Skocz do zawartości

Faktura do paragonu JPK V7 i KPiR

Polecane posty

  • 4 tygodnie później...
Dnia 8.10.2020 o 13:54, Przemysław Werner napisał:

W takim przypadku należy samodzielnie wypracować sobie sposób ewidencjonowania.

Jeśli w raporcie jest faktura zafiskalizowana, to nie wrzucają jej Państwo drugi raz do ewidencji VAT, tylko do KPiR, a zbiorczą sprzedaż z raportu fiskalnego do ewidencji VAT.

Jeśli nie zostanie wrzucona do ewidencji VAT to nie zostanie też wykazana w JPK - a z tego co mi wiadomo należy obecnie wykazywać wszystkie faktury w JPK.

Moim zdaniem zafiskalizowane faktury z oznaczeniem FP należy po prostu oznaczyć jako niepodlegające księgowaniu - wtedy są w JPK, nie są brane pod uwagę przy obliczeniu VAT oraz nie trafiają do KPiR (trafia tam sprzedaż zbiorcza z kasy)

Link to postu
Dnia 3.11.2020 o 08:48, Paweł Chorzewski napisał:

Moim zdaniem zafiskalizowane faktury z oznaczeniem FP należy po prostu oznaczyć jako niepodlegające księgowaniu - wtedy są w JPK, nie są brane pod uwagę przy obliczeniu VAT oraz nie trafiają do KPiR (trafia tam sprzedaż zbiorcza z kasy)

Dokładnie tak należy zrobić.

Link to postu
  • 2 lata później...

Witam !
W nexo pro mam w /dekretacji dokumentów / Fakturę detaliczna ze statusem nie podlega księgowaniu (-)
Co mam tera zrobić, żeby znalazła się w ewidencji VAT a tym samym w JPK ?

Jeżeli chce zadekretować to nie mam przypisanego schematu

Czy po prostu jak pisze wyżej zostawić w dekretacji dokumentów ze statusem nie podlega księgowaniu i faktura detaliczna znajdzie się w jpk?

Pozdrawiam !!

Edytowane przez Robert Maruszak
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...