Skocz do zawartości

Sello nie pobiera towarów z Subiekta GT

Polecane posty

Sello nie pobiera towarów z Subiekta GT, jedynie są produkty te co kiedyś pobrałem, ale to jest 10% zaledwie. Po naciśnięciu na ikonę " Odbierz " z SubiektGT wyskakuje raport:

    System sprzedaży    2020-01-03 10:31:15    Rozpoczęto synchronizację towarów Data ostatniej synchronizacji: 2020-01-03 09:34:10 Parametry bazy danych zewnętrznego systemu: Serwer: ......., baza danych: ....... Użytkownik serwera bazy danych ........ Użytkownik zewnętrznego systemu: ....... Poziom cen: Detaliczna sklep Magazyn: MAG - Główny    
    System sprzedaży    2020-01-03 10:31:15    Rozpoczęto wykonywanie innych operacji w zewnętrzym systemie    
    System sprzedaży    2020-01-03 10:31:15    Synchronizacja słowników    
    System sprzedaży    2020-01-03 10:31:15    Rozpoczęto wykonywanie innych operacji w zewnętrzym systemie    
    System sprzedaży    2020-01-03 10:31:13    Rozpoczęto synchronizacja towarów    
                

Ale nie pobiera żadnych towarów. Wszystkie towary mam oczywiście zaznaczone w subiekcie "pozycja do serwisu aukcyjnego"

Link to postu

Filtrowania towarów w sello nie mam oczywiście żadnego włączonego, chyba że źle rozumiem - dałem screeana. W subiekcie GT mam wszystkie produkty zaznaczone " do serwisu aukcyjnego ". Zaznaczałem to zbiorowo, wybiórczo jeszcze sprawdzałem czy się zaznaczyło. Jedyne błędy jakie mam to odnośnie do Wiadomości (   Failed to connect to POP3 server  ). Innych błędów sello nie wyrzuca. Grupy towarowe sello ściągnęło nowe z SubiektGT, bo wszystkie były zmieniane, poprawiane. Ale już Towarów nowych nie ściaga .

1.png

Link to postu

Update:

Mam wrażenie że Sello tak jakby nie chce zaskoczyć. Cos mnie tknęło i odznaczyłem wszystkie towary "odznacz do serwisu aukcyjnego" i potem zaznaczyłem mniejszą grupkę towarów i Sello o dziwo je pobrało. Tak dobrnąłem do około 1200 produktów. Raz "zaskoczyło" 600 produktów, a czasami niechce 8 pobrać. Czasami po naciśnięciu ikonki " Synchronizuj z SubiektemGT " ikonka "System sprzedaży " długo mieli i wtedy pobiera towary, a czasami szybko wyskakuje na zielono bez błędów i nic nie pobiera tak jakby sello nie widziało wogule zmian w towarach w SubiektGT. Raz z może 50 mi System sprzedaży wyrzucił błąd

 

Insert Driver: rozłączenie od systemu sprzedaży.......(0x8001010E)

2.png

Link to postu
3 godziny temu, Mat RR napisał:

Filtrowania towarów w sello nie mam oczywiście żadnego włączonego, chyba że źle rozumiem - dałem screeana.

Mimo takiego widoku jak u Ciebie, czasem coś się zawiesza, dlatego "hamburgerem" z lewej możesz zresetować listę - wtedy wiesz, że na pewno nic nie jest przefiltrowane.

 

Ja używam tego przysku, ale to chyba powinno być to samo:

image.png.2a8ebbb2cb81baad6200d825921a9cbb.png

Link to postu

Problem rozwiązany, powodem było jakieś wadliwe zdjęcie w jednym z produktów w subiekcie GT, szkoda że sello nie wyrzucało komunikatu o tym błędzie i doszedłem do tego metodą prób i błędów, który to produkt. Może wątek się przyda, dla tych którzy mają problem z zaciągnięciem towarów do sello. Warto testować pobieranie produktów na mniejszych grupach jeśli nie idzie na całości towaru. W końcu się udało. Dziękuję za próby pomocy.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 rok później...

Jakie macie pomysły, aby w Sello pojawiły się wszystkie towary oznaczone w Subiekcie ze znacznikiem "zaznacz do serwisu aukcyjnego". 
Do Sello ściągnęło tylko kilka towarów z kilku setek zaznaczonych w Subiekcie. 
Sello jest spięte z bazą Subiekta, wypróbowano sposób, aby ponownie zaznaczyć w Subiekcie towary przeznaczone do serwisu aukcyjnego, wypróbowano w Sello Wyślij/Odbierz wszystko oraz "Odbierz" z Subiekta. 

Link to postu

1. zaktualizować wersję Sello do najnowszej (1.39)

2. włączyć nowy synchronizator (w parametrach systemu sprzedaży na zakładce PODSTAWOWE)

3. na zakładce TOWARY zaznaczyć pierwsze z poniższych pól

obraz.png.813c10350ffcf3e70b3cc9fa53b67a7e.png

4. zrestartować Sello

5. z modułu towarów wybrać funkcję synchronizacji towarów z Subiekta.

Link to postu
  • 1 rok później...

Witam serdecznie!

Mam podobny problem jak poprzednicy. Sello nie zaciąga wszystkich produktów z Subiekta - po synchronizacji nie są one widoczne na liście towarów w sello. Oczywiście wszelkie odznaczanie i zaznaczanie towarów do SA nic nie dało. W momencie startu programu i wymuszeniu synchronizacji z zewnętrznym systemem sprzedaży - w przypadku produktów, które powinny znaleźć się w sello w raportach pojawia się informacja: "Import/aktualizacja z systemu sprzedaży towaru 'BaByliss Pro Trymer FX775E bezprzewodowy' ('8984/OUTLET'): Sekwencja nie zawiera elementów" - w załączniku podsyłam zdjęcie zrzutu ekranu. Jeśli są Państwo w stanie jakoś pomóc w tej kwestii to proszę o instrukcję.

Pozdrawiam!

Rafał

sello.jpg

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...