Skocz do zawartości

Nie pobiera aukcji przy opcji "tylko na podstawie zmian w historii"

Polecane posty

Postanowiłem pomału rozwiązywać z Waszą pomocą moje trudności z Sello. Tutaj następna kwestia:

 

Prowadzę sprzedaż na 2-óch kontach. Przy zaznaczonej opcji pobierania "tylko na podstawie zmian w historii" poprawne pobieranie jest tylko na jednym koncie. Z drugiego, żeby pobrać sprzedaż, należy odznaczyć ww. opcję. Dlatego odptaszkowałem "tylko na..." i jest OK. Oczywiście mi to nie przeszkadza, choć Sello za każdym razem zaciąga więcej danych z obu kont (więc teoretycznie tracę czas).

 

Czy ktoś ma jakąś sugestię?

Link to postu

Historia jest trzymana po stronie allegro, więc jeśli coś się nie uda przy ściąganiu /zapisywaniu to allegro ma już odhaczone transakcje jako pobrane. Drugi raz ich nie zwróci. Zawsze ostrzegałem przed tą opcją i ostrzegam ponownie, że jeśli nie jest to konieczne, żeby jej nie używać.

Link to postu

Ja bawiąc sie ostatnio synchronizacja zauważylełem, że gdy odhaczam(wyłączam) opcje związanae z aukcjami (aukcje trwające, aukcje ze sprzedażą, aukcje bez sprzedaży,pełne inf o aukcjach), że do wielu transakcji nie jest zaznaczone tworzenie dokumentu wstępnego oraz końcowego.

Nie działaja także opcje "pytaj o parametry obierania/wysyłania" po prostu nie pyta.

Nie jestem pewien na 100%, że nie tworzenie dokumentów ma zwiazek z wyłączeniem opcji pobierania , o których pisałem wyżej, ale problem zaczął sie własnie  w tym czasie. Wpływ na to mogło mieć także to , że powróciłem do synchronizaowania sello poprez serwer co 30 min.

 

Od razu napisze co moim zdanie powinno byc poprawione w synchronizacji.

 

- Osobne ustawienia synchronizacji dla róznych użytkowników, czyli np. użytkownik szef moze mieć inne ustawienia synchronizacji niż użytkownik "synchronizator"

 

- Osobny przycisk synchronizacji sciagający transakcjeoraz osobne ustawienie czasu dla niego w parametrach synchronizacji w zakładce ogólne.

 

 

PS. znów szaleje "problem kropki"

Link to postu

Odinstalowałem na wszystkich kompach.

Problemy z synchronizacją występują w momencie gdy synchronizacje prowadzi serwer (Mam stworzonego użytkowniak do tego celu). Wtedy występuje kropa, nie chcą się grupować transakcje, wyłącza się tworzerzenie dokumentów itp.

I tu chyba należy szukać problemu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...