Skocz do zawartości

Automatyzacja wysyłek InPost

Polecane posty

Witam

 

Złożyłem już do InPostu prośbę o przydzielenie tokenu.

 

Chcę ustawić automatyzację wysyłek InPost ,mimo wielu tematów na forum - nadal nie znalazłem kompletnej odpowiedzi.

Czy mógłby ktoś w krótkich punktach wypisać proces wysyłek InPost od momentu opłaconej transakcji dział "do paczek"

Np. Kiedy wpisuje się Gabaryt, kiedy drukuję paragon, kiedy drukuję etykietę żeby było najbardziej automatycznie.

Link to postu
8 minut temu, Andih . napisał:

Kiedy wpisuje się Gabaryt

Przed wywołaniem synchronizacji do InPostem.

 

8 minut temu, Andih . napisał:

kiedy drukuję paragon

Najlepiej przed utworzeniem PACZKI.

 

9 minut temu, Andih . napisał:

kiedy drukuję etykietę

Na samym końcu.

Link to postu

Tworzenie paczek w serwisie kurierskim ręcznie (podświetlony przycisk Wyślij...):

image.png.516d1a545788991ea7d55d48b16c3fb5.png

Po jego wciśnięciu pokazuje się okno ile przesyłek ma ustawioną dostawę z InPost i są w statusie Do utworzenia w serwisie kuriera. Poniżej akurat mam 0.

image.png.e0fa3f9ee20aefed30debbf5105f00a6.png

Warto w paczkach włączyć dodatkową kolumnę ze statusem tej paczki w serwisie kurierskim (Ctrl+Shift+K).

image.png.4c1a4f402e1b2723be6254f94481476e.png

 

Link to postu

Nie widzę tego okienka rozmiar. Może dlatego, że jeszcze nie mam Tokena Inpost (czekam) i w Sposobach wysyłek nie jest to aktywne.

- W praktyce czy wygląda to tak, że w Transakcjach realizuje paragon, potem ppm Utwórz paczkę i transakcja przechodzi do paczek.

- w którym momencie to zaznaczenie Gabarytu ? - kiedy przesłanie do inpost, żeby nie robić tego pojedynczo?

- jak to wygląda u praktyka z doświadczeniem?

Edytowane przez Andih .
Link to postu
1 minutę temu, Andih . napisał:

potem ppm Utwórz paczkę i transakcja przechodzi do paczek

Między tymi dwoma operacjami pojawia się okno Paczki z gabartytem (ew. po wybraniu na transakcji Ctrl+R), ale musi to być skonfigurowane jako Paczkomaty.

 

2 minuty temu, Andih . napisał:

żeby nie robić tego pojedynczo?

Obecnie trzeba gabaryt wybierać w każdej paczce pojedynczo. W USTAWIENIACH można wpisać gab. domyślny - jeśli taki się trafi, to nie trzeba zmieniać.

Link to postu

Muszę czekać na ten token by praktykować to dalej. Ciekawe jak długo będę czekał, wczoraj wysłałem na email inpost.

Wyżej jeszcze Bartek podpiął fotki wysyłki do Dostawcy paczek. Kiedy to uruchamiamy raz dziennie, czy po jakiejś grupie zrealizowanych przesyłek, czy pojedynczo?

Edytowane przez Andih .
Link to postu
1 minutę temu, Andih . napisał:

Kiedy to uruchamiamy raz dziennie, czy po jakiejś grupie zrealizowanych przesyłek, czy pojedynczo?

Wedle potrzeb, ale przed wysyłką, ponieważ bez uruchomienia tej synchronizacji nie pojawią się w Sello nr paczek, nie znajdą się one w InPoście (ani w Allegro) i nie będzie można wydrukować etykiet na paczki...

Link to postu
2 minuty temu, Andih . napisał:

Przesyłki Smart i bez można wysyłać, realizować w jednej grupie wysyłek? Kiedyś podobno było trzeba , to robić osobno?

Jeżeli "wysyłać, realizować" to znaczy "zbiorczo drukować etykiety", to nadal trzeba to robić oddzielnie. Ale ma się zmienić.

Link to postu
2 minuty temu, Andih . napisał:

Czy ja sam muszę robić selekcje na Smart i bez czy automatycznie otwierają się 2 działy do osobnego drukowania i drukuję pierwsze i potem drugie, podobnie jak to jest na stronie Inpost.

Obecnie ręcznie, ale automat ma się pojawić w Sello.

Link to postu

Dostałem Token od Inpostu i skonfigurowałem i pojawiło się okienko gabarytów, sprawa wyjaśniona.

Stale nie mogę pojąć automatyzacji procesu realizowania sprawnie transakcji. Może mały przykład:

1 - jest do spakowania 6 paczek Allegro Inpost - 3 Smart i 3 zwykłe.

2 - dział Transakcje / Do paczek - tworzę dokumenty końcowe  / ręcznie na stronie inpostu miałem już zrobione etykiety i całość kompletowałem i do pakowania /

---- Jak teraz po nowemu InPost ShipsX proces ten wyglądać powinien by do paragonów mieć szybko etykiety i zrealizować płynnie przykładowe zamówienie punku 1 .

Edytowane przez Andih .
Link to postu

1

37 minut temu, Andih . napisał:

dział Transakcje / Do paczek - tworzę dokumenty końcowe 

2

z takich transakcji należy utworzyć paczki (np. przez Ctrl+R każdą osobno) po drodze wybierając odpowiedni gabaryt

3

w PACZKACH należy wywołać synchronizację z dostawcami paczek / inpostem, po której pojawią się nr przesyłek w Sello

4

z menu po lewej pozostaje wydrukować etykiety na paczki (na razie osobno smarty i zwykłe)

Link to postu
11 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

4

z menu po lewej pozostaje wydrukować etykiety na paczki (na razie osobno smarty i zwykłe)

Po wydrukowaniu, czy należy gdzieś dalej przesłać te paczki, bo jak dojdą kolejne, to przy następnej Synchronizacji pokaże te wydrukowane i następne i utworzy duble wcześniejszych przesyłek?

Link to postu
56 minut temu, Andih . napisał:

Jak najlepiej wywołać synchronizację, w którym miejscu?

Jest na to jeden sposób. WYŚLIJ/ODBIERZ > DOSTAWCY PACZEK

 

1 minutę temu, Andih . napisał:

Po wydrukowaniu, czy należy gdzieś dalej przesłać te paczki,

Nie, nie zdublują się.

Link to postu
11 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

4

z menu po lewej pozostaje wydrukować etykiety na paczki (na razie osobno smarty i zwykłe)

Po wydrukowaniu, czy należy gdzieś dalej przesłać te paczki, bo jak dojdą kolejne, to przy następnej Synchronizacji pokaże te wydrukowane i następne i utworzy duble wcześniejszych przesyłek?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...