Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem danych transakcji - niepełna synchronizacja

Polecane posty

Mam dość poważny problem z pobieraniem opisów aukcji. Dzisiaj udało mi się ustalić w jakiej sytuacji się to dzieje. 

Problem jest o tyle istotny, że np. w poniedziałek edytujemy treść oferty Allegro przez przeglądarkę, usuwając z opisu niedostępny zbiór. We wtorek zmieniamy przez sello Cennik dostaw. Na Allegro ląduje z powrotem wersja z przed poniedziałkowej wysyłki treści oferty przez przeglądarkę.

 

Jak dokonujemy jakichkolwiek zmian w ofertach?

1. Wyślij/odbierz - odbierz , zaznaczamy Ofert trwające,  oraz pobierz pełne dane oferty

2. Dokonujemy zmiany przez zmiany zbiorcze , przy zapisaniu program pyta czy pobrać aktualny opis - klikamy, że tak.

3. Wysyłamy zmiany do serwisu aukcyjnego.

 

Okazuje się, że pobieranie pełnych danych o ofertach trwających z menu Wyślij/odbierz działa mocno losowo - nie wszystkie opisy w sello się aktualizują - przez co przy modyfikacji czegokolwiek sello wysyła do Allegro wersję z przed zmian. 

 

Jak sprawdzałem:

1. Zmieniłem opis 5 produktów przez przeglądarkę.

2. Kilka godzin później pobrałem dane ofert przez Wyślij/odbierz

3. Sprawdziłem opisy w sello - 3 zostały zaktualizowane, 2 nie.

4. Ponowiłem pobranie danych ofert przez Wyślij/odbierz 

5. 2 wcześniej nie zmienione opisy dalej zostały niezmienione.

6. Skorzystałem z funkcji PPM -> Pobierz pełne dane

7. Dane natychmiastowo zostały pobrane, zgadzają się z Allegro.

 

Co może być problemem, że przy pobieraniu zbiorczym prze Wyślij/odbierz + pobierz pełne dane oferty nie wszystkie dane są pobierane a raport nie zwraca żadnych błędów?

 

 

Jest to teraz bardzo uciążliwe - dokonujemy bardzo dużo zmian cen oraz cenników dostaw przez sello, w międzyczasie zmieniając niektóre opisy przez przeglądarkę. 

Link to postu
21 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

O ile pamiętam, na pewno nie pobiera opisów.

To akurat pobiera opisy.

21 godzin temu, Lukasz team napisał:

Na Allegro ląduje z powrotem wersja z przed poniedziałkowej wysyłki treści oferty przez przeglądarkę.

Jeśli tak się stało to z pewnością w Sello nie było pobranych zmian dokonanych z Allegro.

22 godziny temu, Lukasz team napisał:

Okazuje się, że pobieranie pełnych danych o ofertach trwających z menu Wyślij/odbierz działa mocno losowo - nie wszystkie opisy w sello się aktualizują - przez co przy modyfikacji czegokolwiek sello wysyła do Allegro wersję z przed zmian.

Raczej nie powinno tak być. Trzeba by zweryfikować ten problem na konkretnym przykładzie, zalogowaniu komunikacji do pliku i podesłaniu nam do analizy. Być może Allegro zwraca takie dane, być może problem leży w innym miejscu. Tak czy inaczej, gdyby Sello z jakiegoś powodu nie mogło zaktualizować aukcji o nowy opis, do takiej aukcji zostałby przypisany błąd.

Istnieje też taka możliwość, proszę sprawdzić, czy w Sello nie ma tych aukcji powielonych i przypisanych do różnych kont w programie. Wtedy być może dane się pobierają ale nie do tej aukcji co trzeba.

A najlepiej, jesli sytuacja jest powtarzalna, prosiłbym o zrobienie logu wg procedury "Jak sprawdzałem: ". Poniżej informacja jak włączyć logowanie.

Spoiler

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...