Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem transakcji

Polecane posty

ten SELLO to chyba jednak badziew

wcześniej korzystałem z pomocnika aukcji i tam aukcje ściągały sie momentalnie, a tu czesci siaga sie od razu czesc po kilku godzinach, np do tej pory nie sciagnely mi sie aukcje ktore sprzedałem o 14,15, o 18 itp

dostaje meilem formularz od klienta a w sello nic nie ma choc dane klienta siagnelo a nawet przypisalo do transakcji meila jednym słowem totalny burdel

Link to postu

Proszę pobrać transakcje z wyłączoną opcją "na podstawie historii", która pobiera wszystkie dostępne przez webApi transakcje. Część funkcji webApi Allegro, z których Sello korzysta działa czasami zawodnie - powodując np takie właśnie opóźnienia - można o tym niejednokrotnie przeczytać na forum webApi Allegro. Dodajmy też, że są sytuacje gdy to programy konkurencyjne borykają się z problemami opóźnień lub braku transakcji, natomiast w Sello transakcje te są pobierane normalnie.

Niestety w obu przypadkach jesteśmy ograniczeni dostępem do usługi webApi.

Link to postu

5 LAT KORZYSTAŁEM Z POMOCNIKA AUKCJI I WSZYSTKO BYŁO OK

 

A TERAZ ZACHCIALO MI SIE INTEGRACJI Z SUBIEKTEM,

A CO DO HISTORIITO POBIERAŁEM JUZ NA ROZNE SPOSOBY,

NAJGORZEJ JEST Z KLIENTAMI KTORZY KUPIA KILKA RZECZY

 

CZESC RZECZY SCUIAGA, SIAGA FORMULARZ, SCIAGA ZE ZAPLACILI ALE OKAZUJE SIE ZE NIE SIAGNELO WSZYSTICH AUKCJI

DO DNIA DZISIEJSZEGO NIE SCIAGNELO MI AUKCJI Z WCZORAJ

Link to postu

Obawiam się, że krzykiem problemu nie rozwiążemy. Jesteśmy tutaj po to aby udzielić pomocy, nie po to aby słuchać, że program X jest lepszy od Y - bo to są subiektywne opinie.

 

Abyśmy mogli pomóc musimy przejrzeć logi z pobierania transakcji - wtedy będzie można stwierdzić czy problem jest z Sello, czy może jednak z Allegro. Instrukcję włączenia logowania można otrzymać wysyłając maila z linkiem do tego wątku na adres sello@insert.com.pl. W zwrotnym mailu wraz z logiem prosimy podać kilka numerów aukcji, których problem dotyczy.

Link to postu

Witam

 

Przy próbie pobierania transakcji sello wyrzuca błąd:

 

"Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Dostęp przez API dla użytkownika został zablokowany z powodu zbyt dużej liczby błędnych logowań na konto. Odblokowanie dostępu nastąpi dopiero po poprawnym zalogowaniu się wskazanego Użytkownika z poziomu serwisu WWW: https://ssl.allegro.pl/enter_login.php?captcha=1."

 

Problem w tym że po bezpośrednim zalogowaniu na Allegro cały czas jest to samo. Czy można temu jakoś zaradzić?

Link to postu

Witam. Po zainstalowaniu nowej wersji 1.11 sello nie pobiera automatycznie transakcji (chodzi o to, iż wcześniej pojawiały się one sukcesywnie wraz ze sprzedażą przedmiotu, teraz co jakiś czas trzeba pobierać poprzez "Wyślij/odbierz wszystko" ponieważ samo "odbierz" też nie działa). Jeszcze w starej wersji 1.10 problemy z odbieranie transakcji pojawiały się jeśli zostało włączone sello na drugim stanowisku i czasami mogły się nawet nie pobierać przez 3 godziny, a dopiero po wyłączeniu jednego ze stanowisk zaczęły się pobierać transakcję.

Link to postu
Po zainstalowaniu nowej wersji 1.11 sello nie pobiera automatycznie transakcji...

 

Przycisk Wyślij/Odbierz wszystko robi dokładnie to samo co Odbierz i jest to pobieranie ręczne. Czy automatyczne pobieranie w ogóle rusza samo? - objawia się to kręceniem kółeczka po lewej stronie na dole. Czy w raporcie pojawiają się jakieś błędy?

 

Proszę też w przypadku wykrycia braku transakcji lub formularza pobrać pełne dane o transakcji/formularzach bez zaznaczonej opcji historii/dziennika zdarzeń.

 

Link to postu

Po zainstalowaniu nowej wersji 1.11 sello nie pobiera automatycznie transakcji...

 

Przycisk Wyślij/Odbierz wszystko robi dokładnie to samo co Odbierz i jest to pobieranie ręczne. Czy automatyczne pobieranie w ogóle rusza samo? - objawia się to kręceniem kółeczka po lewej stronie na dole. Czy w raporcie pojawiają się jakieś błędy?

 

Proszę też w przypadku wykrycia braku transakcji lub formularza pobrać pełne dane o transakcji/formularzach bez zaznaczonej opcji historii/dziennika zdarzeń.

 

Witaj Bartku. Jeśli chodzi zaznaczoną opcję "historii/ dziennika zdarzeń to mam to zawsze odznaczone. Automatyczne pobieranie rusza, ale niestety nie pobiera transakcji, trzeba co jakiś czas wyłączyć i włączyć sello i tak jak pisałem "Wyślij/odbierz wszystko" i dopiero pobierze transakcje. A czasami trzeba to powtarzać kilka razy zanim zaczerpnie transakcje. Poza tym w raportach nie ma, informacji jakichkolwiek o tym, że pobrało transakcje lub, że ich nie pobrało.

 

Link to postu

 

Witaj Bartku. Jeśli chodzi zaznaczoną opcję "historii/ dziennika zdarzeń to mam to zawsze odznaczone. Automatyczne pobieranie rusza, ale niestety nie pobiera transakcji, trzeba co jakiś czas wyłączyć i włączyć sello i tak jak pisałem "Wyślij/odbierz wszystko" i dopiero pobierze transakcje. A czasami trzeba to powtarzać kilka razy zanim zaczerpnie transakcje. Poza tym w raportach nie ma, informacji jakichkolwiek o tym, że pobrało transakcje lub, że ich nie pobrało.

 

 

Dla mnie to norma już od 1.10 - pochodzi z 24h pobierze kilkaset transakcji - pamięć gdzieś wycieka - proces pożera z 1,5GB RAMu i trzeba restartować Sello żeby znowu zaczęło pobierać ale przy obsłudze 3 kont i 1000 transakcji dziennie i tak jestem "happy", że daje radę :)

 

Dziennik gubi transakcje i FODy to też norma przy tej ilości (wina zapewne po stronie Allegro) a pobieranie całości to kilka godzin (też wina Allegro zapewne)

 

To takie moje małe żale, na 1.11 jeszcze się nie odważyłem przeskoczyć i poczekam pewnie z tydzień albo dwa :P

Link to postu

W wersji kolejnej pojawi się zupełnie nowy mechanizm pobierania danych z Allegro, gdyż funkcja webAPI z której aktualnie korzystamy zostanie usunięta (zastąpiona innymi, które podobno mają działać lepiej).

W związku z i tak nieuniknioną zmianą sam proces pobierania danych zrealizujemy trochę w inny sposób - co mam nadzieję spowoduje przyspieszenie działania i zmniejszenie zużycia pamięci podczas pobierania danych.

Link to postu

Wersja 1.11 Beta – nie pobiera transakcji. Czasami pobierze samego klienta, ale bez transakcji. Pobieranie z wymuszeniem nic nie pomaga. Wyślij odbierz wszystko też nic nie daje. Pobranie z odznaczoną opcją historii/dziennika zdarzeń również nic nie daje, ale problem pojawił się już na 1.10, dlatego postanowiłem zainstalować betę. Restartowanie programu i powtarzanie w/w operacji też nie przynosi rezultatów. Jak to ugryźć?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...