Skocz do zawartości

Aktualizacja Sello - pytania

Polecane posty

Witam,

 

 

Korzystam z Sello w wersji 1.1.2 (1.1.2.525) i planuję zainstalować nową wersję. Mam jednak kilka pytań dotyczących aktualizacji Sello (nie mogę znaleźć na stronie Sello instrukcji aktualizacji - jeśli źle szukam poproszę o link):

 

1) Czy przed instalacją nowej wersji Sello konieczne jest odinstalowanie dotychczasowej wersji?

 

2) Czy upgrade poprzedzić trzeba archiwizacją danych Sello?

 

3) Czy ustawienia Sello (szablony aukcji, szablony wiadomości, dane firmowe, parametry, słowniki itp) ulegną skasowaniu po wgraniu nowej wersji Sello?

 

4) Niedługo ma ukazać się poprawka do wersji 1.2.0 - czy aby przejść na przyszłą wersję 1.2.1 trzeba będzie mieć wersję 1.2.0, czy też będzie można bez problemu przejść z 1.1.2 na 1.2.1?

 

 

Z góry dziękuję za wyjaśnienie powyższych kwestii.

 

Pozdrawiam

 

Wojtek

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Jako, że ja pracuję z Sello racej od kuchni, to miałem przyjemność instalować je może 2 razy :), stąd się nie wypowiadałem. Po odinstalowaniu jako takich danych nie tracimy, bo wszystko jest trzymane w bazie danych - no chyba że ją usuniemy. Dla pewności można zarchiwizować bazę danych przed odinstalowaniem Sello i można spokojnie instalować/odinstalowywać. Sam Instalshield, którym robione są nasze instalki raczej zapewnia instalowanie programu bez konieczności usuwania poprzedniej wersji, ale jak to jest w praktyce - tego akurat nie wiem.

 

 

Link to postu

Wiem, wiem, znów się przedłuża... ale ciężko oszacować nową wersję kiedy się zabiera za nowa rzecz (wydruki), bo nie wiadomo na jakie problemy można się natknąć. Aktualnie są robione numerki nadawcze, jeszcze kilka małych poprawek i mam nadzieję, że za dwa tygodnie być może pojawi się beta. Tylko znów uprzedzam, że to termin raczej poglądowy niż oficjalna data.

 

Przyszłe wersje będą pojawiać się częściej, gdyż tam skupimy się raczej na poprawie błędów w istniejących modułach, więc można tam w miarę swobodnie ustalać ile błędów i jakie zostaną poprawione. W przypadku nowości jak eBay czy wydruki po prostu trzeba to zrobić do końca, żeby dało się pracować. Stąd takie opóźnienia.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...