Skocz do zawartości

SELLO nei pobiera ostatniej osoby która wygrywa licytacje

Polecane posty

Aby mówić o poprawieniu trzeba najpierw znaleźć przyczynę. W tym celu proszę napisać na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku. Trzeba włączyć logowanie danych pobieranych z allegro, pobrać te dane (w sytuacji gdy transakcja się nie pobiera) i odesłać nam logi. Jeśli tych danych tam nie ma (a ostatnio zgłaszany jest do allegro problem z pobieraniem nie tylko z Sello), to tam trzeba szukać usterki.

Link to postu

trzeba wysłać maila na nasz adres, odeślemy pliki do włączania logowania :)

 

Proszę też o sprawdzenie, czy na allegro w zakładce sprzedane są te transakcje, których brakuje w Sello. Najlepiej podać konkretne numery aukcji (może być priv) i których transakcji brakuje w Sello, ewentualnie na zakładce sprzedane a na aukcji widnieją jako sprzedane.

Link to postu

Witam

Jako ze ten problem gnebi mnie od dluzszego czasu a rozmowa z pracownikami Allegro przypomina rozmowe z grzejnikiem moze tutaj wytlumacze gdzie jest blad.W akcjach wieloprzedmiotowych nie pobiera ostatniej osoby lub jednynej osoby jesli np. byly wystawione 2 sztuku przedmiotu i wygrala je jedna osoba.W zakladce sprzedane na liscie sprzedanych przedmiotow jest ta aukcja,nie zgadza sie tylko liczba sztuk w kolumnie "ilosc" - jest zawsze o jedna sztuke mniej (i pewnie tutaj tkwi problem)a w przypadku gdy jedna osoba wygrala wszystkie przedmioty na danej aukcji liczba sprzedanych sztuk w kolumnie "ilosc" wynosi "0" :) Po kilku - kilkunastu dniach wszystko jest prawidlowo i pewnie dopiero wtedy taka transakcja jest sciagana do Sello co jak juz ktos tutaj zauwazyl bywa tragiczne w skutkach jesli juz wczesniej dodal sobie taka transakcje recznie i wyslal przesylke.Pracownikom Allegro trudno cokolwiek wytlumaczyc skoro w takim tempie jakim odpowiadaja na maile po zajrzeniu na dana aukcje jest juz wszystko ok i wszystko sie zgadza.Trzeba by tlumaczyc od nowa na innej aukcji ktora sie niedawno zakonczyla i tak wkolko :) Ja juz nie mam sily :)To tyle jesli chodzi o moje pliki z logowania,jesli potrzebne beda jeszcze jakies szczegoly to chetnie udziele informacji.

Link to postu

W dniu dzisiejszym sello pobrało transakcję w aukcji wieloprzedmiotowej - czyli dziś allegro ją udostępniło zapewne. Dodam że paczka z tej transakcji dawno została wysłana...

 

Załączam zrzut ekranu - jedna transakcja wprowadzone ręcznie (bo jej brakowało) i już zrealizowane, druga ściągnięta dziś przez sello. Może się przydadzą te dane.

Schowek01.png.d47991b762c13a1ed11df64c0bbe4ab8.png

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Ja przestalem wystawiac aukcje wieloprzedmiotowe wlasnie ze wzgledu na trudnosc opanowania tego wszystkiego - straszne ten blad utrudnial prace a jeszcze w polaczeniu z blednym sciaganiem cen to tragedia byla.Podobno kwota transakcji jest juz dobra w nowej wersji to jak nie bedzie nikogo kto podesle to wystawie jakas aukcje na probe i sprawdze czy problem jest nadal :)

Link to postu

Allegro zamilkło w tej sprawie, ale znalazłem przyczynę czemu tak się dzieje (przynajmniej na testowej wersji webApi), co i tak wskazuje ewidentnie na dziwne i nieprzemyślane zmiany na allegro.

 

w przypadku wykrycia tego błędu prosiłbym o podesłanie logów z synchronizacji z allegro (podeślę pliki do włączania logów) oraz wskazanie której aukcji dotyczy problem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...