Skocz do zawartości

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się...

Polecane posty

Po zainstalowaniu najnowszej wersji i uruchomieniu Sello pojawia się komunikat o starszej wersji bazy danych niż obsługiwana przez program. Aktualizacja bazy kończy się niepowodzeniem. poniżej log błędu:

 

 

========================================================================

Aktualizacja podmiotu: naimad-kopia z wersji: 1.30 do wersji: 1.3.6.875 dnia: 2009-08-24

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.30_1.32.enc

Nie powiodło się wykonanie polecenia:

 

 

ALTER TABLE tr__Transaction ADD CONSTRAINT

 

PK_tr__Transakcja PRIMARY KEY  CLUSTERED

 

(

 

tr_Id

 

) ON [PRIMARY]

 

 

Błąd 80040E14: Table 'tr__Transaction' already has a primary key defined on it.

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Table 'tr__Transaction' already has a primary key defined on it.

Przywrócenie podmiotu nie udało się.

 

 

 

Proszę o pomoc, w tej chwili nie mam jak korzystać z Sello, nawet jakbym zainstalował poprzednią wersję (tam miałem problem z synchronizacją parametrów - na forum znalazłem informację żeby zainstalować nową wersję - co zrobiłem, jak widać błędy lubią chodzić parami).

 

Pozdrawiam

Link to postu

hmm... nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi operacjami. poza podnoszeniem wersji Sello i przy tym aktualizacji bazy nic nie robiłem. miałam tylko jedną awarię związaną z bazą danych w marcu. zgłosiłem to i baza została naprawiona/przebudowana przez BarteK.

 

aktualnie przy nowej wersji Sello pojawia się błąd, o którym napisałem. A przy wersji 1.3.0.785 której ożywałem do tej pory, wczoraj zaczął pojawiać się błąd:

 

Ostatnia operacja nie powiodła się.

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

Nie można odnaleźć określonego pliku. (2)

 

więc nie mogę korzystać z żadnej wersji

 

Pozdrawiam

Link to postu
  • 12 lat później...

Mam podobny błąd, ale tym razem z przy aktualizacji z 1.41 do najnowszej 1.42.1

 

Aktualizacja podmiotu: SIESIO z wersji: 1.410 do wersji: 1.42.1.3788 dnia: 2022-07-23
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.410_1.420.enc
Nie powiodło się wykonanie polecenia:


ALTER TABLE tr__Transaction ADD CONSTRAINT

    PK_tr__Transakcja PRIMARY KEY  CLUSTERED

    (

    tr_Id

    ) ON [PRIMARY]


Błąd 80040E14: Could not allocate a new page for database 'SIESIO' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate a new page for database 'SIESIO' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.
Przywrócenie podmiotu powiodło się.

 

 

 

Na początku sello wyrzucił błąd, że nie może zaktualizować ponieważ baza przekroczyła 10GB, przeprowadziłem proces czyszczenia (automatyczny) i potem proces kompaktowania. Baza zmniejszyła się do 9,1GB. Po tym wyrzuca powyższy błąd i nie można przeprowadzić aktualizacji. Na dysku mam 80GB wolnego miejsca na C, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

 

Ktoś pomoże?

 

 

 

Link to postu

Trzeba zwolnić więcej miejsca. Błąd oznacza, że nie ma miejsca w bazie na aktualizację i można to przeskoczyć tylko poprzez zrobienie miejsca, albo przeniesienie bazy na SQL serwer płatny, który nie posiada limitu wielkości bazy.

Jakie dane obecnie zajmują najwięcej miejsca w bazie? Co wskazuje informacja w sekcji WAŻNE INFORMACJE na stronie startowej w Sello?

Link to postu

Na stronie startowej pisze:

Wykryto problem w bazie danych. Problem ten może skutkować brakiem możliwości zapisu danych.

Może on się objawiać jednym z poniższych komunikatów w dymku lub w raporcie:

  • Zapis spowodowałby naruszenie integralności bazy danych
  • Unknown error

Zalecane jest przeprowadzenie procedury naprawczej.

Procedurę naprawczą można wykonać automatycznie. Przed rozpoczęciem procesu upewnij się, że program Sello jest wyłączony na pozostałych komputerach w sieci.

Informacje zaawansowane

Lista niepoprawnych identyfikatorów tabel w bazie danych: st_Shipping,


W bazie najwięcej zajmują zdjęcia, które ciężko będzie wykasować, mamy ponad 4000 aukcji i już zeszliśmy ostro ze zdjęć archiwalnych. Jak mam wykupić lub przenieść na serwer płatny SQL?

 

Link to postu

Można spróbować oczyścić bazę ze starych obrazków z aukcji już zakończonych. Zmianami zbiorczymi Ctrl+B można w aukcjach zakończonych usunąć powiązania ze zdjęciami. Wtedy w programie serwisowym w module czyszczenia bazy pojawią się ewentualne zdjęcia niepowiązane do usunięcia. 

Link to postu

Spróbujemy jeszcze raz, ale do sprawdzenia byłoby około 40-100 TYSIĘCY zakończonych aukcji 😜 więc robota masakrycznie mozolna.

 

Czy cena podana na Waszej stronce jest aktualna? To jest jednorazowa opłat czy roczna/miesięczna. Wolałbym to opłacić i mieć spokój niż pałować się przy każdej aktualizacji (jeżeli to jest tak tanie). No i pytanie czy to tylko za usera się płaci, czy może trzeba zapłacić za serwer te ponad 5k...

 

 Wersja dla posiadaczy programów InsERT

   530 zł netto (1 stanowisko klienckie)

Edytowane przez Sebastian Berezowski
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...