Skocz do zawartości

Problem przy zmianie powiązania towarów

Polecane posty

Witam,

jestem po instalacji na nowo systemu. Przed formatem archiwizacja bazy danych - zarówno Sello jak i Subiekt, a po postawieniu na nowo systemu dezarchiwizacja bazy danych. Wszystko przebiegło bez problemu - serwery i bazy chodzą.

W sello utworzyłem na nowo połączenie z zew. systemem sprzedaży. I teraz żaden towar nie jest powiązany z subiektem, gdy próbuję to zrobić ręcznie poprzez wybranie opcji 'Powiąż z Subiektem Nexo' to następujący komunikat:

'Towar zawiera informacje o powiązaniu z programem zewnętrznym. Czy chcesz odtworzyć to powiązanie?'

I niezależnie czy wybiorę tak czy nie, to otrzymuję następujący błąd:

 

 

 

blad.png

Link to postu
3 godziny temu, Przemysław P napisał:

W sello utworzyłem na nowo połączenie z zew. systemem sprzedaży. I teraz żaden towar nie jest powiązany z subiektem, gdy próbuję to zrobić ręcznie poprzez wybranie opcji

W takim wypadku dzieje się tak jak opisałeś z powodu odłączenia i podłączenia na nowo do subiekta. Przy nowej instalacji należy podawać takie same ścieżki/nazwy serwera i baz danych. Wtedy połączenie się nie przerywa ale działa dalej nieprzerwanie. Sprawdź jak miałeś i masz - powinno się tak instalować nowe programy, żeby powielić te ustawienia.

Odtworzenie powiązań w Twoim wypadku nie jest proste. Nie zajmowałem się tym, poszukaj na forum. W wypadku nexo może się nie dać, łatwiej pousuwać i zacząć od nowa... Moim zdaniem... Ale może wypowie się ktoś bardziej biegły w temacie? @Bartosz Rosa, pomożesz swoim zdaniem?

Link to postu

Najlepiej przywrócić bazę Sello z backupu raz jeszcze i nie odłączać bazy! Jeśli baza danych Subiekta znajduje się w innej lokalizacji lub ma inną nazwę to w przypadku nexo trzeba będzie wyedytować te parametry z poziomu bazy danych, np programem Microsoft SQL Server Management Studio.

Najlepiej jakby zrobił to ktoś, kto potrafi tego narzędzia użyć (na forum w FAQ jest informacja jak posłużyć się narzędziem).

Dane te zapisane są w tabeli ep_RegDatai tam należy je podmienić.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...