Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem transakcji

Polecane posty

W pewnym sensie problem jest zdiagnozowany. Ale jak się okazało ma kilka źródeł powstawania.

 

Jedno z nich objawia się jeśli w transakcji zmieniony zostanie klient. Nie należy dodawać nowego klienta ani wybierać z listy. To prowadzi do powstawania błędów.

 

Inne przyczyny są jeszcze nie do końca zdiagnozowane.

Link to postu

Pobrałem sello dla testów z waszej strony.

Ile powinno trwać pobieranie transakcji ?

U mnie trwa to już godzine i nic sie nie dzieje.

Parametry, kategorie itp. pobrało od razu po starcie programu.

 

Wydaje się, że coś u mnie nie działa poprawnie.

Fakt, mam b. dużo transakcji ale to już moje skrypty w php korzystające z webapi pobierają to góra 1 minute.

Nie mam czasu rozwijać swoich skryptów więc pomyślałem,że skorzystam z rozwiązania gotowego...

 

Link to postu

Zazwyczaj sa wystawiane 2 lub 3 szt. i tylu jest wygrywajacych.

W sumie juz zglupialem. Sello albo pobiera tylko pierwszego albo dwóch z trzech.

Nigdy wszystkich.

 

Szkoda bo po za tym program wydaje sie b. fajny i ulatwilby mi baaardzo prace.

Nie moge jednak czesc transakcji obslugiwac w sello a czesc recznie.

 

Wroce do tego jak bedzie mniej bugow.

 

Link to postu

ja także dopisuję się do problemu. Sello przestało pobierać transakcje (wystawione są tylko aukcje wieloprzedmiotowe). Aukcje się pobrały, wiadomości także, tylko transakcje niestety nie. Nie pomaga odznaczenie tylko zmian na podstawie historii. Reinstalacja programu, zmiana komputera, nic nie pomaga. Pilnie potrzebna pomoc/aktualizacja :)

 

--

pozdrawiam,

Łukasz Węglarczyk

Link to postu

Witam,

miałem podobną sytuację, sello nie pobrało kilkunastu transakcji z dnia 13-12-2009 pomogło odznaczenie "opcji pobierania na podstawie historii" ale nie wiem czy do końca to zadziałało, ponieważ mam jedną transakcje na kwotę która znacząco odbiega od wpłaconej przez klienta (klient twierdzi, że brał udział w kilku aukcjach, a sello zarejestrowało go tylko w jednej)

 

- niestety nie mam teraz dostępu do bazy z mailami, ale jutro postaram się coś więcej napisać i zweryfikować co tak naprawdę ten klient kupił.

Link to postu
Nie mów mi, że nie macie jakiejś platformy testowej...

Testowa wersja webApi nie odpowiada w 100% wersji allegrowej. Można tam jedynie przetestować niektóre rzeczy, a większość z problemów występujących na allegro nie da się tam odtworzyć. Na allegro testować nie można, więc "testujemy" tam tylko tyle na ile pozwala regulamin. Stąd nie mogę sobie wystawić 50 aukcji na allegro i wygenerować 200 transakcji i zobaczyć które się nie ściągną, bo po 5 minutach konta zostały by zablokowane.

Stąd też w przypadkach gdy coś nie działa konieczne są logi od użytkowników.

 

cox - odezwę się mailowo

Link to postu

Wiesz, ja bym Ci dał swoją bazke ale prawo o ochronie danych osobowych moich klientów nie bardzo mi na to pozwala.

Macie zapewne dużo klientów a będziecie mieć jeszcze więcej w czerwcu jak przestanie działać Quick Loader bo nikt z większych sprzedawców w ręczne wystawianie się nie bawi. Zatem proponuje się dogadać z allegro, niech wydzielą Wam jakąś przestrzeń, ukrytą kategorie w której moglibyście wystawiać masowo przedmioty na testowym koncie i licytować, sprawdzać itd.

 

Naprawde pozostałe funkcje programu mi sie podobają ale niestety wracam do doskonalenia swoich skryptów phpowych...

 

Link to postu

Witam,

W chwili obecnej 'testuje' wasze oprogramowanie i też mi nie pobiera sprzedanych aukcji (przez kup teraz), czy można to jakoś naprawić?

Pytanie kolejne, jak zrobić, aby pobierał dane z FOD? mam sprzedane rzeczy (wcześniej) i nic nie pobiera... nie ma danych do faktury itd + nie ma opcji ręcznego wpisywania.

Jednak najbardziej chodzi o sprzedane towary, kiedy będzie coś z tym zrobione?

Pozdrawiam

Link to postu

Dopóki nie powtórzymy problemu to nie jesteśmy w stanie go znaleźć i rozwiązać. Pobieranie transakcji w zasadzie działa. Problemy są raczej sporadyczne i dotyczą tylko niektórych. Tutaj najpierw upewniłbym się czy pobierane są właściwe dane (opcja pobierania transakcji na podstawie historii WYŁĄCZONA), czy w raporcie pojawiają się jakieś błędy, jeśli tak to jakie?

 

Proszę też osoby które mają problem z pobieraniem transakcji (pomimo dobrze ustawionych parametrów pobierania) o kontakt mailowy na sello@insert.com.pl.

 

Jeśli natomiast chodzi o FOD, to w tej chwili Sello automatycznie nie pobiera tych informacji przez webApi. Podpina natomiast e-maile z FODem pod konkretną transakcję.

Dane do faktury w transakcji są uaktywniane dopiero po sprzęgnięciu Sello z Subiektem GT. W innym wypadku do przechowywania tego adresu można wykorzystać notatki do transakcji.

 

Link to postu

Witam, u nas sello od dnia dzisiejszego tj.01.01 nie pobiera transakcji, wszystkie wyżej opisane sposoby zostały wypróbowane, bez skutku.Z pewnych przyczyn musieliśmy zmienić hasła dostępu zarówno do poczty, jak i konta Allegro.Na sello w opcji"konta pocztowe" zaktualizowaliśmy hasło. W tej chwili w raportach wyświetla się komunikat:

Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Dostęp przez WebAPI dla tego Użytkownika został zablokowany z powodu zbyt dużej liczby błędnych logowań na konto. Odblokowanie dostępu nastąpi dopiero po poprawnym zalogowaniu się wskazanego Użytkownika z poziomu serwisu WWW (https://ssl.allegro.pl/enter_login.php?captcha=1).

A po zalogowaniu się na allegro:

Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Zła nazwa użytkownika lub hasło!

Dodam, ze wiadomości są pobierane prawidłowo.

Prosimy o pomoc w rozwiązaniu problemu

 

 

 

Trochę się wyjaśniło..wpisałam ponownie stare hasło na portalu allegro i wszystko wróciło do normy.

Ale prosiłabym o info w jaki sposób mogę zmienić hasło, żeby sello poprawnie pobierało parametry. Ja niestety jestem początkującym użytkownikem i niezbyt się na tym znam  :(

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...