Skocz do zawartości

Inwentaryzacja częściowa

Polecane posty

Zastanawiam się czy dobrze rozumiem pytanie, bo może jest tu gdzieś haczyk?

Nie ma osobnego mechanizmu do wykonywania inwentaryzacji na koniec roku i w innym terminie, więc należy ja zrobić tak samo.

Czy przez "częściową" rozumie Pani taką, która obejmuje tylko wybrana częśc asortymentów?

Jeśli tak, to wystarczy nie inwentaryzacji towarów, których nie chcemy objąć zmianami stanów.

Link to postu

Jestem zdania że na spisach ma być towar i ilość, reszta kolumn jest przeznaczona do tego żeby się użytkownik miał o co pytać, no i oczywiście żeby miał okazję wykonać jakąś jałową pracę, skoro ma na to czas ?

Spis jest odpowiednikiem arkusza spisowego.

A jak wygląda klasyczny spis z natury? Wysyłamy ludzi do magazynu i mają policzyć ile czego tam leży. Czy taka grupa spisowa podaje ceny? No raczej nie, prawda??

 

A u Pani widać że ma na IW "cena" cena ewidencyjna". Pewnie stąd wynikają zera.

Najczęściej się wybiera "ostatnia cena zakupu", ale to powinien być świadomy wybór.

Link to postu

Nie ma ceny, ponieważ inwentaryzacja nie generuje ruchu na magazynie. Proszę zapoznać się z instrukcją e-Pomocy technicznej dot. przeprowadzenia inwentaryzacji w programie.

Cytat

Istotną informacją jest fakt, że na podstawie tych cen program będzie generował dokumenty magazynowe rozchodu RW bądź przychodu PW w cenach widocznych na dokumencie IW.

Co to jest inwentaryzacja i gdzie ją wykonać w Subiekt nexo?

Link to postu
4 minuty temu, Przemysław Werner napisał:

Nie ma ceny, ponieważ inwentaryzacja nie generuje ruchu na magazynie.

Przepraszam, ale nie zgadzam się że brak ruchu na magazynie powoduje zerowe ceny.

Szybki test na wersji demo:

1. Robię dwa spisy

2. Dołączam do nowej inwentaryzacji i widzę to co na załączonym obrazku

Niczego nie poprawiałem, niczego nie zapisywałem, tak się otworzyło okno IW.

Ruchu nie ma (status: S), ceny są.

 

Untitled.jpg

Link to postu

Zastosowałem skrót myślowy - nie miałem na myśli statusu inwentaryzacji, ale różnicę wartości stanu.

Wprowadzając na IS stan, odpowiadający stanowi bieżącemu i wg komputera, w kolumnach przychód/rozchód będą zerowe wartości, co miałem na myśli, pisząc o braku ruchu na magazynie, co realnie będzie widoczne po wykonaniu inwentaryzacji (status W) i wygenerowaniu dokumentu magazynowego, z czym się zgadzam.

image.png.7cb5750f2d24294f33212be071cef3f8.png

image.png

Link to postu

Jeśli w wyniku dokonanego spisu z natury, ujawniono nadwyżki (przychód) w stosunku do stanu komputerowego to one podlegają wycenie.

Jaką cenę przyjąć to zwykle wszyscy odsyłają do księgowych, zwykle będzie to np. najwyższa cena zakupu lub ostatnia cena zakupu.

 

 

Wartość przychodu z tytułu nadwyżek inwentaryzacyjnych podatnik powinien ustalić zgodnie z art. 12 ust. 5 ustawy o CIT. Wartość otrzymanych rzeczy lub praw, w tym otrzymanych nieodpłatnie, określa się na podstawie cen rynkowych stosowanych w obrocie rzeczami lub prawami tego samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem w szczególności ich stanu i stopnia zużycia oraz czasu i miejsca ich uzyskania..

 

(por. interpretację Izby Skarbowej w Poznaniu z 28 grudnia 2010 r., ILPB3/423-804/10-3/JG; interpretację Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 30 września 2009 r., ITPB3/423-340/09/MT).

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
W dniu 5.01.2021 o 18:54, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Jeśli w wyniku dokonanego spisu z natury, ujawniono nadwyżki (przychód) w stosunku do stanu komputerowego to one podlegają wycenie.

Jaką cenę przyjąć to zwykle wszyscy odsyłają do księgowych, zwykle będzie to np. najwyższa cena zakupu lub ostatnia cena zakupu.

 

 

Wartość przychodu z tytułu nadwyżek inwentaryzacyjnych podatnik powinien ustalić zgodnie z art. 12 ust. 5 ustawy o CIT. Wartość otrzymanych rzeczy lub praw, w tym otrzymanych nieodpłatnie, określa się na podstawie cen rynkowych stosowanych w obrocie rzeczami lub prawami tego samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem w szczególności ich stanu i stopnia zużycia oraz czasu i miejsca ich uzyskania..

 

(por. interpretację Izby Skarbowej w Poznaniu z 28 grudnia 2010 r., ILPB3/423-804/10-3/JG; interpretację Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 30 września 2009 r., ITPB3/423-340/09/MT).

Mam nadwyzkę towaru x np 10 szt. System nie bierze ceny ostatnio ważonej z istniejących dostaw ? wydowało mi się że będzie robić to z automatu. Cena jest w Subiekcie w dostawach itp w zakładce podstawowe czy w zakładce dostawy i  w załałdce ceny / ceny zakupu

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...