Skocz do zawartości

Wydajnosc modulu rozrachunki - dodatkowe filtry w rozliczeniach

Polecane posty

Witam,

W module rozrachunki, gdy otworzymy wybrany rozrachunek to mamy sekcje rozliczenia. Jesli klienci sprzedaja swoj asortyment np. poprzez karty platnicze, szybkie platnosci lub innych oparatorow platnosci (PayPal, PayU itp.) i maja bardzo duzo transakcji dziennie (czasami kilkaset) to po wejsciu w rozrachunek z takim kontrahentem program bardzo dlugo wczytuje wszystkie rozliczenia czasami ok 2 minut.

Wynika to zapewne z faktu, ze jest ich bardzo duzo (widac na zrzucie). Zglaszam wiec sugestie dotyczaca mozliwosc wstawienia domyslnego filtru jak w glownych widokach, np. data wystawienia lub termin platnosci. Spowoduje to znaczne usprawnienie programu. Byc moze jest na to inny sposob? Bede wdzieczny za pomoc.

 

image.png.445455f7dcd91840ff8ab3871d4d13c1.png

 

Link to postu
W dniu 28.01.2021 o 12:57, Radek Szachnowski napisał:

W wersji GT funkcjonuje to calkiem sprawnie;)

 

W dniu 28.01.2021 o 13:00, Radomił Ząbik napisał:

Wiem i nie wiem, czemu w NEXO nie ma tej funkcjonalności w silniku ?

GT również ładuje wszystkie odfiltrowane dane do grida na raz - tak jak nexo. 

  • Dziękuję 1
Link to postu
15 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

GT również ładuje wszystkie odfiltrowane dane do grida na raz - tak jak nexo. 

Hmm, to nie wiem, czemu miałem całe życie wrażenie, że GT, doładowywało listę w trakcie przewijania, ale rzeczywiście, z GT mam kontakt sporadycznie, głównie Sferycznie, więc wycofuje wypowiedź na poczet, osób doświadczonych.

Link to postu
6 minut temu, Radomił Ząbik napisał:

Hmm, to nie wiem, czemu miałem całe życie wrażenie, że GT, doładowywało listę w trakcie przewijania, ale rzeczywiście, z GT mam kontakt sporadycznie, głównie Sferycznie, więc wycofuje wypowiedź na poczet, osób doświadczonych.

A to pewnie dlatego, że pasek przewijania list w GT zachowuje się dziwnie - tak jakby lista faktycznie była doładowywana, ale on tylko tak ściemnia :) To oczywiście nie jest celowe, ale nie pamiętam z czego to wynika - chyba z jakiś ograniczeń technicznych samej kontrolki.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...