Skocz do zawartości

Kolumna "Dostępność asortymentu ze wszystkich magazynów"

Polecane posty

Posiadamy kilka magazynów. Jedyną opcją podglądu wszystkich stanów sumarycznie jaką udało nam się wykombinować to otwieranie Raportu "Remanent na dzień" gdzie wybrać można opcję magazyn (dowolny) i wówczas sumuje poszczególne stany.

Byłoby jednak wygodniej gdyby taka kolumna była dostępna np. w formularzu zamówienie ZK, etc - tam niestety trzeba za każdym razem przełączać w kolumnie magazyn dla każdej pozycji oddzielnie żeby na szybko dać informację klientowi co jest od ręki, a co nie.

Macie jakiś szybszy sposób poza klikaniem na każdej pozycji Ctrl+I > Stany na Magazynach. Tym bardziej że jak wspomniałem w Remanencie jest taki mechanizm?

Link to postu
Dnia 5.02.2018 o 07:19, Marek Pyznarski napisał:

Dziękuję, dopisałem do rozważenia i ten pomysł, przy realizacji powyższej sugestii.

Super, dziękuję.

 

Nie chcę iść w zaparte, ale fajnie by było gdyby magazyny miały parametr do wyboru "dowolny" wszędzie gdzie się da, poza wystawianiem dokumentów magazynowych rzecz jasna. Piszę o tym gdyż w tej chwili np. raport "Wydania magazynowe wg asortymentu" jest podzielony na magazyny, bez opcji możliwości wybrania opcji "dowolny" lub "wybrane". Lepiej by było zaprezentować te dane w formie kolumn dla wybranych/wszystkich magazynów (1 kolumna na magazyn), zamiast jako osobne raporty. Mam nadzieję, że rozumie Pan o czym piszę.

 

Podobnie ma się sprawa z raportem "Wydania magazynowe wg kodów dostaw, asortymentu i klientów", gdzie z kolei możemy wybrać magazyny lub zaznaczyć "dowolny", ale nie możemy grupować danych po magazynach.

 

Wszystkie listy i tak można potem eksportować do excela i tam każdy może sobie je obrobić wedle uznania jeżeli jest za dużo danych.  

Link to postu

Dodatkowo jeżeli na liście Instynktu przy wystawianiu dokumentu i dodawaniu asortymentu wyskakiwały w jakimś miejscu stany magazynowe ze wszystkich magazynów - to byłaby już poezja :)

Aktualnie wygląda to jeżeli się nie mylę tak: dostępne/stan - z aktualnie wybranego magazynu.

Teraz widziałbym 2 możliwości - aby pokazywało się to jako dostępne/stan (stan ze wszystkich magazynów) - lub coś w tym stylu,

albo aby chociaż była gdzieś na liście widoczna informacja o stanie w innym magazynie.

Aktualnie praca z wieloma magazynami jest nierealna, gdyż handlowiec nie widzi stanu z innych magazynów bez wykonania kilkudziesięciu kliknięć w innej karcie dla każdej pozycji.

Nawet na liście asortymentu nie ma możliwości sprawdzenia stanu z wszystkich magazynów.

Może wydaje się to dziwne ale dla przykładu podam, że jeżeli przychodzi klient który chce kupić rozrusznik o numerze 0001218 musiałbym wejść w 62 pozycje i sprawdzić ich stan na różnych magazynach (tak, są pozycje dla których można dopasować kilkadziesiąt - kilkaset asortymentów). Ustawiłem kolorowanie listy, ale niestety to odnosi się tylko do aktywnego magazynu.

screen.thumb.PNG.7991d19d74478ee83bbd6493efb5f15d.PNG

 

Link to postu
Dnia 1.02.2018 o 14:53, ERGIE Koncept napisał:

Jedyną opcją podglądu wszystkich stanów sumarycznie jaką udało nam się wykombinować to otwieranie Raportu "Remanent na dzień" gdzie wybrać można opcję magazyn (dowolny) i wówczas sumuje poszczególne stany.

Dlatego podpowiadam, że jedyne co my robimy to j.w. na bazie raportu "Remanent na dzień" zduplikowaliśmy sobie oddzielny raport nazwany "STANY WSPÓLNE MAGAZYNÓW" i tam gdy przychodzi klient w jednej zakładce filtruję (F8) potrzebne elementy i wklejam je do otwartego w drugiej zakładce ZK (z ZK można potem kolejno wystawiać WZtki dla kolejnych ilości z różnych magazynów) lub zaznaczam pozycje z Ctrl i robię "Wystaw Dokument > Zamówienie od Klienta" zaznaczając w pozycji "Ilość na pozycję pobierz z kolumny: Stan."

Można tak, ale po co rzeźbić skoro taki mechanizm zliczania jest w raportach, a więc równie dobrze (jak mniemam) mógłby być zaimplementowany w innych miejscach.

Drogi INSercie - jak widzicie potrzeba jest duża i oczekiwana przez wielu...:)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołączam się do bardzo cierpliwie oczekujących  opcji pokazywania stanów każdej pozycji dla wszystkich magazynów.  

Przed chwilą napisałem nowy temat i przeglądając inne okazało się, że tutaj też prosicie o ta opcję.

Ja prosiłem o nią już ponad rok temu i była wg informacji w planach kolejnych wersji - ale bliżej nieokreślonej.

 

Okazuje się, że takie pole nawet jest ale chyba tylko w jednym miejscu.   

 

Baaaardzo prosimy o pilne uwzględnienie tej potrzeby.

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dlaczego nie można podłączyć raportów takich jak Remanent na dzień, lub raportów własnych? Niestety Subiekt nie obsługuje zarówno w dokumentach jak i zakładkach więcej niż 1 magazynu, więc jak próbuje się pracować na kilku trzeba ratować się raportami, których nawet nie można podpiąć do zakładek...

Cały czas nie mogę zrozumieć, dlaczego Subiekt obiera taki model pracy, że trzeba wchodzić ręcznie w kilkanaście magazynów osobno i szukać pojedyńczo artykułów w nich...

Dodatkowo nie ma funkcji umieszczania lokalizacji asortymentów w magazynie, lecz to też dałoby się zorganizować poprzez pola własne i raporty.

image.png.3db799e2cfb7b2cadbe3795f180fb809.png

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
Dnia 25.04.2018 o 18:10, Łukasz W. napisał:

Dlaczego nie można podłączyć raportów takich jak Remanent na dzień, lub raportów własnych?

Odnotowujemy taką sugestię do rozważenia w przyszłości.

 

Dnia 25.04.2018 o 18:10, Łukasz W. napisał:

trzeba wchodzić ręcznie w kilkanaście magazynów osobno i szukać pojedyńczo artykułów w nich...

Wystarczy na jednym z magazynów wejść w Informator o towarze (CRTL + I)  i na zakładkę Stany w magazynach

informator.thumb.png.c9a85b079c381b961e61d5794948dd5d.png

lub bezpośrednio z Asortymentu na zakładce Stany

stany.thumb.png.2037989c01cc8cf1890990abd2679726.png

Dnia 25.04.2018 o 18:10, Łukasz W. napisał:

Dodatkowo nie ma funkcji umieszczania lokalizacji asortymentów w magazynie, lecz to też dałoby się zorganizować poprzez pola własne i raporty.

Tak, jak Pan wspomniał - polami własnymi asortymentu.

Link to postu
1 godzinę temu, Jacek Magiera napisał:

Wystarczy na jednym z magazynów wejść w Informator o towarze (CRTL + I)  i na zakładkę Stany w magazynach

Panie Jacku, to jednak zuuupełnie nie to samo jak mieć z poziomu dokumentu (np. ZK) podgląd ilości w kolumnie. Niech mi Pan wierzy, jak się ma kilkadziesiąt pozycji i klienta nad sobą, który chce wiedzieć czy towar mamy, czy nie to klikanie na każdym Ctrl+I nie wchodzi w grę.

Link to postu

Dlatego też można z poziomu Asortymentu "rzucić okiem" na zakładce Stany ;)

3 minuty temu, ERGIE Koncept napisał:

Panie Jacku, to jednak zuuupełnie nie to samo jak mieć z poziomu dokumentu (np. ZK) podgląd ilości w kolumnie.

Na pewno nie to samo, ale niestety mogę tylko powtórzyć to, co wcześniej pisał Pan Marek - sugestia jest odnotowana na przyszłość.

Link to postu
51 minut temu, Jacek Magiera napisał:

Dlatego też można z poziomu Asortymentu "rzucić okiem" na zakładce Stany ;)

Na pewno nie to samo, ale niestety mogę tylko powtórzyć to, co wcześniej pisał Pan Marek - sugestia jest odnotowana na przyszłość.

Zdecydowanie dołączam się do argumentacji ERGIE Koncept.   

Zaglądanie do zakładki Stany przy pracy bezpośrednio z klientem całkowicie odpada z wielu powodów:   klient daje nam 1-3 minut na przedstawienie informacji np co mamy na stanie z danej pozycji np szuka krzesła.  Pyta więc jakie macie na stanie dostępne od ręki. W kartotekach mamy ponad 500 krzeseł z czego na stanach jest około 10 ciu i to na róznych magazynach (w naszym przypadku 9 magazynów). 

Bez przełączania się kolejno na każdy z magazynów i odszukiwania towaru z kategorii krzesło, niemożliwe jest aby sprawdzic jakie krzesła mamy na stanie. 

Przy założeniu że pracownicy z poszczególnych sklepów/magazynów nie mogą przełączać magazynu na inny z powodu braku uprawnień sprawdzenie jest praktycznie niemożliwe.

Pracownik musiałby klikać na każdej z pozycji na informator Stany , co przy 500 pozycjach zajęło by mu pół dnia.

 

Klienta dawno trafia szlak i wychodzi  niezadowolony ze złośliwym tekstem typu "co za g... na   firma" - nawet nie wie co ma, a czego nie ma na magazynie.

 

Bardzo prosimy o przyspieszenie wprowadzenia tej informacji ponieważ  zgłaszaliśmy już ją ponad półtora roku temu i dostaliśmy dokładnie taką samą odpowiedź jaka jest udzielana teraz innym.

 

Link to postu
20 minut temu, Krzysztof Owczarek napisał:

Pracownik musiałby klikać na każdej z pozycji na informator Stany , co przy 500 pozycjach zajęło by mu pół dnia.

Czyli dokładnie to samo, co już niejednokrotnie zgłaszałem:

Dnia 7.02.2018 o 15:03, Łukasz W. napisał:

Aktualnie praca z wieloma magazynami jest nierealna, gdyż handlowiec nie widzi stanu z innych magazynów bez wykonania kilkudziesięciu kliknięć w innej karcie dla każdej pozycji.

 

Jak widać funkcja dość potrzebna - ja ogarnąłem sobie raport SQL sumujący stany magazynów, jak ktoś byłby zainteresowany to służę pomocą :)

image.thumb.png.5a4846ab93dc03b4d2ae35e38eebcff9.png

Link to postu

My przez sferę wyciągamy dane z subiekta i pracujemy na autorskim systemie CRM - tylko dlatego, ze w subiekcie jest kilka problemów (jak ten z wyświetlaniem stanów Razem).

Jest też np problem z filtrowaniem indeksów w taki sposób, aby wyświetlanie listy na filtrach były zawężone do wyników jakie mamy z poprzednio założonego filtra.

Każdy filtr pokazuje pełną listę wyników z całej bazy. Jeżeli wybieram pokaż tylko towary na stanie większym od 0 to w kolejnym rozwiniętym filtrze powinienem widziec wyniki tylko tych towarów które są na stanie a nie wszystko.   Wiem, ze nie dotyczy to tego postu, ale to w nawiązaniu do potrzeby omijania problemów (np raportem).

Link to postu
SELECT
     Id
    ,Symbol
    ,Nazwa
    ,isnull([ID_MAGAZYNU_1],0) AS [Magazyn 1]
    ,isnull([ID_MAGAZYNU_2],0) AS [Magazyn 2]
    ,isnull([ID_MAGAZYNU_3],0) AS [Magazyn 3]
    ,isnull([ID_MAGAZYNU_1],0)+isnull([ID_MAGAZYNU_2],0)+isnull([ID_MAGAZYNU_3],0) Razem
FROM (
  SELECT
    ASO.id
    ,ASO.Symbol
    ,ASO.Nazwa
    ,STANY.IloscDostepna
    ,STANY.Magazyn_ID
   FROM
    ModelDanychContainer.Asortymenty ASO
    LEFT JOIN ModelDanychContainer.StanyMagazynowe STANY ON STANY.Asortyment_ID = ASO.ID) AS sc
PIVOT
  (
    SUM(IloscDostepna) FOR Magazyn_ID IN ([ID_MAGAZYNU_1],[ID_MAGAZYNU_2],[ID_MAGAZYNU_3])
    ) AS pv

Ważne, aby w Typ elementu wybrać Asortyment. Podałem dla 3 magazynów, analogicznie można zrobić dla większej lub mniejszej ilości. Być może ktoś jest w stanie ogarnąć zapytanie dynamiczne dla zmieniającej się ilości magazynów, ale ja takim magikiem nie jestem (albo mi się po prostu nie chce :))

Id magazynów można sprawdzić odpalając raport/zapytanie SQL:

SELECT
ID
,Nazwa
From ModelDanychContainer.Magazyny

Ja mam tylko symbol nazwę i stany ale oczywiście można dodać dowolne dodatkowe pola 

Link to postu
  • 1 rok później...

W najnowszej wersji 26 Nexo dodano możliwość prezentowania w kolumnie stanów magazynowych ze wszystkich magazynów lub konkretnego.

Niestety do tej funkcjonalności brakuje możliwości filtrowania towarów  dostępnych na stanach ze wszystkich magazynów.

Czy jest szansa na szybkie dodanie tej opcji ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...