Skocz do zawartości

Komentarze i usunięta aukcja przez allegro

Polecane posty

Generalnie Sello ma problem z takimi sytuacjami, dotyczy to komentarzy, transakcji, aukcji, dokumentów. Przydała by się opcja w stylu:

"olej wszystko gdzie pojawiły się błędy i nie ponawiaj więcej operacji dla problemowych transakcji/aukcji"

 

Bo trzeba regularnie po każdej synchronizacji, pobieraniu, wysyłaniu etc. oglądać, że coś znowu się nie powiodło (a i tak wiemy ze się nie powiedzie)

 

Dodatkowo marnuje to nasz czas, bo Sello próbuje robić coś co i tak się nie uda...

Link to postu

Witam,

wydaje mi się, że można sello zrobić "w konika" jeśli nie weryfikuje stanu faktycznego tylko opiera się na tym co już w bazie ma. Jeśli tak to tabela tr_Comment jest tabela przechowująca komentarze otrzymane wraz z informacjami czy już został wystawiony nasz komentarz. Pole tc_TransId przechowuje numer transakcji w bazie sello (odpowiada numerowi tr_Id w tabeli tr_Transaction), można po nim okreslić której transakcji dotyczy komentarz lub skorzystać z pola tc_RecivedDate (data otrzymania transakcji) ewentualnie tc_ExternalId które jest prawdopodobnie numerem TRANSAKCJI w allegro (to nie numer aukcji) ale nie mam pewności bo dziś allegro nie bardzo chce działać i się nie zaluguję.

Jak już zidentyfikujemy interesujący nas komentarz to możemy go albo usunąć z tabeli (odradzam, mogą być problemy z spójnością bazy) albo zmodyfikować pola

tc_SentDate - data wystawienia naszego komentarza

tc_SentComment - treść naszego komentarza

tc_SentScore - punkty za komentarz - wartość 1 dla pozytywa

 

Sugruję zrobić to w MS visual studio, w czasie modyfikowania dowolnego z tych 3 pól będzie pojawiał się błąd CK_tr_Comment ale jak zmodyfikujemy wszystkie 3 pola to komentarz się zapisze i w sello będzie widoczny jako wystawiony i nie powinien być ponownie wystawiany.

 

Nie wiem, czy powyższe działanie bedzie miało jakiś negatywny wpływ na bazę więc jeśli ktoś chce próbować to na własną odpowiedzialność.

Link to postu

Generalnie Sello ma problem z takimi sytuacjami, dotyczy to komentarzy, transakcji, aukcji, dokumentów. Przydała by się opcja w stylu:

"olej wszystko gdzie pojawiły się błędy i nie ponawiaj więcej operacji dla problemowych transakcji/aukcji"

Też o tym myślałem, ale sposób realizacji musi jeszcze trochę dojrzeć.

 

Czy te komentarze zostały jakoś wystawione przez Sello? Musiałbym zobaczyć sytuację na oczy albo znać dokładnie objawy żeby podać odpowiednie zapytanie SQL.

Link to postu

Panie Bartku chodzi Panu o moją sytuacje ?

U mnie sprawa jest prosta przed usunięciem aukcji klienci wystawili komentarze, ja tego nie uczynilem. Po skasowaniu aukcji juz nie moge tego uczynic. Pozostala mi spora ilość pozytywów które co chwile sie grzies placza. Dlatego chce je usunąć.

 

Spróbuje sposobu kolegi Mitsuri :)

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

W zasadzie dało by się to zrobić. Ja myślałem raczej o jakimś automacie a w takim przypadku to trochę bardziej skomplikowane.

 

Jeśli jednak opcja w transakcji "Nie wystawiaj komentarza" jest wystarczająca to myślę, że można taką opcję dodać.

 

Zamiast automatu zrobić opcję "Nie wystawiaj komentarza"! Popieram. A tak na marginesie sądzę, że wiele próśb forumowiczów należało by zrobić jako włączane/wyłączane opcje w miarę możliwości. Potem, jeśli starczy czasu rozbudowywać - oczywiście po konsultacjach jak działają opcje, bo może to wystarczy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...