Skocz do zawartości

Strefa Sello - dzisiaj masakra

Polecane posty

Od rana mam problem ze streefą sello. Program synchronizuje dane bardzo długo -kilkanaście minut po czym wywala błędy. Teraz wygląda jakby nic nie robił a po kliknięciu w raport przy strefie sello jest informacja, że w trakcie. Teraz program w ogóle się wyłączył a przy próbie ponownego uruchomienia bardzo długo się otwiera i wisi na pobieranie informacji o licencjach. Po uruchomieniu znowu mieli strefę, która nie jest w dniu dzisiejszym dla niego do przejścia. Może jakaś informacja na temat stanu serwerów?

Poprawka strefa sello próbuje wisi już w programie dobre parędziesiąt minut a na dole widoczny jest tylko komunikat utworzono wiadomość automatyczną.

Teraz się okazuje, że przez to nie mogę wysłać maili oani porać danych na nic program nie reaguje a ja muszę pracować!!! Szlag mnie zaraz trafi

Link to postu

Problem chyba nasila się w godzinach rannych a po południu strefa sello w końcu zaskoczy. W raporcie standardowe błędy na temat strony, nie można wysłać, pobrać soap'y, itp. Generalnie w czasie problemów ze strefą sello mieli ją bardzo długo a w tym czasie program potrafi się zamknąć, nie mówiąc już o ręcznym pobraniu transakcji. Zatrzymanie nic nie daje, bo program się zawiesza.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy jest jakiś sposób na grupowe wyłączenie wsparcia strefy sello dla transakcji starszych niż jakaś określona data w samym sello? Czy może da się to osiągnąć tylko przez odpowiedni skrypt, a jeśli tylko skrypt to czy ktoś zechciał by takowy napisać?

Byłbym bardzo wdzięczny, myślę dla osób które sktrukturę bazy tworzyły raczej problemem by to nie było, ewentualnie prosiłbym o namiary na tabelę w bazie która przechowuje tą wartość.

Link to postu

Najpierw proszę wykonać archiwizację / backup bazy danych.

 

tabela to tr__Transaction. W niej pole tr_StatusNotSupported - pstryczek widoczny w oknie transakcji na zakładce cechy. Ustawienie go na true spowoduje próbę zamknięcia strony jeśli istniała. Jeśli nie istniała pojawią się błędy PageDoesNotExistsFault przy synchronizacji, ale jest to normalny i jednorazowy objaw.

 

Datę można rozwiązać zamieniając wartość tego pola dla wszystkich transakcji dla których tr_Id < od_okreslonej_wartosci - która to wynika z położenia w czasie transakcji granicznej, ewentualnie posłużyć się pole tr_CreationDate - jest to data dokonania zakupu na aukcji lub utworzenia transakcji ręcznie.

Link to postu

Niestety moje przypuszczenia sie nie potwierdziły i nadal mam ten sam bład przy próbie pobrania danych z ok 330 zmienionych stron strefy sello:

 

Podczas pobierania danych ze stron w Strefie Sello wystąpił błąd:

Co najmniej jeden z argumentów jest nieprawidłowy.

Serwer zwrócił błąd: : pageIds.length > 100

 

O jaka długość id stron chodzi? Można to jakoś ręcznie poprawić?

Jesli odpowiedź już się pojawiła wczesniej to przepraszam za marnowanie czasu.

Link to postu

zaraz to sprawdzę, bo z tego co wiem ograniczenie to było wyłączone na serwerze.

 

 

Już wszystko wiem ;). ograniczenie jest zniesione, ale dla sprawdzania zmian na stornie. Natomiast dla pobierania danych nadal ono istnieje.

Wyłączenie obsługi strefy powinno dać oczekiwane rezultaty, ale trzeba wykonać synchronizację ze strefą (nie samo pobranie danych).

Link to postu

Dziękuje za dotychczasową pomoc, jednak błąd nadal się pojawia, najwyraźniej nie do końca zrozumiałem co ma Pan na myśli pisząc o konieczności wykonania synchronizacji ze strefą (jeśli nie chodzi o przycisk Strefa Sello w Wyslij/Odbierz).

Czy tą synchronizację jeszcze gdzies można przeprowadzić? (zmianę rejestracji już wczoraj próbowałem, tak przy okazji wielkie dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu z tymi kodami).

Link to postu

Jest ich grubo ponad 100, z jednego konta ok 360, z drugiego ponad 240, z pozostałych teoretycznie ok. Czy w takiej sytuacji te dane się nie pobiorą?

Czy wyłączanie obsługi strefy dla poszczegulnych transakcji, np. z danego tygodnia spowoduje zmniejszenie ilości danych do pobrania? Czy późniejsze włączenie obsługi dla wcześniej wyłączonych stron pozwoli na pobranie reszty czy może te informacje zostaną utracone własnie na skutek chwilowego wyłączenia wsparcia strefy?

Link to postu

kiedyś męczyłem, ale jeszcze będę ;]

 

wyłączenie obsługi stron powoduje niestety ich zamknięcie, wiec dane wpisane tam nie będą już dostępne. Zamknięcie stron występuje przy pełnej synchronizacji, więc teoretycznie, gdyby zmienić to pole w bazie, POBRAĆ dane ze strefy, potem przywrócić pole jak było i tak dalej z kolejnymi partiami transakcji to można by pobrać te dane.

Rozwiązanie to nie było to sprawdzone w praktyce

 

Najbezpieczniej zatem przeklikać się przez te transakcje wchodząc na strony Strefy i kopiując adres stamtąd, wklejając go w zaawansowaną zmianę adresu w transakcji. Trochę uciążliwe ale problem objawił się dopiero teraz.

 

Stosowna poprawka w kodzie powinna trafić do nowej wersji Sello.

 

Link to postu

Strefa rozwiązana :)

A teraz pytanie z innej beczki, mam nadzieję, że nie narusza to jakoś zasad licencji sello. Jakie pole odpowiada za status 'Zakończona' dla transakcji w bazie danych? Domyślam się że będzie w tr_Transaction ale które konkretnie i jaka wartość (tr_Complete = 3?)?

 

Pytam bo niestety aktualizacja z 1.3 do 1.36 się nie powiodła (jakimś sposobem niektóre adresy mailowe przypisane do klientów w starej bazie powodowały konflikt z tabelą klientów). Teraz mam masę starych transakcji pobranych z allegro a już dawno zakończonych w starej bazie, jako, że z poziomu sello nie da się grupowo transakcji zakończyć lub ja o tym po prostu nie wiem to pozostaje mi kolejny skrypcik.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...