Skocz do zawartości

Instynkt towaru na pozycji a dezaktywacja asortymentu

Polecane posty

Nie wiem czy to błąd czy celowe działanie NEXO ale dezaktywacja danego asortymentu powoduje, że dany dokument (FS) z tym asortymentem nie jest odszukiwany na liście gdy wyszukujemy po "Według instynktu towaru na pozycji"

Wyszukiwanie po asortymencie wykorzystujemy głownie ze względu na to, że mamy klientów jednorazowych, zatem nie kojarzymy ich po nazwiskach tylko po towarach jakie kupili., bo te dobrze znamy.
Działanie NEXO jak obecnie, mocno nam utrudnia działalność.

Jeśli w/w działanie nie jest wg. Państwa błedem to dajcie parametr w opcjach gdzie zdecydujemy czy Instynkt na pozycji ma też wyszukiwać towary dezaktywowane.

Przy okazji 2 pytania dodatkowe:
1. Co jaki czas przebudowywać Instynkt (z poziomu prgramu serwisowego) czy tylko wtedy, gdy sie coś z nim dzieje i nie działa jak należy? Czy moze warto to zrobić cyklicznie, co jakiś czas, 1 raz w msc, 1 raz na kwartał?

2. Mam możliwosć wybrania Instrunku z opcją full-text oraz bez niej.
Jaka jest lepsza, jaką wybrać? Co daje Full text search?

  

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
3 godziny temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Nie wiem czy to błąd czy celowe działanie NEXO ale dezaktywacja danego asortymentu powoduje, że dany dokument (FS) z tym asortymentem nie jest odszukiwany na liście gdy wyszukujemy po "Według instynktu towaru na pozycji"

Analogiczny problem jest z niekatywnymi klientami.

 

Link to postu
16 minut temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

To jeszcze proszę o odpowiedź na moje 2 pytania i będę szczęśliwy ?

Full text search to mechanizm SQL Server, z którego kiedyś korzystał Instynkt, ale z przyczyn wydajnościowych opracowany został własny mechanizm wyszukiwania. Domyślnie wszystkie bazy korzystają z naszego mechanizmu i tak też zalecamy. Jeżeli są jakieś problemy z wydajnością, to można sobie przełączyć na FTS i porównać.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...