Skocz do zawartości

Problem z tworzeniem listów InPost.

Polecane posty

Witam,

mam problem z Sello, niestety od kilku-kilkunastu dni jest problem z tworzeniem paczek w InPoście. Niestety nie wiem co może być problemem - w tym czasie zmienialiśmy ustawienia automatycznej synchronizacji, dołożyliśmy kolejne konto i była aktualizację.

Paczki robimy pojedynczo. I po stworzeniu 1 przesyłki klikamy wysyłkę do serwisów aukcyjnych. I powiedzmy 1-2 czasem 3 paczki zrobią się błyskawicznie. Później przy kolejnej klikamy wysyłkę i "mieli" 3 minuty. Sekcja "paczki" się kręci i nic nie można zrobić. I jak już raz tak się stanie to do ponownego uruchomienia programu tak jest i tyle.

Czekanie 3 minuty na wygenerowanie listu to średnie rozwiązanie. Uruchamianie programu co 3 paczki również.

 

W załączniku przesyłam log jak to wygląda. Wydaje mi się, że tych operacji jest zdecydowanie zbyt dużo.  

Szczególnie mnie zastanawia "Odbieranie statusów paczek w systemie zewnętrznym InPost ShipX"  Czy Sello w tym kroku sprawdza wszystkie paczki w historii? 

 

Może jakieś pomysły jak to naprawić?

Pozdrawiam Marcin.

szczegóły.jpg

Link to postu

Witam,

tak, mamy skonfigurowane parametry połączenia.

Tak, przed drukowaniem wysyłamy paczki do inpostu i pojawia się nr. nadawczy (chyba nie da się inaczej bo wcześniej nie istnieje list do wydrukowania). I właśnie w tym momencie po kliknięciu wysyłki do InPostu pojawia się problem. 2-3 paczki "wysyłają" się szybko i można drukować list po paru sekundach. A na kolejnym trwa to wieki. 

Jakieś rady pomysły?

Pozdrawiam Marcin.

Link to postu
38 minut temu, Marcin SZFF napisał:

I właśnie w tym momencie po kliknięciu wysyłki do InPostu pojawia się problem.

Skoro macie nr w Sello, to znaczy co robicie w tym momencie? Na tym etapie wystarczy tylko wybrać "Druki do paczki", bez żadnego wysyłania. Chyba, że coś źle zrozumiałem?

Link to postu

Którego z przycisków używacie do tworzenia paczek?

image.png.579e7069982b530cb49c6cf1222cf828.png

Jeśli zostanie naciśnięty Dostawcy paczek to wykonuje on odbieranie jak i wysyłanie. Odbieranie odpytuje o paczki utworzone do miesiąca wstecz i to może chwilę zająć. Może stąd te opóźnienia? Czy występują one po wciśnięciu Wyślij...?

Link to postu

Witam,

Dnia 24.03.2020 o 09:05, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Skoro macie nr w Sello, to znaczy co robicie w tym momencie? Na tym etapie wystarczy tylko wybrać "Druki do paczki", bez żadnego wysyłania. Chyba, że coś źle zrozumiałem?

po zrobieniu dokumentu sprzedaży w dziale transakcje i kliknięciu utwórz paczkę, zamówienie jest przenoszone do działu paczki, ale w tym momencie paczka istnieje tylko w Sello. Dopiero po kliknęciu "Wyślij/odbierz" - Dostawcy paczek - wyślij -  tworzony jest list po stronie Inpostu i pobrany do Sello i dopiero wtedy można wydrukować list. I to właśnie w tym momencie dochodzi do długiego czasu oczekiwania.

Dnia 24.03.2020 o 11:08, Bartosz Rosa napisał:

Którego z przycisków używacie do tworzenia paczek?

image.png.579e7069982b530cb49c6cf1222cf828.png

Jeśli zostanie naciśnięty Dostawcy paczek to wykonuje on odbieranie jak i wysyłanie. Odbieranie odpytuje o paczki utworzone do miesiąca wstecz i to może chwilę zająć. Może stąd te opóźnienia? Czy występują one po wciśnięciu Wyślij...?

Klikamy zawsze tylko "wyślij". Mimo to sprawdzane są statusy paczek i to chyba tyle trwało. 

 

Natomiast wygląda na to, że problem ustał sam. Jedyne co jeszcze zrobiłem to oznaczenie kilku list wysyłkowych jako wysłane. Tutaj dziewczyny kilka list zostaiły nie oznaczonych, chyba, że to mogło być problemem.

Pozdrawiam Marcin.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...