Skocz do zawartości

Brak jednego zamówienia

Polecane posty

6 minut temu, Obsługa sklepu napisał:

Proszę sprawdzić jaka jest forma dostawy tego zamówienia. Mieliśmy taką sytuacje gdy brakowało nam w słowniku dostawy o nazwie " Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym"

Może to jest przyczyną.

Normalna przesyłka pobraniowa. Dziś zaktualizowałem Sello i zmieniłem cennik dostaw z Allegro Kurier DPD, jednak nie Sello nie wykryło tej jednej transakcji ani jeszcze przed aktualizacją, ani teraz - po.

Link to postu

To poprosiłbym o podesłanie logu z pobierania transakcji z 4 dni wstecz, wraz z informacją którego zamówienia brakuje (id), lub numer aukcji + login klienta.

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.  Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.  W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.  Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu

Dokładnie taka sama sytuacja, kupujący kupuje przedmiot, wpisuje jakimś dziwnym cudem " Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym " a Sello w ogóle tego nie widzi - nie widzi żadnych z tych transakcji. To spory problem, bo ludzie dzwonią i maja pretensje o to że nie są realizowane ich zamówienia.
Prosimy o pomoc !!!
Dodam, że zamówienia są zupełnie niewidoczne - nie tworzą się żadne transakcje do tego
Allegro wprowadziło tą opcję włączając ją automatycznie - i podejrzewam że większość z nas jej nie zauważyła, a zaznaczone nią aukcje nie pobierają się.
Jest ona w: USTAWIENIACH DOSTAWY / SPOSÓB OBLICZANIA KOSZTÓW DOSTAWY - Zmień - tam trzeba odkliknąć opcję " Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym " lub koniecznie dodać ją dodatkowo do opcji dostaw.

 
Edytowane przez Tomasz Czajkowski
Link to postu
13 godzin temu, Tomasz Czajkowski napisał:

Dokładnie taka sama sytuacja, kupujący kupuje przedmiot, wpisuje jakimś dziwnym cudem " Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym " a Sello w ogóle tego nie widzi - nie widzi żadnych z tych transakcji. To spory problem, bo ludzie dzwonią i maja pretensje o to że nie są realizowane ich zamówienia.
Prosimy o pomoc !!!
Dodam, że zamówienia są zupełnie niewidoczne - nie tworzą się żadne transakcje do tego
Allegro wprowadziło tą opcję włączając ją automatycznie - i podejrzewam że większość z nas jej nie zauważyła, a zaznaczone nią aukcje nie pobierają się.
Jest ona w: USTAWIENIACH DOSTAWY / SPOSÓB OBLICZANIA KOSZTÓW DOSTAWY - Zmień - tam trzeba odkliknąć opcję " Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym " lub koniecznie dodać ją dodatkowo do opcji dostaw.

 

Możesz pokazać screena z ta opcja "Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym?". Ja u siebie jej nie widzę. W przypadku mojej transakcji widmo klient wybrał sposób dostawy - pobranie.

Link to postu

Trzeba utworzyć w Sello innego dostawcę i utworzyć sposób wysyłki "Dostawa i jej koszt..." podpinając w Sello dostawę allegrową, taką jak na moim screenie powyżej. W Sello ta dostawa jest na samym dole, widoczna po przewinięciu listy:

image.png.ef7003110a46a91a17096ab8b37a6583.png

 

Można też wyłączyć dostawę ustalaną ze sprzedającym globalnie, w allegro:

image.png.ebe5b5192baaf0aebb57aa7aa7523187.png

Link to postu
Dnia 3.04.2020 o 18:07, Zdzisław Bal napisał:

A co to dokładniej znaczy?

:) aby zrobić to co powoduje błąd/problem. W pierwszym akapicie napisałem co w tym przypadku byłoby istotne do analizy.

Dnia 4.04.2020 o 12:42, Tomasz Czajkowski napisał:

Dodam, że zamówienia są zupełnie niewidoczne - nie tworzą się żadne transakcje do tego

Jeśli nie ma odpowiedniego powiązania dostaw Allegro na dostawy Sello to transakcja się nie utworzy - powinien się natomiast pojawić odpowiedni błąd o tym informujący w raporcie. Czy taki jest?

 

  • Lubię to 1
Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

:) aby zrobić to co powoduje błąd/problem. W pierwszym akapicie napisałem co w tym przypadku byłoby istotne do analizy.

Jeśli nie ma odpowiedniego powiązania dostaw Allegro na dostawy Sello to transakcja się nie utworzy - powinien się natomiast pojawić odpowiedni błąd o tym informujący w raporcie. Czy taki jest?

 

Ok, mam obecnie małe zamieszanie i nie mam nawet chwili, żeby do tego usiąść na spokojnie. :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...