sello.

Albo / albo - nie ma automatu i nie ma opcji zamawiania kuriera z Sello.

Musisz to wiedzieć, przed wysyłką pierwszej paczki z Sello w danym dniu. Chyba, że znasz kuriera i jest on do dogadania na telefon...

Dziekuje Marcin, a gdzie w Sello jest opcja zaznaczenia kuriera?

na przyszlosc bede pamietał zeby to ustawiać, dziś chyba juz po ptakach bo wlasnie utworzylem paczki :))

Link to postu
2 minuty temu, Maciej N. napisał:

Tam gdzie podawałeś Id i token z InPostu (ustawienia, słowniki, sposoby dostawy?).

dzieki Maciek. jak dałem utworz paczki ale jeszce nie kliknalem wyslij odbierz paczki to moge to jeszcze zmienic czy juz po ptakach i dzisiaj bede musiał dygać do paczkomatu? :)

Link to postu
15 minut temu, Maciej N. napisał:

Skoro paczki nie mają jeszcze numerów nadań, to można to zmienić i wezwać później kuriera z poziomu managera paczkomatów.

Ok, widze faktycznie taka opcje teraz jeszce w maganrze paczek. Czy jak klikne w managrzeze odbior przez kuriera i wygeneruje etykiety to zaciagnie wszytko do sello wtedy jak klikne wyslij/odbierz paczki?

Link to postu

Przy InPost jest taka zasada. Albo się robi przez Sello, albo przez menagera paczkomaty. Jeżeli utworzyłeś Paczki ręcznie w menagerze, to numery nadań do Sello się nie pobiorą, ponieważ Sello uzna, że tych paczek nie tworzył.

Moduł połączenia Sello - Inpost jest na tyle dopracowany, że wszystko należy robić przez Sello. Kiedy utworzysz paczki paczkomatowe (pamiętaj o ustawienie gabarytów, inaczej będziesz miał dopłaty za ich zmianę) oraz kurierskie to w tedy należy kliknąć wyślij paczki. Sello automatycznie wyśle paczki do Inpostu oraz odbierze ich statusy oraz numery nadania. Po tym będziesz mógł bez problemu wydrukować etykiety.

Po spakowaniu paczek, będziesz mógł wygenerować listę nadawczą dla kuriera, który po te paczki odbierze.

Przy paczkomatach, należy utworzyć zlecenie odbioru przesyłek, a jeśli chodzi o kuriera to w umowie powinno być napisane, kiedy kurier ma od Ciebie odbierać paczki.

Akurat kurier po paczkomaty i przesyłki kurierskie będzie przyjeżdżał ten sam, więc tak jak Marcin napisał, należy wziąć od niego numer telefonu i dogadywać się z nim kiedy ma przyjeżdżać po odbiór przesyłek.

  • Dziękuję 1
Link to postu
7 godzin temu, Mariusz Kownacki napisał:

Przy InPost jest taka zasada. Albo się robi przez Sello, albo przez menagera paczkomaty. Jeżeli utworzyłeś Paczki ręcznie w menagerze, to numery nadań do Sello się nie pobiorą, ponieważ Sello uzna, że tych paczek nie tworzył.

Moduł połączenia Sello - Inpost jest na tyle dopracowany, że wszystko należy robić przez Sello. Kiedy utworzysz paczki paczkomatowe (pamiętaj o ustawienie gabarytów, inaczej będziesz miał dopłaty za ich zmianę) oraz kurierskie to w tedy należy kliknąć wyślij paczki. Sello automatycznie wyśle paczki do Inpostu oraz odbierze ich statusy oraz numery nadania. Po tym będziesz mógł bez problemu wydrukować etykiety.

Po spakowaniu paczek, będziesz mógł wygenerować listę nadawczą dla kuriera, który po te paczki odbierze.

Przy paczkomatach, należy utworzyć zlecenie odbioru przesyłek, a jeśli chodzi o kuriera to w umowie powinno być napisane, kiedy kurier ma od Ciebie odbierać paczki.

Akurat kurier po paczkomaty i przesyłki kurierskie będzie przyjeżdżał ten sam, więc tak jak Marcin napisał, należy wziąć od niego numer telefonu i dogadywać się z nim kiedy ma przyjeżdżać po odbiór przesyłek.

Zasadniczo robię i chce nadawać przez Sello. :)

Ok, więc dziś zmienię w sposobach nadawania w Sello na odbior przez kuriera, utworze paczki, wdyrukuje etykiety. Czym jest lista nadawcza dla kuriera? Jak wydrukuję ja z poziomu Sello? I po wydrukowaniu etykiet przechodze do managera paczek i tam już tworzę zlecenie odbioru? Wówczas przycisk zlecenia odbioru będzie aktywny, ponieważ w ustawieniach sello w sposobie nadania wybrałem odbiór przez kuriera? :)

Link to postu

Dokładnie tak. Kiedy wyślesz paczkomaty do menagera jako odbiór przez kuriera, w tedy na stronie menagera, będziesz widział w statusie paczki, że ma po nią odebrać kurier.

Aby wydrukować listy nadawcze dla kuriera, wystarczy że zaznaczysz paczki w Sello -> drukuj do paczki -> Inpost lista wysyłkowa.

  • Dziękuję 1
Link to postu
11 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

Czym jest lista nadawcza dla kuriera?

Czymś co musi podpisać, bo przy reklamacjach tego żądają. U nas na przykład kurier nie chce kopii dla siebie, ale autograf nam zawsze zostawia, bo tego wymagamy.

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czymś co musi podpisać, bo przy reklamacjach tego żądają. U nas na przykład kurier nie chce kopii dla siebie, ale autograf nam zawsze zostawia, bo tego wymagamy.

 

2 godziny temu, Mariusz Kownacki napisał:

Dokładnie tak. Kiedy wyślesz paczkomaty do menagera jako odbiór przez kuriera, w tedy na stronie menagera, będziesz widział w statusie paczki, że ma po nią odebrać kurier.

Aby wydrukować listy nadawcze dla kuriera, wystarczy że zaznaczysz paczki w Sello -> drukuj do paczki -> Inpost lista wysyłkowa.

Dziekuje, Panowie! Przetestuję dziś :)

Link to postu
4 godziny temu, Mariusz Kownacki napisał:

Dokładnie tak. Kiedy wyślesz paczkomaty do menagera jako odbiór przez kuriera, w tedy na stronie menagera, będziesz widział w statusie paczki, że ma po nią odebrać kurier.

Aby wydrukować listy nadawcze dla kuriera, wystarczy że zaznaczysz paczki w Sello -> drukuj do paczki -> Inpost lista wysyłkowa.

Właśnie się bawię, ale ppm -> druki do paczki nie mam inpost lista wysyłkowa, mam tylko inpost lista magazynowa i inpost etykiety

 

Edit: Ok, już mam ogarnąłem :D

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Ze swojej strony dodam, że ja to zrobiłem powielając sposoby dostawy inpostowe i zmienjając w nich właśnie metodę nadania. Wtedy podczas tworzenia paczki domyślnie mam wybrana tę z nadaniem w paczkomacie a kiedy chcę odbiór kurier to zmieniam sposób nadania na ten drugi z ustawionym odbiór kurier. 
Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z dwóch metod nie modyfikując metody nadania z poziomu słownika.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...