Skocz do zawartości

ShipX kurier nadanie w paczkomacie

Polecane posty

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Czy jest ta możliwość nadawania przesyłek Inpost Kurier w paczkomacie?

Pytam ponieważ mam dostęp do WebTrackera inpostu, mam dostęp do Menagera Paczek. 

O ile w WebTrackerze nie widzę możliwości wyboru paczkomatu dla przesyłki kurierskiej to w Menagerze paczek jak najbardziej mogę wybrać opcję nadania paczki Kurier Inpost w paczkomacie.

Niestety nie widzę nigdzie możliwości importowania w Menagerze Paczek, wysyłek typu Inpost Kurier, Inpost Paczkomat, tylko wszystko z przedrostkiem Allegro.

 

Dodałem w konfiguracji ShipX dla usługi Kurier Inpost sposób nadania w paczkomacie, ale niestety wyskakuje błąd.

 {"status":400,"error":"validation_failed","message":"There are some validation errors. Check details object for more info.","details":{"custom_attributes":[{"sending_method":["unavailable_for_service"]}],"insurance":["should_be_greater_than_cod"]}}

Domniemam że problem jest właśnie z metodą wysyłki.

Czy w tej sytuacji nie da się wysłać paczki Inpost Kurier z paczkomatu, pomimo że w menagerze Paczek można to zrobić? Czy może coś źle ustawiam

Pozdrawiam

Bartek

 

Link to postu
16 godzin temu, Bartosz Głowacki napisał:

{"status":400,"error":"validation_failed","message":"There are some validation errors. Check details object for more info.","details":{"custom_attributes":[{"sending_method":["unavailable_for_service"]}],"insurance":["should_be_greater_than_cod"]}}

Jak została skonfigurowana dostawa ShipX? Nie wiem czy w przypadku pobrania jest taka usługa możliwa. Czasami bywa tak, że niektóre usługi dla konta trzeba aktywować w InPoście, kontaktując się ze swoim opiekunem.

 

Drugi błąd, to ubezpieczenie, które musi być większe niż wartość pobrania. Trzeba zaznaczyć w dostawie poniższe pola:

obraz.png.9329e3e3064ccb159fe3eedb17ee9e88.png

Wtedy będzie ustawiane na wartość pobrania.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

Próbuję sobie z tym poradzić, ale dalej mi to nie działa. Nadawanie przesyłki kurierskiej w paczkomacie.

Inpost odpowiedział mi tak:

"prawdopodobnie Sello, próbuje utworzyć przesyłkę jako inpost_courier_standard. Ta usługa nie ma możliwości nadania paczki w paczkomacie. Prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta Sello, czy umożliwiają nadawanie paczek inpost_courier_c2c"

Ale to chyba nie jest przyczyna prawda, bo parę osób pisało że im to działa?

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Link to postu

Odgrzeje temat bo mam problem.

Wyskakuje mi taki komunikat jak wybiorę C2C i nie mogę tego przeskoczyć.

 

 {"status":400,"error":"validation_failed","message":"There are some validation errors. Check details object for more info.","details":{"additional_services":[{"email":["unavailable"]},{"sms":["unavailable"]}]}}

 

Co jest przyczyną?

Pozdrawiam

Bartek

 

 

 

Link to postu

Znalazłem rozwiązanie, ale Sello zachowuje się bardzo dziwnie.

1. Kasuje utworzone paczki.

2. Wchodzę w Ustawienia - Słowniki - Wysyłka Towarów - Sposoby Wysyłki

3. Wybieram Inpost - Kurier standard poraniony

4. Naciskam Konfiguracja

5. Wybieram Usługę Kurier standard B2C

6. Odznaczam powiadomienie SMS i email i zapisuje

7. Potem wchodzę raz jeszcze

8. Wybieram Usługę kurier standard C2C

9. Zapisuję konfigurację

10. Tworzę paczki

 

I PROBLEM ZNIKA !!!

Nie wiem czy to ważne ale przy usłudze C2C, nie ma tych opcji w oknie konfiguracji

 

 

2021-04-06_15h14_21.png

Edytowane przez Bartosz Głowacki
Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Głowacki napisał:

Wyskakuje mi taki komunikat jak wybiorę C2C i nie mogę tego przeskoczyć.

Dla dostawy C2C usługi emaila oraz smsa nie są dostępne - trzeba je wyłączyć. Jeśli się wybierze C2C to pola wyboru domyślnie z interfejsu znikają, ale jeśli wcześniej była tam zapisana inna konfiguracja (np B2C) z włączonymi tymi opcjami to najwyraźniej pozostały one zapisane w bazie.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...