Skocz do zawartości

Nowe możliwości - integracja ze sklepem internetowym

Polecane posty

Witam użytkowników forum,

 

mam taką sugestię ale zanim o niej chciałem jeszcze bardziej zachęcić twórców Sello do pracy bo tworzą kawał ciekawej aplikacji, która może pięknie wypełnić lukę na rynku.

 

Sugestia jest następujące: czy zamierzacie w przyszłości zintegrować Sello z jakimś sklepem Internetowym (np. osCommerce, ZenCart) sugeruje przynajmniej dać taką możliwość.

 

Pozdrawiam i w miarę możliwości proszę o info.

Link to postu
  • 2 lata później...

Takie pomysły są, lecz nie mogę podać żadnego terminu ani zobowiązań. Jeśli tak, to zapewne będzie to platforma osCommerce ze względu na OSC GT, który współpracuje z Subiektem GT.

 

Dla wznowienia i odświeżenia tematu ponownie proszę o możliwość przeniesienia danych klienta z subiekta (osc ściąga tam zamówienie ze sklepu) do sello w celu drukowania etykiet. Proszę o wypowiedź!

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Za ok. 4 tygodnie będę miał moduł, który:

- zamówienia od klienta z Subiekta (wpisane przez oscGT) będzie przekształcał na Transakcje oczekujące na płatność lub Do paczek w Sello (w zależności od formy płatności i dostawy wybranej w sklepie). Dzięki temu reszta operacji, np. rejestracja wpłaty, druk etykiet itd. będzie szła już z Sello.

- będzie kontrolował stany magazynowe w Subiekcie i jeśli towaru nie będzie - zamykał będzie aukcje, jeśli wejdzie - tworzył nową aukcję. Ponadto będzie aktualizował liczbę wystawionych pozycji, żeby nie sprzedać więcej niż się ma.

 

Osoby zainteresowane mogą się kontaktować na PW.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Ja też jestem za integracją z moim sklepem. On się mieści na ul. Blacharskiej 43/7. Gdyby ktoś z techników SelloTeam się wypowiedział czy się da. I czy sąsiedztwo zakładu szewskiego nie będzie stanowiło problemów w implementacji integracji.  ;D  ;D  ;D  ;D

 

IMO. Silniki sklepów są różne i przenajróżniejsze. Ktoś wyobraża sobie aby BarteK zrobił integrację Sello z wszystkimi platformami? Wedle każdego widzimisie i uwzględniając wszelkie możliwe zainstalowane moduły na każdej z platform?

 

Albo w miarę uniwersalny import/export Sello i dalej radźmy sobie sami. Albo po prostu radźmy sobie sami. Ja mam za sobą integrację sklepu z jednym z serwisów aukcyjnych i widzę jak wiele zależy od konkretnej implementacji sklepu. Jak wiele ma programista do roboty w kwestii moich niuansów i zakamarków mego sklepu. A co dopiero zrobić integrę Sello dla wszystkich i do wszystkiego.

 

Uważam, że temat jest pierwszorzędny i wspaniały ale każdy musi znaleźć do rozwiązania go własny sposób. Nie ma co liczyć, że Sello zrobi wszystkim dobrze. Jedyne, na co liczyłbym w Sello, to jakieś konkretnie opisane API lub wszechstronny import/export.

 

Link to postu

Zakłada szewski może stanowić pewien problem... ;]

 

W zasadzie odpowiedziałeś na pytania, od strony Sello można zrobić import i eksport potrzebnych danych ale implementacja każdego sklepu jest dosyć dużym wyzwaniem, na które nie ma sił roboczych. Więc moduł pośredniczący między Sello a sklepem musiał by powstać z udziałem "zewnętrznych sił".

Link to postu

Zakłada szewski może stanowić pewien problem... ;]

Więc moduł pośredniczący między Sello a sklepem musiał by powstać z udziałem "zewnętrznych sił".

...No właśnie. I pisałem "sklepami", a nie sklepem. Chodzi o to, że sklepów, silników sklepów i wersji ubajerzenia w moduły dodatkowe jest tyle, ilu sklepikarzy. Stąd nie widzę przyszłości w tworzeniu od strony Sello integracji z KTÓRYMŚ ze sklepów, bo ja zaraz się zbuntuję "a dlaczego nie z moim". Jak już, to szybciej widzę API lub w ostateczności import/export.

Link to postu

Ja najprędzej widzę import/export, bo zrobienie API na zasadzie Sfery do Subiekta to jest trochę roboty i przerabiania kodu - co, jak powszechnie wiadomo, powoduje nowe błędy w już istniejących funkcjonalnościach.

 

Dlatego jeśli są konkretne potrzeby i wymagania co do importu/exportu to chętnie wysłucham sugestie.

Link to postu

No to czekam na szczegóły, jakie są potrzeby, co trzeba importować, żeby było jak najlepiej dostosowane do potrzeb.

No to może ja nieśmiało dwa palce w górę. Zacznę od rzeczy oczywistych, a pewnie temat się rozwinie.

1. Import via xml lub nawet jakiś csv transakcji wraz z klientem, towarem, ceną, wagą,danymi transportu ect.

2. Ponieważ wydaje mi się, że byłby to moduł dla raczej zaawansowanych użytkowników - oddzielna kategoria w opcjach z możliwością ustawienia wartości domyślnych (vide różne silniki sklepów, różne sklepy, różne dane często brakujące przy exporcie ze sklepu - zamiast generować błędy przy braku lub niekompletnych danych - pobieramy dane domyślne.... albo i generujemy błąd jeśli użytkownik taką opcję w ustawieniach włączy). Można pomyśleć o tabelach mapowań niektórych pól, np. w xmlu transport: "kurier Kolporter" - mapujemy na transport w Sello "dorożka konna".

3. Katalog z którego są wczytywane pliki do zaimportowania. Żadne "Kliknij i wskaż plik". Po prostu Sello ma ustawiony w opcjach katalog i zniego pobiera pliki do zaimportowania. To czy plik już był zaimportowany czy jeszcze jest do zaimportowania można zorganizować zapamiętywaniem danych pliku w bazie, lub choćby zmieniając jego rozszerzenie gdy Sello już go wciągnie. i... i... [to tfurcze myślenie proszę się nie śmiać] tak w ogóle to wcale nie musi być katalog. Może być katalog a może być URL.

Generalnie chodzi o to, że generowanie plików exportu można zlecić sklepowi na jego serze, więc obciążanie obsługana operacją "zobacz czy przypadkiem w sklepie coś się nie sprzedało, jeśli tak to wygeneruj plik, zapisz go na pulpicie, uruchom sello i wczytaj plik" - jest bezsensowną komplikacją.

4. Nie bać się, przy skomplikowanych/zaawansowanych modułach pozostawiać użytkownikowi pola do wyboru. Jeśli programista Sello nie może o czymś zadecydować - dać tą możliwość użytkownikowi w opcjach programu, bo jak dużo użytkowników - tak dużo niuansów. Zdefiniowanie sztywnego do bólu pliku xml, gdzie każde pole będzie obowiązkowe jest bzdurą.

5. Coś jeszcze wymyślę.

Link to postu
  • 5 tygodni później...

A może inaczej, na razie postawić na OSC.

Oscgt niech zasysa do subiekta ze sklepu, a dopiero z subiekta do sello.

Można uprościć sposób podpinania klienta z subiekta i sello (czasami ręcznie trzeba coś wysłać a dane klienta są w subiekcie).

Niech to będzie import. Albo inaczej

Import transakcji na podstawie dokumentu z subiekta (fa lub paragon imienny)...

A reszta tak jak każdy robi, może to być krokiem milowym, w jednym miejscu dane wszystkich wysyłek, Sello Max... 

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

hej

 

 

Kolega axelhorn miał racje z różnymi oczekiwaniami klientów. Ja np. potrzebuje import w csv z ebay. Wiem że nie doczekam się aby sello poprawnie działało z ebay więć lepsze rozwiązanie dla mnie to import danych. Teraz przy dobrym dniu mojego pracownika czeka przepisanie około 50-70 klientów i ich zamówień ręcznie do sello. Reszta wydruki ewentualne wpłaty to już bułka z masłem.

 

Mam także sklep ale na silniku SOTE i nikomu już nie polecam starego jak świat osCommerce:)  Mój sklep łączy się z subiektemGT dzięki integratorowi GT ale z samego subiekta też by się przydało przewalić zamówienia do sello.

 

czekam na ewentualne wsparcie w sprawie importu :)

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Informacja dla zainteresowanych: jesteśmy w trakcie wprowadzania aplikacji, której zadaniem jest wpisywanie do Sello zamówień i klientów z osCommerce oraz aktualizacja statusów zamówień i stanu towaru.  Aplikacja jest pisana na zamówienie, a więc pod kątem szczegółowych potrzeb naszej firmy i b. możliwe, że będzie wymagała zmian przed wdrożeniem jej w innych miejscach, jednak powinny one być niewielkie.  Dziś jesteśmy umówieni na pierwsze testy, jeśli ktoś jest zainteresowany takim programem to proszę o informację i dam znać, kiedy będzie gotowy.

Link to postu

Pisze to firma z Poznania, z którą ok. rok temu rozmawialiśmy nt. projektu dotyczącego dość rozbudowanej aplikacji wspomagającej sprzedaż (coś w stylu Sello, tylko dodatkowo obsługujące osC oraz z kilkoma funkcjonalnościami, których w Sello brakuje), jednak ze względu na koszty wycofaliśmy się z tego pomysłu.  Koszt dodania obsługi, o której piszę wycenili na ok. 4 tys. PLN netto, jednak jest to oczywiście cały tego projektu, przygotowanego pod nasze potrzeby.  Na razie badam, jakie może być zainteresowanie taką aplikacją, a na pewno o sprzedaży (i cenie) będziemy myśleć, jak już program będzie prawidłowo działał.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...