Skocz do zawartości

Stany których nie ma :)

Polecane posty

Słuchajcie, mam kłopot.

Spośród 11 500 indexów 2 towary wykazują dziwne sumy.

1846132020_Adnotacja2020-09-04160245b.thumb.jpg.aa6d3314b2b6c859fadd4d3e5493062e.jpg

Nie mam na nich stanu na żadnym z magazynów, natomiast w remanencie, przy inwenturach, etc zawsze te elementy są wykazywane w ilościach o tyle większych co tu pokazuję.

Sprawdzałem w informatorze, chronologicznie dokumenty sumują dobrze, ale stan mam fizyczny wtedy za mały 

1153789531_informacja2020-09-04155745.thumb.jpg.0f38c3566c42fbbef7e31df442804b97.jpg

Próbowałem je nawet wyzerować inwenturą i dezaktywować, ale przy Remanencie i tak wychodzą.

Mieliście taką sytuację, albo macie pomysł jak to wyprostować, bo to wkurzające?

Link to postu

Niezła myśl - już liczyłem że przeoczyłem coś tak oczywistego, ale jednak nie.

- nie mam nic w spodziewanych przyjęciach
- sprawdziłem tez taką ewentualność i jeśli nawet zrobimy MMW bez MMP to w Informatorze Asortymentu będzie wykazany rozchód, a w przypadku tych powyższych ruch asortymentu wykazuje że są stany, a stany na magazynach pokazują ZERO ;)
- co więcej udało mi się wtedy te asortymenty dezaktywować, choć ze stanami nie można i mimo ze są dezaktywowane to wyskakują mi na Remanencie z ilościami jw.

- kosmos :) to jakiś błąd chyba

Edytowane przez RG Concept
błąd
Link to postu

Tak, szukałem też tu możliwości - chodzi Ci o filtr "Pokazuj towary"

Mimo że stany ich są zerowe - to pokazuje je180211766_Adnotacja2020-09-05201646.thumb.png.c7e9e52308590e61526bc3f6aab0e6aa.png

Natomiast jak już je szukam je w module Asortyment to ich nie widać:

667677042_Adnotacja2020-09-05202148.thumb.png.c839d5fbdf443a352e6ca1a0ada86ad1.png

Nie wściekałbym sie na ten Remanent bo odliczałbym to sobie, ale wyskakuje to tez zawsze jako różnica stanów na Inwenturze na przyład i nie idzie jej poprawnie zrobić bo dolicza te pozycje.

Link to postu

Dokładnie, nie zdążyłem odpisać - sprawdzałem przyszłe daty. To czasem też potrafi namieszać, ale w informatorze by było.

Wielkie dzięki za próbę wsparcia - poproszę o kontakt z InsERTem i sprawdzenie bazy. Nie chodzi o te 2 pozycje, ale fakt że ciężko zaufać w tym momencie prawdziwości danych z Remanentu - przy drogich pozycjach to mogą być grube $$ i kosztowne pomyłki.

Link to postu

Proszę jeszcze dla pewności sprawdzić remanent na koniec roku z datą np. 31-12-2030, aby wykluczyć rozchody z błędnymi datami.

Jeżeli sytuacja będzie bez zmian, to proszę o przesłanie danych do analizy przez formularz kontaktowy, kontynuując korespondencję z firmą InsERT pod numerem zgłoszenia INS-466527.

W jaki sposób wysłać bazę danych do firmy InsERT?

Link to postu
  • 1 rok później...

Dzień dobry. 

 

Natrafiłem na ten temat szukając wskazówek do mojego przypadku. Jestem ciekaw jak finalnie rozwiązali państwo tą sytuację? Proszę o informację.

 

Sytuacja u mnie: Remanent na dzień pokazuje 1 sztukę na jednym z magazynów więcej niż stany magazynowe.

Co ciekawe, mogę wywołać ruch na tym asortymencie, który spowoduje, że stan będzie równy -1 (stąd wnioskuję, że bazodanowo to remanent na dzień ma "mocniejsze" dane a stan magazynowy jest tylko widokiem). W informatorze w ruchu asortymentu kolumna narastająco na tym magazynie jest równa wartością z remanentu (zatem +1 do widocznych stanów magazynowych). Głowiłem się długo jak to możliwe i nie udało mi się jak dotąd znaleźć rozwiązania. Jedyny ślad jaki znalazłem to ten wątek.

 

Obecnie przeglądam dokumenty ruchów magazynowych na tym asortymencie na tym magazynie, szukając możliwego chochlika. Jeżeli (na bazie testowej) będę wycofywał skutek magazynowy i weryfikował z remanentem na dzień, to obstawiam, że w końcu trafię na moment (dokument), w którym powstaje różnica. To wciąż będzie trop, nie rozwiązanie (jakiś dokument wydania), ale na ten moment nie widzę innej drogi. Być może odwołanie i wywołanie skutku dla takiego dokumentu "naprawi" sytuację. 

Link to postu

Mi pokazuje jedną pozycję za 0zł - chciałem sobie ją rozchodować i przyjąć z jakąś ceną, żeby nie było pozycji z 0zł na remanencie - okazało się jednak, że na stanie jest 0szt. - szukałem w zarezerwowanych, zmieniałem daty - wszędzie 0. Może jest jakiś fajny sposób, żeby nie musieć wysyłać 10gb bazy? Konserwacja bazy nie pomogła.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...