Skocz do zawartości

Pobieranie zamówienia "xxx" użytkownika "xxx" z konta xxx na Allegro.pl: Pominięto dodawanie transakcji starszej niż wybrana data odcięcia.

Polecane posty

Ok, przyznam się, że nie mam już siły. Dzisiaj od 12:00 Sello znowu przestało pobierać bieżące transakcje i zaczęło zaciągać dane z 9 listopada?. Kompletnie nie mam pojęcia dlaczego. Od wczoraj południa do dzisiaj było ok i pobieranie szło z wg. dziennika zdarzeń  bez problemu zaciągając nowe transakcje co 15 minut.  Jedyne co dzisiaj bylo robione to dodanie nowej formy przesyłki na Allegro, zaciągnięcie jej do Sello i powiązanie. Czy to może mieć wpływ na konieczność ponownego przemielenia zamówień? W LastOrderEventId jest zapisany numer zdarzenia z dzisiaj więc nie rozumiem dlaczego Sello wraca do starych zamówień.

Edytowane przez Łukasz Piekarski
Link to postu

Czy tutaj nie masz przypadkiem ustawionego "Pobierz ponownie"? W 1.31.1 w zasadzie powinno być odznaczone na stałe i korzystać tylko w wyjątkowych sytuacjach?

 

image.png.64ff2e8ee80c854b68924f3593face32.png

 

image.png.09c63a7f20d59538b89c26ef8347434b.png

 

 

Link to postu
35 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy tutaj nie masz przypadkiem ustawionego "Pobierz ponownie"? W 1.31.1 w zasadzie powinno być odznaczone na stałe i korzystać tylko w wyjątkowych sytuacjach?

 

image.png.64ff2e8ee80c854b68924f3593face32.png

 

image.png.09c63a7f20d59538b89c26ef8347434b.png

 

 

Nie, nie mam ustawionego ponownego pobierania. Ani w sychro automatycznym, ani w ręcznym.

Link to postu
Dnia 28.01.2020 o 11:11, Bartosz Rosa napisał:

Nie, zapomniałem, że te wpisy pojawiają w momencie pierwszego użycia.

W sytuacji, gdy nie ma takich wpisów w tabeli reg_data, można je dodać poniższym poleceniem:


;with cte (regId) as
(
	select distinct rd_regId from reg_Data
)
,
cte2 (id, regId, name, value) as
(
	select (ROW_NUMBER() over(order by regId))+(select max(rd_id) from reg_data), regId, 'LastOrderEventId', '1579858102900596' from cte
)
insert into reg_data(rd_id, rd_RegId, rd_name, rd_vvarchar) select * from cte2

 

Wykonałem to polecenie i puściłem odbieranie Zamówienia allegro (transakcje) + Oferty trwające + Pobierz pełne dane oferty  + Tylko jeśli niekompletna
W logu pojawiła się najpierw taka informacja:

Cytat

Oznaczanie niezwróconych aukcji z konta XXX na 'Allegro.pl' jako zakończone: Nie można wykonać ponieważ nie udało się pobieranie danych o aukcjach trwających.

Pokazało się tak dla każdego mojego konta Allego 
Potem pierwsze ostrzeżenie dotyczące transakcji:

Cytat

Pobieranie zamówienia "XXX" użytkownika "XXX" z konta XXX na Allegro.pl: Pominięto dodawanie transakcji starszej niż wybrana data odcięcia.

dotyczy to transakcji z dnia 24-01-2020. Nie wiem czy to już jest dobrze bo nie pamiętam z jakiej daty pobierało wtedy za pierwszym razem (wtedy co trwało to długo i pominąłem proces).

Aktualizowałem Sello w dniu 02-02-2020 i jeżeli dobrze zrozumiałem to dzisiaj 04-02-2020 jest ostatnim dniem, kiedy Sello będzie pomijało dodawanie transakcji starszej niż wybrana data odcięcia, zgadza się? Czyli jeżeli takie pobieranie bym zrobił jutro to już będą robić się duble transakcji, zgadza się?

Edit: Tak się też zastanawiam, skoro Sello jest w stanie porównać starą transakcję z nową to dlaczego by nie mogła wpisać tego nowego numeru zamówienia Allegro i obsłużyć taką transakcję w nowym Sello? Było by dużo prościej to wszystko ogarnąć.

Edit2: Po kilku godzinach skończyło pobierać. Teraz działa szybkie pobieranie transakcji. Mam nadzieję, że się to nie zepsuje tak jak w przypadku @Łukasz Piekarski

Edit3: Po skończonym pobieraniu przypomniałem sobie, że trzeba było włączyć naprawianie bazy. Wykryło uszkodzoną tabelę reg_Data, za pierwszym razem naprawiło em__Email, em_Source i reg_Data a potem za drugim jb_Message a potem jakieś błędy sypało po odświeżaniu zakładki START typu "Nieprawidłowy wskaźnik" czy "Problem z wykonaniem operacji" aż w końcu (jak narazie) przestało wyrzucać błedy.

Edytowane przez maniootek •
Link to postu
4 godziny temu, maniootek • napisał:

Aktualizowałem Sello w dniu 02-02-2020 i jeżeli dobrze zrozumiałem to dzisiaj 04-02-2020 jest ostatnim dniem, kiedy Sello będzie pomijało dodawanie transakcji starszej niż wybrana data odcięcia, zgadza się? Czyli jeżeli takie pobieranie bym zrobił jutro to już będą robić się duble transakcji, zgadza się?

Pomijać będzie zawsze starsze niż data odcięcia. Natomiast przez dwa dni od tej daty działa coś co powinno uchronić przed dublowaniem transakcji w sytuacji gdy nie ma pewności czy pobierana aktualnie transakcja jest tą samą transakcją pobraną starszą wersją. Po dwóch dniach ten mechanizm się wyłączą i Sello nie weryfikuje już czy są tego rodzaju duble (stare, bez numeru zamówieniu).

Jeśli masz wersję 1.33.1 to duble nowe już nie powinny się pojawić, bo tam było kilka poprawek różnych powodów powstawania dubli transakcji.

Link to postu
Dnia 4.02.2020 o 15:13, Bartosz Rosa napisał:

Problem z pobieraniem starych transakcji zdiagnozowany. Chodzi o zmianę statusu zamówienia w Allegro np na WYSŁANE. Generuje to zmianę którą Sello odbiera i próbuje aktualizować transakcję. Zmiana statusu została dodana niedawno i istniejący algorytm pobierania transakcji nie był na nią gotowy.

Czyli to będzie poprawione w przyszłej aktualizacji Sello tak?

Link to postu

To w wersji 1.34. Aktualnie trwają prace przy usuwaniu pozostałości starego synchronizatora Allegro, tak aby nie było już po nim śladu w programie. Niestety trudno oszacować ile to zajmie, bo niektóre fragmenty wymagają dość znacznej przebudowy. Jak tylko to zakończymy to myślę, że będę w stanie podać przybliżoną datę następnej wersji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...