Skocz do zawartości

Okienko z paczką przeskakuje na dół.

Polecane posty

Cześć,

Mam taki dziwny problem. Kiedy odpalę drugiego Sello korzystającego z bazy na komputerze nr 1, to na komputerze nr 1 zaczynają się dziać dziwne rzeczy:

1. Jak tworzę paczkę, po kliknięciu na "Utwórz paczkę" okienko z paczką otwiera się pod Sello i trzeba klikać na pasku zadań żeby je przywrócić na górę.

2. Po kliknięciu na "Wysłano/odebrano" okienko z paczką znowu się chowa pod Sello i znowu trzeba klikać na pasek zadań żeby je przywrócić.

Żeby było weselej, to nie wystarczy wyłączyć i włączyć Sello. Konieczny jest restart komputera.

 

No i jeszcze jeden problem, związany z listą klientów - kiedy na liście wpisuję klienta - np. "klientjakistam" to jeśli jest on gdzieś nisko, to lista się nie przewija do niego, muszę dopiero ręcznie przewinąć listę na dół i jeszcze raz wpisać tego klienta, wtedy już się kursor na nim ustawi (problem występuje m.in. na liście transakcji oraz przy podpinaniu maili do transakcji).

Link to postu

Proszę zwrócić uwagę, czy te okna nie znikają czasami wtedy jeśli po uruchomieniu aplikacji na dole kręci się kółeczeko synchronizacji i zostaną otwarte jakieś okna, moduły. Był taki problem z menu kontekstowym, które nie chciało się pojawiać po prawokliku właśnie z powodu wątków synchronizujących startujących po uruchomieniu Sello.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam problem.

Mam Sello na jednym stanowisku - na Viście 32.

 

Po jakimś czasie zaczyna się to o czym wspomniał kolega. Otwieranie okienek, typu "nowa wiadomość" lub "nowy klient" wygląda w taki sposób, że wpadają na dół do paska zadań.

 

Wydaje mi się, że rzeczywiście problem zaczyna się wtedy kiedy otwieram okienko w czasie trwania operacji wyślij/odbierz. Niestety po zakończonej operacji problem nie kończy się i trwa dopóki Sello nie zostaje uruchomione ponownie.

 

Jest to dość uciążliwe.

Czy istnieje jakieś rozwiązanie?

 

pzdr

Michał

Link to postu

pewne, działające rozwiązanie zostało już zaimplementowane. Najwyraźniej istnieją jeszcze jakieś niesprzyjające warunki, które powodują pojawianie się tego błędu.

 

1. Które dokładnie okna tak się zachowują, które nie (to istotne)?

2. Jak często to się pojawia?

3. Jakie automaty synchronizujące są włączone?

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że w wersji 1.3.6 nic się nie zmieniło.

 

Okienka dalej po pewnym czasie od uruchomienia spadają na dół zamiast się otwierać.

Ponieważ synchronizację ustawioną mam automatycznie tylko przy uruchamianiu programu raczej myślę, że problem zaczyna się przy późniejszym otwarciu okienek podczas pobierania danych z serwisu.

 

Okienka, które zauważyłem to:

- dwukrotne kliknięcie w paczkę w module "Paczki".

- moduł "Transakcje" > dwukrotne kliknięcie w transakcję > wiersz "Klient" - ikonki: "lupa", "ołówek" i "plus"

 

Ponadto w module transakcji przestaje działać 'ctrl+f'.

Zauważyłem również, że po wejściu w transakcję będąc w module "Transakcja" nie da się zmienić adresu do wysyłki. "Zmień" nie reaguje na kliknięcia.

 

Przypomnę, że dzieje się do na systemie Vista. W wersji 1.3.1 którą miałem na XP nie było takich problemów. Na Vistę przesiadłem się jednocześnie zmieniając wersję Sello na 1.3.4 i tam problem pojawił się po raz pierwszy.

 

Czy ktoś jeszcze ma podobny problem?

Myślałem, że to kwestia mojej instalacji i dlatego czekałem na nową wersję.. no ale skoro ponowna instalacja nic nie zmienia to wina leży gdzieś indziej..

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Michał

Link to postu

Widzę, że w wersji 1.3.6 nic się nie zmieniło.

 

Okienka dalej po pewnym czasie od uruchomienia spadają na dół zamiast się otwierać.

Ponieważ synchronizację ustawioną mam automatycznie tylko przy uruchamianiu programu raczej myślę, że problem zaczyna się przy późniejszym otwarciu okienek podczas pobierania danych z serwisu.

 

Okienka jakie zauważyłem to dwukrotne kliknięcie w paczkę w module "Paczki". Ponadto w module transakcji przestaje działać 'ctrl+f'.

Zauważyłem również, że po wejściu w transakcję będąc w module "Transakcja" nie da się zmienić adresu do wysyłki. "Zmień" nie reaguje na kliknięcia.

 

Przypomnę, że dzieje się do na systemie Vista. W wersji 1.3.1 którą miałem na XP nie było takich problemów. Na Vistę przesiadłem się jednocześnie zmieniając wersję Sello na 1.3.4 i tam problem pojawił się po raz pierwszy.

 

Czy ktoś jeszcze ma podobny problem?

Myślałem, że to kwestia mojej instalacji i dlatego czekałem na nową wersję.. no ale skoro ponowna instalacja nic nie zmienia to wina leży gdzieś indziej..

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Michał

 

Tak, na Vista Home Premium czasem się pojawia taki problem (u mnie nie często). Okienko po otwarciu, pojawia się od razu zwinięte do paska na dole. Wczoraj np. po 'wydobyciu' okienka na wierzch chowało się po każdej operacji - kliknięciu, np. w pole wagi lub kosztu wysyłek.

Link to postu

Widzę, że w wersji 1.3.6 nic się nie zmieniło.

 

Okienka dalej po pewnym czasie od uruchomienia spadają na dół zamiast się otwierać.

...

Czy ktoś jeszcze ma podobny problem?

 

Identycznie na 2 kompach z XP i Sello 1.3.4 z łatkami.

Niestety brak czasu na dogłębniejsze przeanalizowanie sytuacji.

Najbardziej upierdliwe jest to, że jak się już tak porobi, to nie można użyć "zmień" aby zniemić adres. Nic się nie pojawia. Dopiero odpalenie sello na nowo na jakiś czas załatwia problem.

Link to postu

Najbardziej upierdliwe jest to, że jak się już tak porobi, to nie można użyć "zmień" aby zniemić adres. Nic się nie pojawia. Dopiero odpalenie sello na nowo na jakiś czas załatwia problem.

 

Ja wtedy podwójnie klikam w okienko gdzie ma być adres i się otwiera okno do wpisania adresu. Spróbuj, u mnie działa i nie trzeba odpalać sello od razu.

Link to postu

Najbardziej upierdliwe jest to, że jak się już tak porobi, to nie można użyć "zmień" aby zniemić adres. Nic się nie pojawia. Dopiero odpalenie sello na nowo na jakiś czas załatwia problem.

 

Ja wtedy podwójnie klikam w okienko gdzie ma być adres i się otwiera okno do wpisania adresu. Spróbuj, u mnie działa i nie trzeba odpalać sello od razu.

 

Dzięki dobry człowieku. Jak znów sello zacznie znikać to popróbuję tej metody ;)

 

Link to postu

Ja wtedy podwójnie klikam w okienko gdzie ma być adres i się otwiera okno do wpisania adresu. Spróbuj, u mnie działa i nie trzeba odpalać sello od razu.

 

Nie kumam  ;D

Co to znaczy "okienko gdzie ma być adres" ?

 

Czy ktoś z ekipy Sello może wypowiedzieć się na temat tego problemu?

 

OK, spróbuję bardziej precyzyjnie. Chodzi o pole (w oknie "Transakcja"), gdzie po wpisaniu adresu do wysyłki (przez link "Zmień") pojawia się nowy, zmieniony adres. W chwili gdy okienka się chowają nie działa również link "Zmień" (Ctrl+A nie próbowałem wtedy). Dwuklik LPM na polu z adresem otwiera to okno (zatytułowane Adres), które normalnie pojawia się po wciśnięciu "Zmień>zmień".

Link to postu

Problem powoduje chowanie się okienek (uwalniają się od okna głównego) oraz przestają działać listy rozwijane (w tym zmień adres, tu akurat można dwukliknąć na pole z adresem lub użyć ctrl+a).

 

Problem, jak pisałem, był już raz poprawiany bo wynika z tego iż moduły (transakcje, paczki, towary...) są otwierane (ładowane są odpowiednie pliki dll) kliknięciem w momencie gdy trwa synchronizacja z innego wątku.

Przeciwdziałanie takiemu zjawisku polegało na tym, że przed wystartowaniem wątków synchronizujących ładowane są moduły z wątku głównego - to zapewniało widoczną poprawę, w zasadzie problem znikał. Więc trochę dziwne jest, że nagle się pojawił znów. Prawdopodobnie objawiła się jakaś inna ścieżka, która ładuje moduły nadal z wątków.

 

Z racji, że problem nie występuje zawsze i nie wszędzie jest wyjątkowo ciężko go zlokalizować. Samo dojście do przyczyny tego problemu zajęło sporo czasu. Więc szczegółowe informacje, co kiedy zostało wciśnięte po włączeniu Sello i jaka synchronizacja odbyła się od włączenia do wystąpienia problemu były by pomocne.

Link to postu

Problem nadal sie pojawia ale duuuuuzo rzadziej niz poprzednio.

Przyznaje ze nie zauwazylem kiedy to sie dzieje. Ostatnio problem najczesciej obiawial sie podczas pakowania paczek i byl widoczny przy Crtl+R.

Zakladajac ze dzialalo wszystko do monentu jak zaczalem pakowac(przejscie do zakladki do paczek), to sa mozliwe opcje:

-podglad transakcji i potem produktu

-Ctrl+S

-Ctrl+R

Nic wiecej tu nie robie. W mieszyczasie kilka razy startuje synchronizacja z allegro, strefa no i oczywiscie z SGT.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...