Skocz do zawartości

Aukcje wystawiają się jako szkice, brak logów

Polecane posty

Jak w temacie dwa problemy mam. 

 Pierwszy to część aukcji nie wystawia się tylko ląduje jako szkic i wisi tak zamiast stać się aktywną. Nie ma reguły z jakiej kategorii. Sello widzi jako wystawioną a allegro wysyła ją do szkiców. Dodanie jej jeszcze raz czy to z poziomu sello czy w szkicach kliknięcie wystawienia skutkuje poprawnym wystawieniem. Rozwiązanie tego problemu rozwiąże problem ilości szkiców bo to przez to tyle ich przybywa. 

 

Drugi problem to włączenie w programie serwisowym opcji logowania allegro nie  powoduje utworzenia nigdzie pliku z logami. 

Link to postu
Dnia 11.01.2020 o 15:19, Jakub Szymański Szymański napisał:

Pierwszy to część aukcji nie wystawia się tylko ląduje jako szkic i wisi tak zamiast stać się aktywną. Nie ma reguły z jakiej kategorii. Sello widzi jako wystawioną a allegro wysyła ją do szkiców.

Każda oferta przed wystawieniem jest tworzona jako szkic. Na szkicu Sello zleca wykonanie komendy publikacji takiej oferty (działa to z opóźnieniem w Allegro) i Sello ustawia taką aukcję jako wysłaną. Jeśli mechanizm aktywowania z jakiegoś powodu zawiedzie to zapewne wtedy dochodzi do takiej sytuacji, że oferta nadal wisi w Allegro w szkicach. Sytuację poprawki mechanizm śledzący operacje asynchroniczne (jak np. publikowanie i kończenie ofert), który dodamy do Sello niedługo.

 

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Na szkicu Sello zleca wykonanie komendy publikacji takiej oferty (działa to z opóźnieniem w Allegro) i Sello ustawia taką aukcję jako wysłaną.

A czy zamierzacie wprowadzić zwrotną weryfikację wystawiania oferty (lub wysyłania innych zmian) w Sello?

Link to postu
4 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A czy zamierzacie wprowadzić zwrotną weryfikację wystawiania oferty (lub wysyłania innych zmian) w Sello?

Tak, zarówno do publikacji, zakończenia jak i zmiany stanów.

 

2 godziny temu, M. K. napisał:

czy to problem po stronie Allegro czy Sello?

I tak, i tak :). Allegro z jakiegoś powodu nie opublikowało szkicu pomimo wysłania takiego zlecenia z Sello, a Sello nie monitoruje czy zlecona operacja się udała - gdyż sama operacja może potrwać do godziny od zlecenia. Gdy będzie już monitorować to takie sytuacje nie powinny się zdarzać (na nieudane publikacje oferty nie mamy jednak wpływu).

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Grzebiąc w bazie z dokumentacją odnalazłem pełną listę aukcji które utknęły gdzieś między allegro a sello. W przeciągu 4 miesięcy takich zawieszonych aukcji znalazłem prawie 11 tyś. To jest fizycznie towar wiszący na magazynie, którego człowiek nie jest w stanie zweryfikować. Problem okazuje się banalny w wyszukaniu. Wystarczyło mi zapytanie zwracające z tabeli aukcje wszystkie które zostały wystawione danego dnia (zwraca mi np 2685) i potem jeszcze odfiltrować po au_State i wszystkie zawieszone mają status 2 - oczekiwanie na wystawienie (1061 aukcji z jednego dnia) i faktycznie wszystkie te wylądowały w szkicach. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...