Skocz do zawartości

Przejście z Sello 1.32 na nowe 1.33

Polecane posty

Cześć,

Planuje dzisiaj instalować nowe Sello 1.33.1 i planowałem aby mieć jak najmniej pracy ze "starymi" transakcjami, aby zrobić to po zrealizowaniu wszystkich transakcji dzisiaj, chwilę po północy, tak aby data odcięcia była od razu na nowy dzień. Jak doczytałem, aktualnie wprowadzono system porównywania transakcji 2 dni wstecz, więc jak rozumiem nie ma potrzeby czekania do północy, tylko wystarczy, że zrealizuje wszystkie "zaciągnięte" transakcje do Sello i w tym momencie je zamknę i zrobię aktualizację do nowej wersji? 

 

Pytanie jeszcze co z transakcjami, które aktualnie czekają do opłacenia, a Klienci potrafią wrócić do nich po kilku dniach i mam ich kilkadziesiąt. Czy jak je usunę, to nowe sello 1.33.1 wykryje, że ich nie ma i zaciągnie je w nowy sposób z numerem zamówienia allegro? Czy zrobi to tylko z ostatnich 2 dni? Czy lepiej zostawić te transakcje i codziennie przeglądać w najbliższych dniach z poziomu Allegro czy nie zostały dokończone i wtedy z tego co wyczytałem musze wszystko robić ręcznie, tzn doksięgować wpłatę oraz zrealizować zamówienie np przez menadźera Inpost zewnętrznie, ponieważ przez Sello w nowej wersji już nie będę miał takiej możliwości.

Dzięki,

R.

Link to postu
4 minuty temu, Radosław Krupiński napisał:

Pytanie jeszcze co z transakcjami, które aktualnie czekają do opłacenia, a Klienci potrafią wrócić do nich po kilku dniach i mam ich kilkadziesiąt.

Można je usunąć /delete/ z Sello. Pobiorą się nową wersją, jeśli nie są b. stare, tzn. pewnie z 2 miesiące (tyle ile allegro trzyma je "w pamięci").

Dla pewności zapisz sobie je przez usunięciem, potem porównasz czy się pobrały.

 

5 minut temu, Radosław Krupiński napisał:

ponieważ przez Sello w nowej wersji już nie będę miał takiej możliwości.

Tak, wszystko ręcznie.

Link to postu

Czyli w zasadzie nie ma sensu trzymać starych transakcji, aby wykonywać je ręcznie, tylko po instalacji nowej wersji, usunąć wszystko co jest bez nowych numerów zamówień, tak aby pobrało się ponownie? Oczywiście z tym właśnie założeniem, że mam listę tych transakcji aby porównać czy wszystko się pobrało? 

Link to postu
Przed chwilą, Radosław Krupiński napisał:

Czyli w zasadzie nie ma sensu trzymać starych transakcji, aby wykonywać je ręcznie, tylko po instalacji nowej wersji, usunąć wszystko co jest bez nowych numerów zamówień, tak aby pobrało się ponownie? Oczywiście z tym właśnie założeniem, że mam listę tych transakcji aby porównać czy wszystko się pobrało? 

Dokładnie. Jednak moim zdaniem, lepiej je usunąć przed instalacją 1.33.1. I np. wyłączyć pobieranie danych z allegro na czas tworzenia kopii zapasowej, żeby się nie pobrały w tym czasie znów jako stare.

Link to postu
20 minut temu, Radosław Krupiński napisał:

Jest jakiś argument za tym, aby usunąć je przed konwersją, zamiast po? 

Ja usuwałem po konwersji, potem ustawiłem datę odcięcia na datę najstarszej nieobsłużonej, pobrało mi od tej daty WSZYSTKIE transakcje. Musiałem potem usunąć ręcznie wszystkie opłacone i już obsłużone (w momencie tej operacji nie miałem żadnych do realizacji). Potem porównałem z listą z przed konwersji i usunąłem jeszcze kilka, które były opłacone "poza allegro". To co zostało to transakcje z przed konwersji ale już z możliwością obsługi automatycznej.

Edytowane przez Paweł Wilk
Link to postu
6 minut temu, Radosław Krupiński napisał:

WSZYSTKIE po dacie odcięcia? Nie powinno być tak, że zaciągnie tylko te niezrealizowane które zostały usunięte? Zrobi się straszny syf... mamy po kilkaset transakcji dziennie. 

WSZYTSKIE zapewne z tego powodu, że była zmieniona DATA ODCIĘCIA.

https://www.sello.pl/2020/01/08/sello-1-33-0/

image.thumb.png.ea12df429eb7bb13b01b6b1a6bc83bd5.png

Link to postu
2 godziny temu, Radosław Krupiński napisał:

Czyli w zasadzie nie ma sensu trzymać starych transakcji, aby wykonywać je ręcznie, tylko po instalacji nowej wersji, usunąć wszystko co jest bez nowych numerów zamówień, tak aby pobrało się ponownie?

Trzeba wziąć pod uwagę datę odcięcia. Ustawi się ona na dzień aktualizacji lub dzień wcześniej, więc jeśli zostaną usunięte transakcje nieopłacone sprzed tygodnia to trzeba również cofnąć datę odcięcia, bo inaczej przy pobieraniu nowym mechanizmem będą te transakcje odrzucane. Przestawienie jednak daty więcej niż 2 dni spowoduje, że Sello pobierze również te transakcje już pobrane i zrealizowane na starszej wersji. Wtedy trzeba będzie takie duble anulować. Więc jest to kwestia do rozważenia, czy lepiej dokończyć stare transakcje ręcznie czy weryfikować duble.

1 godzinę temu, Radosław Krupiński napisał:

Sello będzie wiedziało, żeby pobierać tylko transakcje od daty odcięcia, ale pobierze również te brakujące z przed daty odcięcia?

Data odcięcia to data odcięcia. Jest ona wprowadzona po to, że nowe transakcje nie są kompatybilne ze starymi, nie ma za bardzo po czym stwierdzić, że to są te same transakcje (różne rodzaje identyfikatorów są pomiędzy nimi). Można się tylko domyślać, że jeśli klient K kupił na tej aukcji A to może to jest to samo - i to są te dwa dni o których wspomniano, prze 2 dni Sello wyszukuje takich właśnie potencjalnych dubli i pomija nowe transakcje. Po dwóch dniach od daty odcięcia mechanizm jest wyłączany i do Sello wpada każda nowa transakcja.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...