Skocz do zawartości

Błędy w Sello

Polecane posty

Dzień dobry,

mam dwa problemy.

1. Aktualizacja istniejącej oferty "..................." z konta .................. na Allegro.pl: Zdjęcia zawarte w opisie są niepoprawne.  - wcześniej wszystko było w porządku.

2. Brak powiązania dostawy Allegro o nazwie: "Allegro Przesyłka polecona" oraz  Brak powiązania dostawy Allegro o nazwie: "Pocztex Kurier48".

ADMINISTRACJA > SŁOWNIKI > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki towarów są raczej prawidłowe, przynajmniej dla Kuriera48 bo nim nie było zmieniane.

 

Zrzut ekranu błędów w załączniku.

sello 2.jpg

sello.jpg

sello3.png

sello4.png

Link to postu
18 godzin temu, Gabriela Kwiatek napisał:

1. Aktualizacja istniejącej oferty "..................." z konta .................. na Allegro.pl: Zdjęcia zawarte w opisie są niepoprawne.  - wcześniej wszystko było w porządku.

Czy Sello jest zaktualizowane do najnowszej wersji? Prawy dolny róg ekranu jeśli świeci na czerwono, to znaczy, że jest dostępna aktualizacja. W jednej z nich był ten problem poprawiony.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

Tutaj się podepnę. Błędy jak poniżej:

1. Błąd "?"

"Aktualizacja istniejącej oferty "..." z konta  ... na Allegro.pl   ?."

dla tej samej oferty, również mam:

"Pobieranie pełnych danych oferty ... dla konta ... z serwisu Allegro.pl   ?."

 

Nie udało mi się nic znaleźć konkretnego. Trochę wygląda jakby blokowało się coś w bazie Sello, bo po restartach serwera często te błędy znikają.

 

2. Błąd "Nie można zmienić planowanej daty wystawienia"

"Aktualizacja istniejącej oferty "..." z konta ... na Allegro.pl: Nie można zmienić planowanej daty wystawienia.
HTTP Status: Unprocessable Entity (422)"

Wiem jak z tym błędem sobie poradzić, wystarczy pobrać pełne dane oferty. Interesuje mnie bardziej, jak można ich unikać? Ponieważ synchronizujemy stany magazynowe z ofertami, to codziennie takich błędów jest dużo.

 

 

3. Błąd przy tworzeniu dokumentu w SGT.

Jest jakiś plan na to, żeby Sello poradziło sobie z wstawianymi przez klientów emotikonami w uwagach do transakcji? Zawsze przy nich jest błąd. Wiadomo jak sobie poradzić, ale "po cóż" robić to ręcznie? :)

 

 

Link to postu
46 minut temu, Dominik kidl napisał:

Nie udało mi się nic znaleźć konkretnego. Trochę wygląda jakby blokowało się coś w bazie Sello, bo po restartach serwera często te błędy znikają.

Tak, to prawdopodobnie są błędy związane z blokadami. Niestety po drodze gdzieś treść błędu jest "zjadana" w związku z tym pojawia się nic nie mówiący znak zapytania. Rozumiem, że jak błąd się pojawi na jakiejś aukcji to będzie tak wisiał aż do restartu? Sam mechanizm synchronizacji ma zaimplementowane ponawianie z opóźnieniem zadań dla np aukcji, która aktualnie została z jakiegoś powodu zablokowana. Widocznie któreś zadanie lub operacja nie powodzi się i ta blokada zostaje wisząca. Trzeba zwrócić uwagę na ewentualne niepowodzenia takich operacji (czyli jakieś zmiany zbiorcze na trwających, ewentualnie aktualizacja stanów w towarach), czy np nie kończą się jakimś niepowodzeniem czy błędem.

 

57 minut temu, Dominik kidl napisał:

Wiem jak z tym błędem sobie poradzić, wystarczy pobrać pełne dane oferty. Interesuje mnie bardziej, jak można ich unikać? Ponieważ synchronizujemy stany magazynowe z ofertami, to codziennie takich błędów jest dużo.

Czy oferty są wystawiane z zaplanowaną godziną? Błąd taki zwraca Allegro gdy czas wystawienia przesłany przy aktualizacji nie zgadza się z faktycznym istniejącym w ofercie na Allegro - dlatego pobranie danych aukcji pomaga. Problem ustąpi po skorzystaniu z nowej metody aktualizacji ofert jaki będzie w 1.38 - Sello nie będzie przesyłać pełnych danych oferty więc nie będzie powodu aby ten błąd występował.

Godzinę temu, Dominik kidl napisał:

Jest jakiś plan na to, żeby Sello poradziło sobie z wstawianymi przez klientów emotikonami w uwagach do transakcji?

W 1.38 będzie o tym wyraźniejsze ostrzeżenie, a w kolejnej wersji dodamy usuwanie emoji i innych znaków, które do Subiekta nie przejdą.

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Widocznie któreś zadanie lub operacja nie powodzi się i ta blokada zostaje wisząca. Trzeba zwrócić uwagę na ewentualne niepowodzenia takich operacji (czyli jakieś zmiany zbiorcze na trwających, ewentualnie aktualizacja stanów w towarach), czy np nie kończą się jakimś niepowodzeniem czy błędem.

Niestety nic nie znalazłem w raportach w okolicy czasowej wystąpienia tego błędu.

 

 

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy oferty są wystawiane z zaplanowaną godziną? Błąd taki zwraca Allegro gdy czas wystawienia przesłany przy aktualizacji nie zgadza się z faktycznym istniejącym w ofercie na Allegro - dlatego pobranie danych aukcji pomaga. Problem ustąpi po skorzystaniu z nowej metody aktualizacji ofert jaki będzie w 1.38 - Sello nie będzie przesyłać pełnych danych oferty więc nie będzie powodu aby ten błąd występował.

Tak, wiele ofert wystawiamy z konkretnymi, zaplanowanymi w Sello godzinami startu. Jednak czy przy aktualizacji ma to znaczenie? Jeśli wystawię ofertę 1 stycznia o godzinie 15:00, a aktualizuje ją w marcu, to chyba godzina i data startu powinna być nadpisana przez pobieranie informacji o ofercie z serwisu?

 

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

W 1.38 będzie o tym wyraźniejsze ostrzeżenie, a w kolejnej wersji dodamy usuwanie emoji i innych znaków, które do Subiekta nie przejdą.

Odnalezienie problemu tu nie stanowi problemu - wiem już gdzie szukać. Poczekam na zmianę w kolejnych wersjach.

P.S. Podobnie jest, gdy klient wpisze znak w adresie. Zdarzają się klienci (już coraz rzadziej), którzy mają w danych konta wpisane w jednym polu z kodem pocztowym ciąg "25-080 Warszawa" zamiast samego kodu pocztowego. Piszę, bo może to też uda się jakoś rozwikłać.

  • Lubię to 1
Link to postu
3 godziny temu, Dominik kidl napisał:

Jeśli wystawię ofertę 1 stycznia o godzinie 15:00, a aktualizuje ją w marcu, to chyba godzina i data startu powinna być nadpisana przez pobieranie informacji o ofercie z serwisu?

Jeśli nie są pobierane pełne dane to możliwe, że akurat to jedno krytyczne w tym przypadku pole się nie aktualizuje. Ale ten problem zniknie w 1.38.

 

Link to postu
13 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli nie są pobierane pełne dane to możliwe, że akurat to jedno krytyczne w tym przypadku pole się nie aktualizuje. Ale ten problem zniknie w 1.38.

Wyłączyłem pobieranie pełnych danych. Robiło mi jeszcze więcej zamieszania, bo w trakcie pobierania danych czyściło m.in. zdjęcia w ofertach i pobierało je na nowo. Jeśli w tym czasie była robiona aktualizacja oferty, to miałem po kilkaset błędów, że zdjęcia lub opis są nieprawidłowe.

Gdyby dało się ustawić, żeby pełne pobieranie oferty było robione o konkretnej godzinie... ;)

 

 

A dziś mam jeszcze dużo takich błędów:

"Aktualizacja istniejącej oferty "..." z konta ... na Allegro.pl: Wystąpił błąd podczas wysyłania żądania.
Wystąpił błąd podczas wysyłania żądania.
Połączenie podstawowe zostało zakończone: Połączenie, które miało być aktywne, zostało przerwane przez serwer."

 

 

oraz:

"Aktualizacja istniejącej oferty "..." z konta ... na Allegro.pl: Wybrany produkt nie istnieje.
HTTP Status: Unprocessable Entity (422)"
- gdzie oferta jak najbardziej istnieje, więc podejrzewam, że to kategoria ma obowiązek podpięcia pod produkt Allegro i nie udało się tego zrobić. Dobrze wnioskuję?

 

 

Link to postu
17 godzin temu, Dominik kidl napisał:

Połączenie podstawowe zostało zakończone: Połączenie, które miało być aktywne, zostało przerwane przez serwer."

Wygląda na to, że serwer API zerwał połączenie z jakiegoś powodu - ewentualnie problemy z Internetem.

17 godzin temu, Dominik kidl napisał:

Aktualizacja istniejącej oferty "..." z konta ... na Allegro.pl: Wybrany produkt nie istnieje.

W aukcji Sello podłączony jest jakiś produkt Allegro, który Allegro usunęło. Trzeba przez Allegro wybrać inny produkt i powiązać go z ofertą, następnie pobrać te dane do Sello. Ten problem również ustąpi po poprawkach w 1.38.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...