Skocz do zawartości

Automatyczne wystawianie ZK w Subiekcie Gt

Polecane posty

Dzień dobry.

Mamy aktualnie w firmie problem z automatycznym wystawianiem dokumentów wstępnych w Subiekcie do transakcji z Sello.

W Ustawienia -> Zewnętrzny system sprzedaży jako domyślny typ dokumentu jest zaznaczone ZK, a opcja Twórz automatycznie przy synchronizacji jest zaznaczona. Jednak mimo to transakcje nie pojawiają się z automatu w Subiekcie.

Po ręcznej synchronizacji z poziomu Wyślij/Odbierz -> Subiekt Gt co prawda tworzą się ZK w Subiekcie, jednak są to transakcje jeszcze z nieszyfrowanym mailem klienta, więc co najmniej sprzed jakiś dwóch lat. Takich transakcji jest naprawdę dużo, więc przerwaliśmy synchronizację, żeby nie robić bałaganu w Subiekcie. Co ciekawe, wyszukując po nazwisku z ZK nie możemy w ogóle znaleźć odpowiadających im transakcji, w Sello i Managerze Sprzedaży i ciężko powiedzieć skąd one się tak naprawdę wzięły.

Czy pominąłem jakąś ważną opcję przy synchronizacji transakcji? I dlaczego to nie dzieje się z automatu?

Pozdrawiam.

Link to postu

Kilka aspektów. Żeby automatycznie ZK wystawiło się w subiekcie, w transakcji musi być zaznaczony typ dokumentu wstępnego:

obraz.png.373110966a2da82a36a06ff30e06aa1f.png

 

obraz.png.222236dc3b31ea10c5e56056ada40c7a.png

Wtedy będą Ci się podczas synchronizacji tworzyć ZK w subiekcie. Natomiast u Ciebie jest to, że w Sello masz całą swoją historię transakcji z ustawionym tym parametrem. Więc Sello robi, to co do niego należy. Musiałbyś usunąć wszystkie transakcje. Następnie ustawić w Sello datę, od której mają Ci się pobierać transakcje i zapuścić synchro. Trochę roboty przy tym jest, bo nie jest takie proste usunięcie wszystkich transakcji. Ja mam na to metodę: grupuję wszystkie transakcje (trochę to trwa). A następnie usuwam tą grupę.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Link to postu

Czy po pobraniu lub w trakcie pobierania transakcji na dole w pasku widać aktywność modułu synchronizacji z Subiektem? Możliwe, że są wykonywane inne czynności akurat, jak synchronizacja towarów a dodatkowo te stare zaległe transakcje próbują tworzyć ZK. Trzeba by było spróbować przestawić w starszych transakcjach typ dokumentu początkowego na nie twórz. Zmianami zbiorczymi można tego dokonać, ale może to trwać dość długo, więc poniżej polecenie SQL które można wykonać na bazie za pomocą programu serwisowego. Przed uruchomieniem polecenia proszę wykonać backup bazy na wszelki wypadek.

update tr__Transaction set tr_initDocType = null where tr_InitDocId is null and tr_InitDocType in (1, 2, null)

Dodatkowo, proszę sprawdzić w parametrach wysyłania i odbierania czy zaznaczone jest cykliczne tworzenie dokumentów początkowych.

Link to postu

 

31 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy po pobraniu lub w trakcie pobierania transakcji na dole w pasku widać aktywność modułu synchronizacji z Subiektem? Możliwe, że są wykonywane inne czynności akurat, jak synchronizacja towarów a dodatkowo te stare zaległe transakcje próbują tworzyć ZK. Trzeba by było spróbować przestawić w starszych transakcjach typ dokumentu początkowego na nie twórz. Zmianami zbiorczymi można tego dokonać, ale może to trwać dość długo, więc poniżej polecenie SQL które można wykonać na bazie za pomocą programu serwisowego. Przed uruchomieniem polecenia proszę wykonać backup bazy na wszelki wypadek.


update tr__Transaction set tr_initDocType = null where tr_InitDocId is null and tr_InitDocType in (1, 2, null)

Dodatkowo, proszę sprawdzić w parametrach wysyłania i odbierania czy zaznaczone jest cykliczne tworzenie dokumentów początkowych.

 

Podczas synchronizacji na dole nie ma żadnych innych zadań w trakcie, dopiero po wciśnięciu synchronizacji pojawia się tam pasek postępu przy Systemie sprzedaży.

Puściłem już zapytanie i sytuacja podobna do wcześniej przeze mnie opisanej, jednak z tą ważną różnicą, że wchodzą również ZK z nowych transakcji, co wcześniej nie miało miejsca. Póki co zostawiam to, jak jest i zobaczę czy po tej synchronizacji wszystko będzie ok.

 

39 minut temu, Radosław Dobrowolski napisał:

Kilka aspektów. Żeby automatycznie ZK wystawiło się w subiekcie, w transakcji musi być zaznaczony typ dokumentu wstępnego:

obraz.png.373110966a2da82a36a06ff30e06aa1f.png

 

obraz.png.222236dc3b31ea10c5e56056ada40c7a.png

Wtedy będą Ci się podczas synchronizacji tworzyć ZK w subiekcie. Natomiast u Ciebie jest to, że w Sello masz całą swoją historię transakcji z ustawionym tym parametrem. Więc Sello robi, to co do niego należy. Musiałbyś usunąć wszystkie transakcje. Następnie ustawić w Sello datę, od której mają Ci się pobierać transakcje i zapuścić synchro. Trochę roboty przy tym jest, bo nie jest takie proste usunięcie wszystkich transakcji. Ja mam na to metodę: grupuję wszystkie transakcje (trochę to trwa). A następnie usuwam tą grupę.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Wielkie dzięki za podpowiedź, może kiedyś skorzystam. W tym jednak wypadku zbyt długo by to mieliło i wygodniej mi było wykonać zapytanie ?

Natomiast jeśli chodzi o parametry Wysyłania i odbierania, to w zakładce System sprzedaży mam tam ustawione:

  • Twórz/modyfikuj dokumenty co 1 min
  • Synchronizuj towary co 2 min
  • Importuj zamówienia co 1 min
Link to postu
2 godziny temu, Patryk Spychalski napisał:

Natomiast jeśli chodzi o parametry Wysyłania i odbierania, to w zakładce System sprzedaży mam tam ustawione:

  • Twórz/modyfikuj dokumenty co 1 min
  • Synchronizuj towary co 2 min
  • Importuj zamówienia co 1 min

A co masz na zakładce DOKUMENTY w Zewnętrzny System Sprzedaży?

obraz.png.599eb8fa0d1e93f45f32a2f0cf00d83a.png

 

Pomijam fakt, że czasy faktycznie masz nieco przykrótkie. Czas tych żądań, są zdecydowanie dłuższe niż masz ustawione. @Jakub Engler wskazał dobrze.

Edytowane przez Radosław Dobrowolski
Link to postu

Po przemieleniu wczorajszych transakcji dzisiaj wszystko działa tak, jak powinno. Czasy póki co zostawiam bez zmian, gdyby coś było nie tak, to po prostu ustawię je dłuższe.

Pojawił się jednak inny problem przy ZK wystawianych z automatu przez Sello. Mianowicie kiedy jest dodawany kontrahent, to pole Imię pozostaje puste, a w polu Nazwisko wpisuje i imię i nazwisko. Czy tylko u mnie tak się dzieje?

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Patryk Spychalski
Zauważony błąd
Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Nie mogę sprawić żeby Sello drukowało mi ZK z Nexo. Nie chce drukować automatycznie, ani nie drukuje też ręcznie. Próbowałem włączać obsługę płatności w ZK, ale nie wybiera mi opcji Płatnosć Allegro, która jest ustawiona jako domyślna dla Sello, a podejrzewałem, że to jest przyczyną.
Dokumenty końcowe drukuje...

Link to postu

Mam nadzieję,że moje kolejne pytania nie będą ponownie z tych oczywistych :) ,ale muszę je zadać, bo w normalnych warunkach tak się nie dzieje. W związku z tym jest to coś nietypowego.

Czy po resecie wszystkich komputerów na których jest zainstalowany program Sello i Subiekt nexo ( z komputerami pełniącymi role ich serwera baz danych) problem nadal występuje?
Czy ZK faktycznie się się stworzyły i widać je w  Subiekcie nexo?

Czy można je wydrukować z Subiekta nexo po zalogowaniu się w Subiekcie nexo tym samym użytkownikiem Subiekta, który jest zmapowany z użytkownikiem Sello ?

Czy w Raporcie Sello po nieudanej próbie wydruku nie pojawiają się jakieś błędy? Jeśli tak, to jakie? Dla przejrzystości najlepiej przed wydrukiem wyczyścić Raport i dopiero wtedy wykonać opcję drukowania.

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Potrzebowałem więcej czasu na sprawdzenie różnych scenariuszy. Niestety z poziomu Sello nadal nie da się wydrukować ZK. Tworzy się, ale ani ręcznie, ani ustawiony na automatyczny, nie drukuje. Paragony się drukują automatycznie przy tworzeniu. 

ZK oczywiście się tworzą i z poziomu Subiekta je musimy drukować.

Błędy się nie pojawiają. Poniżej screen raportu po dwóch próbach wydrukowania już utworzonego dokumentu.

image.png.acac659443f504af76606dc9fb15d3ab.png

Na jednym komputerze, gdzie jest serwer jest ten sam użytkownik jest zalogowany do Subiekta Pro i Sello. Ja z klienckiego próbuje (drugi użytkownik zalogowany do Sello i Subiekt) i też nic. Bez Subiekta się nie da wydrukować...

Edytowane przez Rafał B.
Link to postu

To niestety nie mam więcej pomysłów. Prosiłbym aby zaczekać do wypuszczenia nowego modułu synchronizacji z Subiektem i wtedy na nim sprawdzimy to drukowanie. Docelowo i tak obecny mechanizm zniknie z programu i zostanie zastąpiony nowym, więc wszelkie poprawki będziemy wprowadzać już w nowym.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Nie, mówię o zupełnie nowym module synchronizacji z Subiektem w Sello. Aktualnie jest udostępniona wybranym użytkownikom wersja alfa, wraz z najbliższą wersją 1.37 udostępniona będzie wersja beta. W momencie gdy pozytywnie przejdzie betatesty opublikujemy informację, jak włączyć u siebie nowy moduł synchronizacji i każdy będzie mógł to zrobić. W dalszym etapie zastąpimy całkowicie stary moduł nowym i nie będzie już możliwości wyboru.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...