Skocz do zawartości

Faktura i konto EURO

Polecane posty

ale to nie załatwia sprawy. klientowi w Polsce wystawiam faktury w PLN i w EURo (jako wewnątrzwspólnotowa sprzdaż).

Tak więc ten sam klient może mieć dwa numery konta.

Konto musi być powiązane z typem wystawianej faktury - w tym przypadku faktury EURO.

Generalnie brak mi faktury EURO w systemie. Nawet prosty Reset ma taką funkcję.

W GT bez grzebania we wzorcach można było utworzyć fakturę VAT w Euro.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Miałem na myśli potrzebę np. wystawienia dokumentu faktura pro forma w walucie Euro 

Klient widzi do wpłaty tylko rachunek domyślny czyli w PLN w danych dostawcy.

Według mnie rachunek powinien być domyślnie zmieniany lub przynajmniej powinna być taka możliwość ręcznego wyboru jeśli chcemy aby klient przedpłacił (lub zaliczkował) na konto walutowe w EURO.

Link to postu
  • 2 lata później...

Panu Michałowi chyba chodzi o to że na fakturze proforma nie drukuje się numer konta w podsumowaniu faktury. W Proformie jest widoczny tylko numer w nagłówku - o ile jest dodany. Program nie tworzy okienka płatności w podsumowaniu dokumentu z numerem konta, nawet jeśli do klienta jest przypisana odroczona płatność euro. Klient otrzymuje wtedy proforme z kwotą do zapłaty bez konta i terminu w jakim ma zapłacić.

 

We wzorcach wydruku po zaznaczeniu rachunek w polu dostawca, pojawia się rachunek PLN w danych dostawcy, a nie ten EUR podany przy kliencie w odroczonej formie płatności. Natomiast już w pozostałych nie ma możliwości dodania okienka z podsumowaniem do płatności i rachunkiem.

 

 

1.png

Link to postu

Nie drukuje się prawidłowy numer rachunku, bo numer rachunku jest przypisywany do formy płatności i nie została wskazana na tej proformie. Należy zdefiniować sobie płatność odroczoną z powiązanym rachunkiem w EUR i taką wybierać na FP lub ustawić ją jako domyślną w danych klienta.

image.png.70ff44d85a7f8e9e2fa40b9a2dcdc158.png

Natomiast we wzorcu wydruku należy wyłączyć drukowanie rachunku dostawcy, bo w nagłówku dokumentu zawsze drukuje się domyślny numer rachunku bankowego.

image.png.2c342857f5831c0020d08913c88097cd.png

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...