Skocz do zawartości

zdublowane zamówienie :(

Polecane posty

dziś zauważyłem, że sello stworzyło dwa identyczne zamówienia w subiekcie:

 

CA	 	2008-12-17	ZK 898	SELLO xxx	xx	91	Dotyczy: Duża Kierownica ShockForce Biegi Wibracje Pedały (xxx), dla: xxx.
N	R	2008-12-17	ZK 897	SELLO xxx	xxx	91	Dotyczy: Duża Kierownica ShockForce Biegi Wibracje Pedały (xxx), dla: xxx.

 

dlaczego? w historii (szczegółach) niestety nie ma "szczegółów" tworzenia zamówienia np. numeru tylko "Wystawiono dokument wstępny"

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Mam dokładnie to samo. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi ale teraz pod koniec roku chciałem zrobić trochę porządku w subiekcie i krótko mówiąc przeżyłem mały SZOK. Praktycznie co drugie zamówienie tworzone w subiekcie przez Sello jest dublowane.

Poprostu na liście rezerwacji w subiekcie są dwa zamówienia dla tego samego klienta, jedno po drugim. Nieraz są na identyczną kwotę a innym razem na jednym jest przesyłka po wpłacie z góry (niższa) a na drugim za pobraniem (wyższa). W zakładce dokumenty jest powiązanie tylko z jednym dokumentem wstępnym (nie chciało mi się przeglądać wszystkich ale na 10 które sprawdziłem powiązanie było z dokumentem o wyższym numerze). Jeżeli transakcja jeszcze nie była zrealizowana, w subiekcie są dwa zamównienia, po wystawieniu dokumentu końcowego zamówienie, które było powiązane jest zrealizowane a to drugie wisi. Nie ma chyba większego znaczenia czy z transakcją coś było robione w sello gdyż niektóre zdublowane, w sello są jeszcze jako NOWE więc chyba nawet do nich nie wchodziłem.

 

Proszę o pytania, jeżeli tylko będę w stanie bardzo chętnie przekażę więcej informacji.

Link to postu

Borykałem sie z tym problemem od poczatku istnienia sello. Niestety rozwiązania nigdy nie otrzymałem. Na szczeście u mnie problem ostatnio nie wystepuje, byc może po jakiejs aktualizacji do nowszej wersji, nie wiem.

Natomiast wiem , że problem stanowi olbrzymie zagrożenie! Kiedyś gdy realizowałem zamówienia z subiekta wysyłałem po 2 paczki do klienta. Gdyby teraz problem wystapił u mnie rezerwował by i zamawial niepotrzebne towary u dostawców.

 

Ale odpowiedz twórców widze dalej taka sama...u nas nie występuje więc nie widzimy problemu...Ciekawe czy w ogole kiedykolwiek przyjrzeliscie się temu zagadnieniu.

Link to postu

U mnie na szczescie, odpukac nie ma takiego problemu, ale ja juz mowilem wiele razy ze testowe allegro jest dobre tylko i wylacznie do sprawdzenia czy dzialaja funkcje webApi, a nie do sprawdzenia czy program dziala poprawnie.

Nadal bede trzymal sie wersji, ze powinniscie sami sprzedawac Sello na allegro i wtedy byscie sami widzieli ile problemu czasem stwarza Sello w obsludze transakcji czy tez ile jest niewykrytych wczesniej bledow.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

dziś, nic nie "wywaliło" normalne działanie sello i:

 

historia

Data Autor Opis

2009-05-22 (Pt) 09:21 xxxxx Zmieniono adres do dokumentów ze Strefy Sello, z <> na <xxxxx>

2009-05-22 (Pt) 09:21 xxxxx Zmieniono adres do wysyłki ze Strefy Sello, z <xxxxx> na <xxxxx>

2009-05-22 (Pt) 09:21 xxxxx Zmieniono stan transakcji (nowa -> w trakcie realizacji)

2009-05-22 (Pt) 09:28 xxxxx Zmieniono typ dokumentu końcowego (paragon imienny -> faktura sprzedaży)

2009-05-22 (Pt) 09:31 xxxxx Wystawiono dokument wstępny

 

a w subiekcie

N R 2009-05-22 ZK 287 xxxxx SELLO doti5x 35 Dotyczy: Kabel do drukarki HP LaserJet 1100 / 1100A 1.8m (63437515x), dla: doti5x.

N R 2009-05-22 ZK 286 xxxxx SELLO doti5x 35 Dotyczy: Kabel do drukarki HP LaserJet 1100 / 1100A 1.8m (63437515x), dla: doti5x.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

przyznam, że staje się to denerwujące i ciekawi mnie czy problem mam tylko ja ?

nadal sello tworzy zamówienie w subiekcie nie zapamiętując go, następnie powiela je przy kolejnej synchronizacji.

baza sello i subiekta na jednym i tym samym komputerze więc raczej nie ma problemów z połączeniem... gdzie szukać przyczyny ? czy ktoś jeszcze ma ten sam problem ?

dodatkowo często mam komunikat sello o "braku możliwości zablokowania towaru".

Link to postu

Bo nie jest łatwo to powtórzyć. Pamiętaj, że dla mnie "powtórzenie" oznacza, że odpalam Sello pod debugerem, dzięki czemu mogę śledzić kod który się wykonuje - działa to kilka razy wolniej niż normalnie uruchomione Sello. Aby znaleźć błąd musi on wystąpić. Jeśli natomiast występuje on tylko czasami to skąd mam wiedzieć kiedy będzie "ten czas" i odpowiednie warunki aby ten błąd powstał. Dlatego w przypadku takich błędów niepowtarzalnych za każdym razem istotne są informacje w jakich sytuacjach, w jakim środowisku pracy on występuje, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo że wystąpi gdy ja chcę go znaleźć.

 

To, że piszemy, że nie można powtórzyć, nie oznacza że błędu nie ma. Oznacza natomiast, że dopóki nie będziemy wiedzieć co i jak zrobić aby ten błąd wystąpił za każdym razem to znalezienie go jest czystą loterią.

Link to postu

Dostęp mam, ale mogę co najwyżej zobaczyć, potwierdzić występowanie problemu. Nie mogę go natomiast zdalnie zajrzeć w głąb kodu.

 

Tak sobie właśnie pomyślałem. Że można by włączyć logowanie szczegółowe - być może stamtąd coś wyniknie. Poniżej plik z załącznikiem i dwoma plikami reg, do włączania i wyłączania logowania szczegółowego.

 

Jeśli zauważycie, że przy synchronizacji utworzył się dokument którego Sello "nie zauważyło" to proszę o podesłanie fragmentu raportu z całą tą synchronizacją i najlepiej jeszcze z tą, która wystawia dokument ponownie.

 

log_subiekt.zip

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...