Skocz do zawartości

Problem z dearchiwizacją !!!

Polecane posty

 

Witam,

 

Musiałem nagrać jeszcze raz Microsoft SQL Server i w związku z tym przed jego usunięciem przeprowadziłem archiwizacją. Powstały w ten sposób dwa pliki z rozszerzeniem iar i i01.

Gdy zainstalowałem ponownie serwer, uruchomiłem Sello (jako administrator) włączam

dearchiwizację, wskazuje plik archiwum znajdujący się w katalogu głównym oraz folder roboczy też katalog główny i przy samym końcu rozpakowywanie

pojawia się komunikat:

Serwer xxx nie mógł przeprowadzić dearchiwizacji.

 

Może ktoś mi pomóc, bo nie mogę pracować, a miałem sporą już bazę  :(

 

Tomek

Link to postu

 

Podczas usuwania SQL-a wszystko zostało usunięte niestety.

Wersja SQL-a to 2005 Express Edition czyli standardowa dołączona do Sello.

 

Dziwne bo dearchwizacja Rachmistrza przebiega bez zarzutu.

 

Może nagrać jeszcze raz serwer taki rodzajem instalacji (mixed w 5 kroku), gdzie wyznaczam hasło...może to coś pomoże?

Link to postu

 

OK udało się  :) wielkie dzięki  :) Ty jesteś z Insertu czy tak społecznie pomagasz?  :)

 

Mam jednak jeszcze jedną zagwostkę, podczas uruchamiania Sello teraz najpierw mi się pojawia komunikat "Odmowa dostępu , nieprawidłowe hasło lub użytkownik 'sa' nie ma uprawnień na serwerze xxx\SQLEXPRESS".

Co zrobić, żeby odrazu można było wpisać hasło dla 'sa', bez pojawiania się tego komunikatu?

Dopiero jak wciśnę 'ok' to pojawia się ramka z loginem i hasłem.

Wiesz może?  :)

Link to postu

W tym pliku sello.xml zmodyfikuj linię

<sql_login encrypted="0">sa</sql_login>

na

<sql_login encrypted="0">sa\twoje hasło</sql_login>

To od razu wyswietli ci listę baz sello na danym serwerze

Jeśli wolisz jednak to hasło wpisywać to po

<sql_login encrypted="0">sa</sql_login>

dopisz poprostu

<>

i otworzy się okno do logowania do serwera (gdybym się mylił to niech ktoś poprawi ale u mnie działało).

Nie jestem z Insertu, piszę jeśli coś wiem w temacie, bo sam się dzięki temu forum dużo dowiediałem :)

Link to postu
  • 2 lata później...

No to są te mdf i ldf (bazy "żywcem" wzięte:) więc problemu nie ma, trzeba je poprostu dodać do serwera w SQL management server studio express. Prawym na Database, wybrać Attach i wskazać pliki mdf i ldf od sello. Jak baza ruszy to sello też ją zobaczy.

 

No to pięknie. Ja przed formatem nie zabezpieczyłem plików mdf i ldf. Byłem przekonany, że archiwizacja pójdzie bez problemu. Wcześniej działałem na Sql 2005 i nic się nie działo. Teraz, kiedy zrobiłem archiwizację działając na Sql2008 nie mogę jej w żaden sposób zdearchiwizować. Czy jest jakiś sposób? Proszę o pomoc.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pracuję na komputerze z win7, od czasu do czasu przenoszę bazę na komputer z Vistą, nigdy nie było problemów. Archiwizacja - pendrive - dearchiwizacja. Wszystko działało pięknie z tym że ostatnio sello wywala błąd dearchwizacji ale dopiero przy 100%. Co jest przyczyną ?

Wina błędnej archiwizacji czy problem z komputerem na którym jest Vista, dodam że działa tam też Subiekt GT.

Link to postu

W wersji 1.8 (BETA1) dodaliśmy szczegółowe informacje o błędzie w przypadku nieudanej dearchiwizacji więc większość problemów z dearchiwizacją będzie można rozwiązać samemu. Jeśli błąd występuje po dearchiwizacji (czyli rozpakowaniu plików z backupem bazy do folderu roboczego) to najprawdopodobniej jest problem z uprawnieniami konta SQLowego do tworzenia nowej bazy danych. W takim przypadku można (zanim naciśniemy OK) wejść do folderu roboczego i odszukać tam folder charakteryzujący się nazwą złożoną z losowego ciągu znaków. W środku powinien znajdować się plik nazwa_bazy.bak - jest to zwykły backup serwerowy, który można przywrócić za pomocą np narzędzia Microsoft SQL Server Management Studio.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

kolejny problem z dearchiwizacja

na starym kompie zarchiwizowalem baze, nastepnie sformatowalem i teraz chce pracowac na nowym systemie

nowa instalka sello, zaktualizowana bana mysql, problem z dearchiwizacja:

sellw.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

czy jest szansa zebym odzyskal baze aukcji z pliku archiwum? (rozszerzenie *.iar) mam te z skopiowany katalog "Log" z poprzedniego komputera

 

wczesniej system WinXP, teraz Win7 64bit

Link to postu

sory ze tak pozno odpowiadam ale nie mialem dostepu do komputera

przy wlaczaniu programu w sposob przez Ciebie opisany, przy klikaniu OK w okienku "Dearchiwizacja danych" nie nastepuje zadna akcja - tak jakby program nie mial co zrobic. Nie zawiesza sie, mozna dalej z niego korzystac. W trybie zwyklym, czyli jako uzytkownik, tego efektu nie ma. Prawa administratora mam jako uzytkownik, jakby co;)

 

dzieki na szybka odpowiedz, jakies inne propozycje rozwiazania problemu?

Link to postu

Przyczyny tego błędu mogą być 2:

1. uszkodzony plik backup (np przy kopiowaniu)

2. Archiwizacja była wykonana na wyższym (nowszym) serwerze SQL niż ten na którym występuje próba przywrócenia bazy.

 

Jeśli zatem wcześniej był zainstalowany SQL serwer 2008 a teraz 2005 to należy go zaktualizować do wersji co najmniej takiej jak była wcześniej.

Link to postu

po updatowaniu micr.SQL do 2008 R2, dluzszy komunikat zniknal, lecz pojawil sie "serwer ... nie mogl przeprowadzic dearchiwizacji"

beztytuuiyk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zaznacze ze dzialam z konta administratora, przenioslem sie spowrotem na WinXP(w ktorym byla dokonywana archiwizacja), SQL 2008 R2, Sello 1.8.2, caly katalog program files/microsoft sql`server nie jest juz "tylko do odczytu"

 

jakies pomysly;)?

czy jest ew.mozliwosc zeby ktos z sello sprawdzil moj plik archiwizacyjny? czy w ogole jest o co walczyc;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...