Skocz do zawartości

Drukowanie paragonu do faktur detalicznych SGT

Polecane posty

Witam

W jaki sposób radzicie sobie z drukowaniem paragonów do faktur osób detalicznych. Po imporcie z Sello do SGT na liście faktur nazwą kontrahentów jest imię i nazwisko i nie wiem czy to jest firma czy osoba fizyczna. Teraz podglądam każdą fakturę, patrzę czy jest NIP i jak nie ma to drukuje paragon. Jakieś pomysły?

 

Edytowane przez Tomasz Kosak
Link to postu

Ja to robię w następujący sposób:

1) W Sello przed stworzeniem dokumentów końcowych, włączam filtr "dokument - końcowy FV" przeglądam na widoku "Szczegóły transakcji" jaki jest "Adres dokumentowy". Jeżeli widzę, że jest to osoba fizyczna to zmieniam dokument końcowy na PA. W notatniku zapisuje, przy których osobach zmieniałem typ dokumentu.

2) Po utworzeniu dokumentów końcowych, patrzę i zapisuję do jakich PA mam dobić FV.

3) Po fiskalizacji dokumentów w Subiekcie wypisuje faktury detaliczne.

  • Lubię to 1
Link to postu
Przed chwilą, Tomasz Kosak napisał:

No czyli też przeglądasz wszystkie dokumenty. Taka prosta sprawa, a nie jest dobrze rozwiązana. Już, żeby na liście faktur można było wyświetlić kolumnę z NIPem załatwiłaby sprawę.

Insert też nic nie doradzi?

Ręczna robota, niestety. Robię podobnie jak kolega Filip. Z chęcią dowiem się jak radzą sobie pod tym względem inni użytkownicy i czy jest szansa na usprawnienie tego proces.

Link to postu

Jeden z naszych klientów ma trochę bardziej zautomatyzowany proces
Nie jest to natywne rozwiązanie, bo wymaga naszych 2 produktów (S2SGT i PP2), ale może się przyda.

1.  Oprócz natywnej synchronizacji Sello -> Subiekta GT chodzi nasz dodatkowy "synchronizator", który przerzuca do Subiekta GT dane potrzebne do obsługi wysyłek. S2SGT podczas synchronizacji ustawia docelowy typ dokumentu sprzedaży w polu własnym dokumentu..
To jest kwestia konfiguracji, ale można ustawić tak że jak nie ma NIPu a jest do wystawienia FV, to w polu własnym zapisuje się PA+FSd.

 

2. PP2 przy wystawieniu dokumentu sprzedaży i realizacji zamówienia wystawia dokument na podstawie zawartości pola własnego.
Jak jest PA+FDs to wystawia te dwa dokumenty.

Link to postu

Pewnie jest kilka sposobów w jaki użytkownicy Sello radzą sobie z tą sytuacją, ale np. w moim przypadku byłoby to dobre rozwiązanie. 

Tylko są dwie sprawy:

1) Należy pamiętać, że część osób fizycznych posiada NIP, więc powinien on być również eksportowany do odpowiedniej zakładki w Subiekcie.
2) Po dodaniu FSd do paragonu Subiekt GT nie pozwala już na wydrukowanie PA w drukarce fiskalnej. 

Może rozwiązaniem byłoby danie możliwości użytkownikom wybrania - w konfiguracji programu - czy chcą, aby w takim wypadku wychodziły PA, FS, czy FSd + PA?

 

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, chcecie aby dla osób fizycznych, które chcą otrzymać fakturę, Sello nie wystawiało faktury FS, tylko PA oraz FSd do tego paragonu?

 

Jak by co, to ja nie chcę. ? Faktury bez NIP po prostu fiskalizuję do razu przy wydruku z poziomu Sello (komplet to : 1 x faktura do pdf do wysyłki mailem przez Sello / 1 x faktura do archiwum / 1 x paragon imienny dopinany do faktury).

 

1 godzinę temu, Filip Kosim napisał:

czy chcą, aby w takim wypadku wychodziły PA, FS, czy FSd + PA?

...lub FS + PAi, jeśli chodzi o moją praktykę.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...