Skocz do zawartości

Zmiana Cen

Polecane posty

Witam, 
Od ostatnich aktualizacji  sello zmienia ceny . Objawia się tym że gdy poprzez allegro zmienię cene danej oferty a jest powiązana z synchro z sello to ustawia się cena po synchronizacji ta co była wcześniej . Da się to obejść tak aby sello nie zmieniało tej ceny? 

Nie chce odpinać powiązania produktu - bo dołoży nam to pracy 

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Dziękuje, przeczytałem. Niestety oferty nie wznawiają się automatycznie. "Zakończenie/wznowienie" mam włączone w ofercie. Wykonałem "Przelicz ręcznie stany" i również nic. W dolnej zakładce "ZMIANY" jest prawidłowe przeliczenie stanu magazynowego zgodnie z SubiektGT. Aukcja się nie wznowiła. Ma Pan jakiś pomysł co powinienem jeszcze sprawdzić ? 

 

Automatyczne zakańczanie ofert działa prawidłowo. 

Edytowane przez Kacper L
Link to postu

Czyli w ogóle nie wygenerowała się aktywacja oferty. Wygląda to trochę tak, jakby w Sello ta aukcja była nadal w zakładce TRWAJĄCE, gdy zmienił się stan i było ewentualnie wywołane przeliczenie stanów.

 

W Allegro jak rozumiem ta oferta też jest nieaktywna? Proszę pobrać jej dane wywołując funkcję Pobierze dane oferty (opisy i zdjęcia) z menu pod prawym klawiszem. Czy nadal jest ona zakończona?

Link to postu

Wystarczy aby w aukcji była włączona opcja wznawiania. Wtedy przy zmianie stanu towaru w Sello powyżej tego ustawionego w aukcji (jaki w aukcji jest limit ustawiony?) powinna generować się zmiana oczekująca typy Aktywowanie oferty. Więc to powinno działać z automatu. Być może w tym przypadku wystąpił jakiś chwilowy rozjazd danych, że to wznowienie się nie dodało (lub zostało usunięte z listy ZMIAN?).

Proszę dać znać gdyby sytuacja się powtórzyła, bo nie mieliśmy innych sygnałów, żeby to nie działało.

Link to postu
Teraz, Kacper L napisał:

Pokażesz na screenie o jaki kwadracik pytasz ? 

 

W kolumnie "Status synchronizacji z serwisem aukcyjnym" obraz.png.e9ff4702748907bf7193c88ddbe3f082.pngobraz.png.4efb5f50d27b763ee2b78d28701a2fe7.png

Ale co do zasadniczego pytania, to podejrzewam, że przyczyną jest pewna zwłoka w Sello. Nie zawsze od razu aukcje są oznaczane do wznowienia a czasami wogóle. Osobiście wchodzę w takim wypadku w TOWARY z ustawionymi filtrami w taki sposób:

obraz.png.b8e1acead5f8d096b0e39b326d79896e.png

oznaczam całość - ctrl+A i wybieram:

obraz.png.250402c2c8ff87cc16af1316f4a537f4.png

Wtedy Sello zawsze "zaskakuje" i przelicza/oznacza prawidłowo. W zakładce AUKCJE > ZAKOŃCZONE po wybraniu obraz.png.a46c732aca33ca5a78d1bd0b22c2f0be.png otrzymasz listę ofert proponowanych do wznowienia. Będą we wspomnianej kolumnie oznaczone żółtym zegarkiem.  

 

Link to postu

Panowie dziękuje za chęć pomocy ale lekko mówiąc mnie to przerasta i chyba muszę znaleźć kogoś kto mi pomoże zdalnie. Nie mogę tracić kolejnego dnia na próbach naprawy czegoś co u mnie nie działa. Gdyby ktoś z forum wykonywał taki audyt Sello odpłatnie to chętnie podejmę współpracę. Jeszcze raz dziękuje za próbę pomocy. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...