Skocz do zawartości

Serwer zwrócił błąd: : malformed statusLink

Polecane posty

Wysyłanie informacji o paczkach nie powiodło się:

dotyczy: K1 NOWOSC POLSKIE KLOCKI MEGA ILOSC 1KG AZ 400 SZT (516465582)

:

Co najmniej jeden z argumentów jest nieprawidłowy.

Serwer zwrócił błąd: : malformed statusLink

 

Jak uniknąć takich komunikatów? Skąd ten błąd?

 

Link to postu

W paczce jest źle wpisany link do statusu przesyłki - niezgodnie z przyjętym formatem. Proszę podać jak on wygląda.

 

Hmm... Z zasady nie wpisuję tam linku (bo kto by mi kazał za każdym razem go tam wklejać). Wysyłam go w mailu. Ale... Sprawdziłem wszystkie 16 paczek do tej transakcji i w jednej wymyśliłem wpisać "TRANSPORT WŁASNY", że niby odbiór osobisty. Skasowałem ten wpis i jeszcze raz włączyłem. Ten błąd nie występuje. Dziękuję za uświadomienie mi błędu. A tak apropo's fajnie że kiedyś będzie automatyczny link do statusu (oczywiście dla kuriera, bo poczta nie ma takiej opcji)

 

Jest jednak jeszcze jedno, taki komunikat:

 

Otwieranie strony w Strefie Sello nie powiodło się:

dotyczy: Grupa transakcji

klient: XXXXXXX:

Użytkownik nie istnieje lub podano nieprawidłowy identyfikator rejestracji.

Serwer zwrócił błąd: pl.insert.cocoon.webservices.statuses.UserAuthenticationFault

 

Dodam, że ta klientka ma zgrupowane transakcje z dwóch kont allegro.

Link to postu

Brakuje nam chwilowo pomysłów, co może być jeszcze przyczyną takiego błędu. Teoretycznie i praktycznie taka sytuacja powinna być prawidłowo obsłużona. Może jednak ta transakcja ma jakieś niestandardowe ustawienia? Proszę spróbować wyłączyć jaj obsługę Strefy a potem po chwili, włączyć. Może coś sie zablokowało.

Link to postu

Proszę spróbować wyłączyć jaj obsługę Strefy a potem po chwili, włączyć. Może coś sie zablokowało.

 

Tak robiłem i się powtarzało. Skoro inni nie zgłaszają podobnych trudności więc pewnie była to jakaś "osobliwość" w moich danych. Z błędem już nie ma problemu, przeszedł do historii wraz ze zrealizowaną transakcją...

Link to postu

Mam podobny błąd związany ze srefą sello mianowicie:

 

Ustawianie dostępności edycji danych przez klienta zakończone niepowodzeniem:

dotyczy: XXXX

:

Użytkownik nie istnieje lub podano nieprawidłowy identyfikator rejestracji.

Serwer zwrócił błąd: pl.insert.cocoon.webservices.statuses.UserAuthenticationFault

 

Błąd ten dotyczy tylko jednej transakcji, która jest już zrealizowana.

Link to postu

Prosze napisać więcej szczegółów nt takich transakcji. Jakie transakcje są zgrupowane, z jakich kont, z jakich aukcji (numery), czy wcześniej były utworzone strony dla transakcji jeszcze niezgrupowanych. Najlepiej gdyby ktoś był w stanie krok po kroku opisać co robi, że dostaje taki błąd.

Link to postu

Prosze napisać więcej szczegółów nt takich transakcji. Jakie transakcje są zgrupowane, z jakich kont, z jakich aukcji (numery), czy wcześniej były utworzone strony dla transakcji jeszcze niezgrupowanych. Najlepiej gdyby ktoś był w stanie krok po kroku opisać co robi, że dostaje taki błąd.

 

Błąd dzisiejszy do wczorajszej transakcji:

 

Otwieranie strony w Strefie Sello nie powiodło się:

dotyczy: Grupa transakcji

klient: XXXXXXX:

Użytkownik nie istnieje lub podano nieprawidłowy identyfikator rejestracji.

Serwer zwrócił błąd: pl.insert.cocoon.webservices.statuses.UserAuthenticationFault

 

Zakupy wczorajsze. Grupowanie z dwóch kont allegro (czyli to samo co wcześniej w przypadku innego użytkownika): artykuly_biurowe i e-kupowanie_pl

 

Błąd wystepuje przy synchronizacji strefy sello:. Wyślij/odbierze > Strefa Sello.

 

Transakcje:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=539693145

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=538099024

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=534044433

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=534044228

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=534044133

 

Dla niezgrupowanych transakcji nie wiem czy były strony strefy? Jak to sprawdzić?

Link to postu
  • 1 rok później...

Tym razem mnie dopadło:

 

Wysyłanie informacji o paczkach nie powiodło się:

dotyczy: Grupa transakcji

:

Parametr jest niepoprawny.

Serwer zwrócił błąd: : malformed statusLink

 

-----------------------------------------------------

Dodajcie proszę do następnej wersji, żeby w logach było coś więcej niż tylko 'Grupa transakcji'. Nawet nie jestem w stanie ustalić, które to transakcje (problem jest z 2) się sypnęły... Już nie marzę nawet o znalezieniu odpowiedzi dlaczego.

Link to postu

Serwer zwrócił błąd: : malformed statusLink

Sprawdź czy w linku do śledzenia w firmie kurierskiej (i numerze nadania) nie ma przypadkiem gdzieś spacji (najbardziej niewidoczne są na początku i końcu numeru nadania).

O ile pamiętam w starszych wersjach sello dało się w nr nad wstawić spację, po czym sello generowało link ze spacją w środku i strefa się wykładała.

Link to postu

tak, chodzi o źle skonstruowany link do statusu przesyłki znajdujący się w paczce, który serwer Strefy weryfikuje.

 

Dodajcie proszę do następnej wersji, żeby w logach było coś więcej niż tylko 'Grupa transakcji'. Nawet nie jestem w stanie ustalić, które to transakcje (problem jest z 2) się sypnęły... Już nie marzę nawet o znalezieniu odpowiedzi dlaczego.

Planowana jest rozbudowa raportu tak, aby klikając na błąd można było otworzyć konkretny obiekt powodujący błąd.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...