Skocz do zawartości

Drukowanie grup JPK (GTU) i procedur JPK na fakturze

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Czy jest możliwość takiej konfiguracji wzorca wydruku, aby na fakturze drukowały się GTU dla poszczególnych pozycji faktury? Producent na swojej stronie pisze, że jest opcja dodania znacznika, ale przyznam się, że nie mogę go znaleźć we wzrocu wydruku.

To samo tyczy się nadawania procedur dla JPK i widoczności ich na dokumencie. Przydała by się funkcja przypisania procedur do danego kontrachenta i możliwośc automatycznego oznaczania dokumentów na wydrukach.

 

PS. Wiem, że nie ma obowiązku umieszczania takich informacji na FV, jednak to kwestia ułatwienia przygotowania dokumentów dla księgowości.

Link to postu
  1. Drukowanie oznaczeń JPK - parametr „Pokaż oznaczenia JPK” we wzorcu wydruku. Należy pamiętać, że aktualizowane są tylko wzorce wbudowane - standardowe. Powielone we wcześniejszych wersjach tego nie będą miały.
    Subiekt nexo - Jak wydrukować na dokumencie oznaczenie JPK?
  2. Nadawanie procedur kontrahentom będzie udostępnione w wersji deklaracyjnej InsERT nexo.
Link to postu

Dziękuję za odpowiedź, jednak to rozwiązanie tylko częściowe. Ponieważ oznaczenie JPK drukuje się dla całego dokumentu, a nie dla poszczególnych pozycji. Co w momencie gdy na dokumencie sprzedaży znajdować się będą produktu z różnymi GTU?

Najlepiej gdyby była możliwość dodania kolumny "Grupa JPK" w części "pozycje", jak to jest w przypadku nazwy, symbolu czy innych cech produktu.

Link to postu
1 godzinę temu, Tomasz Sadowski napisał:

Co w momencie gdy na dokumencie sprzedaży znajdować się będą produktu z różnymi GTU?

Łatwo sprawdzić. Moim zdaniem wydrukują się wszystkie oznaczenia dokumentu.

 

1 godzinę temu, Tomasz Sadowski napisał:

Najlepiej gdyby była możliwość dodania kolumny "Grupa JPK" w części "pozycje", jak to jest w przypadku nazwy, symbolu czy innych cech produktu.

Mając wersję PRO, można poprzez opcję "Popraw wzorzec" dodać własną kolumnę. Można też liczyć na to, że taka kolumna zostanie kiedyś udostepniona jako wbudowana.

Link to postu
15 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Łatwo sprawdzić. Moim zdaniem wydrukują się wszystkie oznaczenia dokumentu.

 

Mając wersję PRO, można poprzez opcję "Popraw wzorzec" dodać własną kolumnę. Można też liczyć na to, że taka kolumna zostanie kiedyś udostepniona jako wbudowana.

Nie chodzi o to żeby wydrukowały się wszystkie i zagduj zgadula, który jest który. Chodzi o to, żeby dokument precyzyjnie wskazywał które GTU jest dla której pozycji.

 

Mam wersję PRO i nie bardzo wiem jak wykorzystać opcję dodania własnej kolumny. Wiem, że taka jest, wiem gdzie, ale nie wiem jak w praktyce ją wykorzystać ;)

 

Ja własnie liczę na to, że Insert stanie na wysokości zadania i doda możłiwość umieszczenia tych informacji tak jak to opisałem, czyli jako kolumna w pozycjach faktury.

Link to postu
12 minut temu, Tomasz Sadowski napisał:

Nie chodzi o to żeby wydrukowały się wszystkie i zagduj zgadula, który jest który. Chodzi o to, żeby dokument precyzyjnie wskazywał które GTU jest dla której pozycji.

Z czystej ciekawości: z czego wynika taka potrzeba?

 

12 minut temu, Tomasz Sadowski napisał:

Mam wersję PRO i nie bardzo wiem jak wykorzystać opcję dodania własnej kolumny. Wiem, że taka jest, wiem gdzie, ale nie wiem jak w praktyce ją wykorzystać ;)

To już zbyt zaawansowana czynność, aby tutaj opisywać szczegóły. Robi się to mniej więcej tak jak opisano tutaj: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3998,subiekt-nexo-jak-dodac-kolumne-z-numerem-zpm-na-wydruku-zk.html

Ewentualnie może Pan zamówić taką modyfikację u serwisanta/partnera InsERT.

 

12 minut temu, Tomasz Sadowski napisał:

Ja własnie liczę na to, że Insert stanie na wysokości zadania i doda możłiwość umieszczenia tych informacji tak jak to opisałem, czyli jako kolumna w pozycjach faktury.

Byłoby miło, bo użytkownicy tego oczekują, ale ja ciągle nie wiem po co.?

Edytowane przez Jacek Izydorczyk
Link to postu

Powód jest prozaiczny i nawet wydaję się być dostrzeżony przez Insert w jednej ze swoich publikacji dotyczących tematu.

Chodzi mianowicie o księgowych. Konkretnie o to, że nie wiedzą co ja sprzedaje, a opis nie zawsze wprost pozwala laikowi nie będącemu w branży rozpoznać dany produkt i zakwalifikować go do poszczególnego GTU. Łopatologicznie to jeżeli program nie będzie drukował przydzilonych GTU z automatu to niestety ja będę musiał opisywać każdą pozycję faktury ręcznie.

Link to postu
5 minut temu, Tomasz Sadowski napisał:

Chodzi mianowicie o księgowych. Konkretnie o to, że nie wiedzą co ja sprzedaje, a opis nie zawsze wprost pozwala laikowi nie będącemu w branży rozpoznać dany produkt i zakwalifikować go do poszczególnego GTU.

No ale księgowi nie oznaczają GTU per pozycja, a jedynie ogólnie całe dokumenty. Zgadzamy się jednak, że dla większej kontroli przydałaby się informacja, które oznaczenia wynikają z której pozycji.

Link to postu

Panie Jacku, jeżeli chodzi o mnie i obecne informacje na FV, to wydaja mi się wystarczające. Na co księgowej dokładniejsze dane, jak i tak nie zamierza ich jakkolwiek weryfikować? Nie wiem, ale nie lubię z nią dyskutować ;) 

Edytowane przez Tomasz Sadowski
Link to postu

Mam już gotowy wzorzec wydruku FS z dodatkową kolumną GTU prezentującą oznaczenie konkretnej pozycji. Występuje w dwóch wariantach - pierwszy prezentuje aktualne oznaczenia z kartoteki asortymentu, a drugi oznaczenia, jakie miała dana kartoteka w momencie wstawiania na dokument. W razie zainteresowania zakupem zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...